رييس پليس به ديدن خانواده نيک انديش سرباز نيشابوري رفت
رييس پليس به ديدن خانواده نيک انديش سرباز نيشابوري رفت

فرمانده انتظامي شهرستان نيشابور به ديدار پدر و مادر نيک انديشي رفت که اعضاي بدن فرزند سرباز وظيفه شان، محمد حصاري،  را پس از وقوع مرگ مغزي به بيماران نيازمند اهداي عضو بخشيده بودند. سرهنگ آقابيگي با حضور در منزل والدين اين سرباز وظيفه در روستاي شاداب از توابع بخش مرکزي شهرستان ضمن ابراز تسليت […]

فرمانده انتظامي شهرستان نيشابور به ديدار پدر و مادر نيک انديشي رفت که اعضاي بدن فرزند سرباز وظيفه شان، محمد حصاري،  را پس از وقوع مرگ مغزي به بيماران نيازمند اهداي عضو بخشيده بودند.

سرهنگ آقابيگي با حضور در منزل والدين اين سرباز وظيفه در روستاي شاداب از توابع بخش مرکزي شهرستان ضمن ابراز تسليت گفت: اقدام خداپسندانه و خيرخواهانه و بدون هيچ گونه چشمداشت در اهداي اعضاي تنها فرزند پسر خود مي تواند باعث ترويج فرهنگي شود که جامعه به شدت به آن نياز دارد.

وي اهداي 12 عضو بدن محمد را مصداق عملي «امر به معروف» و نشانه تعهد و ايمان اين خانواده دانست و افزود: لذت ايثار با هيچ لذتي جايگزين نمي شود.

مادر مرحوم حصاري ضمن تقدير و تشکر از ابراز همدردي فرماندهان و کارکنان انتظامي شهرستان نيشابور، تنکابن و ناجا گفت: وقتي که مرگ مغزي توسط پزشک معالج وي مطرح شد بدون هيچ گونه درنگ در يک مدت يک دقيقه به نيت دوازده امام با اهداء 12 عضو بدن تنها پسرم موافقت کردم.

وي که خاطرات شيرين از فرزندش، تنها چيزي است که از محمد براي ش باقي مانده گفت: سه روز قبل از حادثه فرزنم براي خداحافظي به منزل آمد و قبل از خداحافظي جمله اي گفت با اين مضمون «چه قدر دوست دارم در اين مملکت کسي گرفتار نباشد و همه در نهايت سلامت باشند.» و بعد از سه روز خبر تصادف وي را در محل خدمتش به ما دادند و اميدوارم که خداي متعال با اين اقدام از ما راضي و خشنود باشد. محمد امانت پرودگار بود و حالا تقدير الهي هم بر اين بود که جوانم را در سن 20 سالگي از ما بگيرد.

حسن حصاري پدر اين خانواده هم اظهار داشت: فرزند ما براي خدمت به مردم و امنيت نظام به سربازي رفت و آن چه مايه خوشحالي ما مي باشد اين است که حتي با مرگ فرزندمان شاهد شکفتن لبخند بر روي لبان افراد عضو گيرنده و زندگي آنان مي باشيم.

گفتني است اين خانواده داراي دو فرزند (يک پسر و يک دختر) بودند که بر اساس گزارش پليس، سرباز وظيفه «محمدحصاري» متولد اول فروردين 1375 در ساعت 20 و 47 دقيقه روز دوشنبه 28 تيرماه در سانحه تصادف در يگان خدمتي خود در بخش نشتارود شهرستان تنکابن به شدت مصدوم و پس از ده روز دچار مرگ مغزي شد و در تاريخ 8 مرداد 95 تعداد 12 عضو بدن وي در بيمارستان امام (ره) تهران به افراد نيازمند اهداء شد.