آثار برجام به صنعت نيشابور مي رسد:  فولاد خراسان با «دانيلي» ايتاليا قرارداد توسعه امضا مي کند
آثار برجام به صنعت نيشابور مي رسد:  فولاد خراسان با «دانيلي» ايتاليا قرارداد توسعه امضا مي کند

  در خراسان بزرگ مجتمع فولاد خراسان، در نيشابور، خط مقدم جبهه صنعتي شرق کشور لقب يافته و اشتغالي هزاران نفري به‌طور مستقيم و  غيرمستقيم ايجاده کرده است. مديرعامل فولاد خراسان با بيان اين که فولاد خراسان، از معدود شرکت هايي است که به اندازه ظرفيت موجود خود پروژه در دست اجرا دارد، گفت: اولويت […]

 

178083_5031در خراسان بزرگ مجتمع فولاد خراسان، در نيشابور، خط مقدم جبهه صنعتي شرق کشور لقب يافته و اشتغالي هزاران نفري به‌طور مستقيم و  غيرمستقيم ايجاده کرده است.

مديرعامل فولاد خراسان با بيان اين که فولاد خراسان، از معدود شرکت هايي است که به اندازه ظرفيت موجود خود پروژه در دست اجرا دارد، گفت: اولويت نخست اين شرکت در سال 95 تمرکز بر صادرات محصولات فولادي و گسترش بازارهاي هدف است. محصول نهايي اين شرکت 630هزار تن در سال است که تصميم داريم 50درصد آن يعني 300هزار تن آن صادر شود.

سيدحسين احمدي سليماني با بيان اين که مجتمع فولاد خراسان در راستاي تحقق برنامه هاي دولت تدبير و اميد و وزارت «صنعت، معدن و تجارت» صادرات 30 درصد از توليد سالانه شرکت را به عنوان يکي از اهداف استراتژيک خود در سال 1395 قرار داده است.

وي تصريح کرد: محصولات شرکت فولاد خراسان تاکنون به کشورهاي عراق، پاکستان، افغانستان و ترکمنستان صادر مي‌شد که در سال 95 براي صادرات به کشورهاي مصر، عمان، امارات نيز برنامه‌ريزي شده است.

احمدي افزود: در سال جديد اين شرکت در راستاي شعار اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل حرکت کرده و روي بومي‌سازي و استفاده حداکثري از توان ساخت داخل در سال جديد تمرکز مي‌کند و برنامه‌هاي ويژه‌اي در اين زمينه درنظر گرفته است.

وي افزود: براي بخشي از تجهيزاتي که در گذشته از خارج تهيه مي‌شد، اسناد مهندسي تهيه کرده ايم تا به درصد قابل‌قبولي از ساخت داخل برسيم و وابستگي ما به کشورهاي خارجي کاهش پيدا کند.

وي با بيان اينکه اين شرکت در سال جديد به دنبال کاهش هزينه تمام شده براي ارائه محصولات رقابتي به بازار است گفت: در 6 ماه اخير با شرکت دانيلي ايتاليا تفاهمنامه‌اي به منظور تامين تجهيزات و بازسازي کارخانه داشتيم و به دنبال اين هستيم که هزينه‌هاي انرژي خود را در بخش آب، برق و گاز کاهش دهيم از اين رو در سال جديد و ظرف 2 تا 3 هفته آينده قرارداد شرکت فولاد خراسان با شرکت دانيلي ايتاليا نهايي خواهد شد.

مديرعامل مجتمع فولاد خراسان تصريح کرد: 1000ميليارد تومان از پروژه‌هاي توسعه ي ما در سال جديد به ثمر مي‌رسد که درحال‌حاضر اين پروژه‌ها 90درصد پيشرفت داشته است و با بهره برداري از آن ها تا پايان سال، علاوه بر ايجاد اشتغال، کمک موثري به توسعه منطقه و رشد صنعتي آن صورت مي گيرد.

احمدي افزود: درحال‌حاضر ظرفيت فولادسازي اين  کارخانه توليد 700هزار تن شمش فولادي است که در سال جديد و با بهره برداري از طرح هاي توسعه، 2 برابر مي‌شود.

وي افزود:کارخانه گندله‌سازي نيز با 2/5 ميليون تن ظرفيت در اواخر امسال به ثمر مي‌رسد که اشتغالي افزون بر هزار و 500 نفر ايجاد خواهد کرد.

مديرعامل مجتمع فولاد خراسان هم چنين از افزايش قابل توجه صادرات محصول نهايي مجتمع در دو ماهه اخير خبر داد.

سيدحسين احمدي سليماني با بيان اين که ميزان صادرات محصول نهايي اين مجتمع در ماه هاي اسفند 94 و فروردين 95 معادل کل صادرات 11 ماهه ي پيش از آن بوده است، دستيابي به اين موفقيت را نويد بخش تحقق سرفصل هاي مهمي از «اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل» عنوان کرد.

احمدي ابراز اميدواري کرد که با توسعه صادرات محصولات شرکت تا مرز حداقل 30 درصد ، فولاد خراسان به عنوان يکي از صادرکنندگان محصولات غير نفتي،  بتواند در تحقق اهداف نظام با رويکرد  اقتصاد  مقاومتي و در جهت رشد و شکوفايي کشور گامي جدي و موثر بردارد.