پاي نيشابور به تهران کشيده شد
پاي نيشابور به تهران کشيده شد

خانه هنرمندان ايران در تهران ميزبان رونمايي از کتاب يک روزنامه نگار، حقوقدان و شاعر نيشابوري بود. به گزارش خبرنگار خيام نامه، از تهران آيين رونمايي از مجموعه غزل «به قونيه بکشانيم پاي تهران را«، اثر سعيد رضادوست، فعال رسانه اي و از نويسندگان «خيام نامه» دوشنبه شب گذشته در خانه ي هنرمندان ايران در […]

به قونیه بکشانیم پای تهران را

خانه هنرمندان ايران در تهران ميزبان رونمايي از کتاب يک روزنامه نگار، حقوقدان و شاعر نيشابوري بود.

به گزارش خبرنگار خيام نامه، از تهران آيين رونمايي از مجموعه غزل «به قونيه بکشانيم پاي تهران را«، اثر سعيد رضادوست، فعال رسانه اي و از نويسندگان «خيام نامه» دوشنبه شب گذشته در خانه ي هنرمندان ايران در تهران برگزار شد.

اين برنامه که با حضور گرم هنرمندان عرصه هاي مختلف و مشتاقان انديشه و ادبيّات اجرايي شده بود در تالار شهناز خانه ي هنرمندان ايران ، با سخنراني هادي خورشاهيان؛ شاعر و منتقد ادبي و دکتر محسن محبّي؛ حقوق دان و رئيس مرکز خدمات حقوقي بين المللي رياست جمهوري ادامه يافت.

خورشاهيان، سعيد رضادوست را ادامه دهنده ي مکتب خراسان و از ثمرات شعر شهود دانست و افزود که مدت هاست که منتظر چاپ هيچ مجموعه ي شعري نبوده امّا انتشار اين کتاب را انتظار مي کشيده است.

وي گفت نبايد سعيد رضادوست را منحصراً شاعر بناميم. او مي انديشد و بر مبناي شعور و شهود و دريافت هايش شعر مي سرايد.

دکتر محبّي،  رئيس مرکز خدمات حقوقي بين المللي رياست جمهوري، ديگر سخنران اين برنامه بود.

محبي  نيز با تأکيد بر لزوم پيوند دو حوزه ي ادبيّات و حقوق، رضادوست را فردي توانمند در اين حوزه دانسته و مجموعه ي حاضر را نشانه اي براي اثبات حرف خويش قلمداد کرد.

اين برنامه با دو اجراي موسيقي توسّط وحيد رضادوست (تکنوازي تار) و بشير مسلمي (تکنوازي سنتور) و تک خواني حسين رضا اسدي پايان يافت.

حاشيه ها :

1- حضور برخي چهره هاي ملّي همچون احسان شريعتي، الياس حضرتي (مدير مسؤول روزنامه اعتماد و نماينده ي سابق مجلس)، آذر منصوري (عضو کميته ي مرکزي حزب اتّحاد ملّت ايران) و دکتر داداشيان (معاون دکتر عارف و مديرعامل بنياد اميد ايرانيان) جذّابيّت برنامه را بيشتر کرده بود.

2- فرماندار نيشابور هم که براي ماموريتي اداري به پايتخت سفر کرده بود، در اين برنامه حضور يافت تا علاقه اش به حضور در هر محفلي که در آن نام نيشابور زنده باشد را بار ديگر نشان دهد.

3- گفت و گوي الياس حضرتي با مظفّري (فرماندار ويژه شهرستان نيشابور) مبني بر اين که در اين ساعات از روز به دليل چاپ روزنامه ي اعتماد بايد در محل کار باشد و تنها به احترام شاعر ِ حقوق دان اين مجموعه در برنامه حضور يافته، صميميّت مراسم را بيشتر کرد.