در جشن روز سينما در نيشابور عنوان شد , سيمرغ بلورين فجر را فيروزه اي کنيد
در جشن روز سينما در نيشابور عنوان شد , سيمرغ بلورين فجر را فيروزه اي کنيد

  سحر سوقندي– جشن روز ملي سينما با تقدير از فيلمسازان وعکاسان نيشابور و تمامي فعالان عرصه سينما با يادبود کارگردان شهير سينماي ايران، زنده ياد عباس کيارستمي  برگزار شد. در اين مراسم که يکشنبه 21 شهريور در پرديس سينما فيروزه نيشابور برگزار شد، علاوه بر تقدير از برگزيدگان فيلم کوتاه و عکس  واهداي جوايزي […]

 

9سحر سوقندي– جشن روز ملي سينما با تقدير از فيلمسازان وعکاسان نيشابور و تمامي فعالان عرصه سينما با يادبود کارگردان شهير سينماي ايران، زنده ياد عباس کيارستمي  برگزار شد.

در اين مراسم که يکشنبه 21 شهريور در پرديس سينما فيروزه نيشابور برگزار شد، علاوه بر تقدير از برگزيدگان فيلم کوتاه و عکس  واهداي جوايزي با حضور نماينده نيشابور در مجلس، شهردار، معاون فرماندار، سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد، از سال ها تلاش جهانگير سروري مدير پرديس سينمايي فيروزه، حسين کيکاوسي مدير اجرايي سينما و تني چند از کارکنان فعال و زحمت کش سينماي نيشابورنيز  تقدير گرديد.

سرپرست انجمن سينماي جوانان نيشابور با قدرداني از حضور حميد گرمابي، نماينده مردم در مجلس، هادي مسلمي شهردار و ديگر مقامات شهرستان در اين مراسم، حضور آنان را مايه اميد و باعث دلگرمي  اهالي سينما در نيشابور دانست.

مسعود سليماني سپهر سينماي جوان را سينماي انديشه وتفکر، جسارت و نوآوري، همدلي و بي رنگي ناميد و از حمايت هاي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان و همچنين معاونت فرهنگي ورزشي شهرداري از اين انجمن سپاس گزاري کرد.

وي گفت: خوشبختانه امروز شاهد بروز و ظهور استعدادهاي جواني در حوزه عکس و فيلم در شهرستان نيشابور هستيم که با حمايت مسئولان و متوليان مربوطه مي توانند شگفتي ساز اين عرصه باشند .

سليماني سپهر در صحبت هاي خود پيشکسوتان اين عرصه را سرمايه و پشتوانه اي براي جوانان خواند و حضورشان را گنجينه اي گرانبها دانست که چون چراغي روشن بر راه هنر قرار گرفته اند.

سيمرغ فيروزه اي به جاي سيمرغ بلورين

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد نيشابور در اين مراسم در سخنان کوتاهي از نماينده نيشابور در رابطه با دو موضوع تقاضاي حمايت و ياري کرد.

کرخي گفت: با توجه به اين که سينما فيروزه نيشابور از لحاظ کيفيت و ساختار چهارمين جايگاه را بين پرديس هاي کشور دارد، جاي فيلمهاي جشنواره  فجر در اين سالن خالي است و  از شما ميخواهيم که با ياري رساندن به مسئولين و مديران سينما، نيشابور را در اکرانهمزمان برخي فيلم هاي جشنواره فجر سهيم کنيد.

وي همچنين افزود:  از آنجا که سيمرغ نمادي از شهر فرهنگ و ادب نيشابور است، از مسئولاندرخواست مي کنم که با اهداي سيمرغ فيروزه اي به جاي سيمرغ بلورين، اين دو نماد فرهنگ شهر) فيروزه و سيمرغ (را در خاطر مردمان سرزمين مان زنده نگه دارند . وي از نمايندگان نيشابور در مجلس خواست که اين دو درخواست جامعه هنري نيشابور را پيگيري نمايند.

عباس کرخي که خود از شاعران شهرستان است،  سپس به درخواست مجري غزلي را با لهجه نيشابوري به

حضار تقديم کرد که با استقبال حاضران در سالن همراه شد.

گفتني است در اين مراسم که آغاز آن ساعت 10 صبح اعلام شده بود و  با تاخير نيم ساعته در  سالن شماره 2سينما فيروزه برگزار شد، حاضران در سالن به تماشاي فيلم کوتاهي ساخته ابوالفضل شکيبا، به يادبود مرحوم عباس کيارستمي نشستند، سپس ويدئويي از سرود زيباي اي ايران با هم خواني تني از بازيگران به نام عرصه سينما و تلويزيون ايران به نمايش درآمد.

در بخشي از مراسم جشن روز ملي سينما، مجري برنامه پيام تبريک فريد فرخنده کيش، مدير عامل سينماي جوان ايران را قرائت کرد.