از سرقت غير مسلحانه با تبر تا سرقت مسلحانه با گلوله
از سرقت غير مسلحانه با تبر تا سرقت مسلحانه با گلوله

از سرقت غير مسلحانه با تبر تا سرقت مسلحانه با گلوله در هفتم خرداد ماه همين امسال، خيام نامه به نقل از مسئول يک فروشگاه لوازم شکار، خبري را با عنوان «سرقت مسلحانه با تبر از يک اسلحه فروشي» درج نمود. بخشي از پاسخ نيروي انتظامي با امضاي فرمانده انتظامي نيشابور، سرهنگ سيدحسن حسيني، به […]

از سرقت غير مسلحانه با تبر تا سرقت مسلحانه با گلوله

در هفتم خرداد ماه همين امسال، خيام نامه به نقل از مسئول يک فروشگاه لوازم شکار، خبري را با عنوان «سرقت مسلحانه با تبر از يک اسلحه فروشي» درج نمود. بخشي از پاسخ نيروي انتظامي با امضاي فرمانده انتظامي نيشابور، سرهنگ سيدحسن حسيني، به آن خبر را که در تاريخ يک تير93 در همين نشريه درج شد با هم مي خوانيم: «…اين فرماندهي به عنوان اولين شهر در استان خراسان رضوي در بهمن ماه سال گذشته به منظور تسريع در اجراي عمليات پليسي و پاسخگويي به تماس هاي شهروندان محترم با 110 اقدام به راه اندازي و افتتاح مرکز فوريت هاي پليسي 110 با حضور امام جمعه و جمعي از مسئولين شهرستان نموده و در چند نقطه شهر با استفاده از نيروهاي با تجربه و آموزش ديده در حال اجراي ماموريت مي باشد که برابر بررسي صورت گرفته از سيستم ثبت وقايع 110، گزارش فرد مورد ادعا در ساعت 21:18 دقيقه در تاريخ مذکور در سيستم ثبت و در ساعت 21:19 دقيقه به اکيپ گشتي خيابان امام ابلاغ و در ساعت 21:24:52 ثانيه نيز در محل، اقدام به تنظيم صورت جلسه برابر اظهارات شاکي مي نمايند.» در همين جوابيه، نيروي انتظامي به خيام نامه خرده گرفته بود که چرا تيتر زده ايد “سرقت مسلحانه با تبر” در حالي که سلاح گرم در کار نبوده و شما با اين تيتر باعث ايجاد نا امني و احساس نگراني در بين شهروندان شده ايد. همچنين فرماندهي نيروي انتظامي در اظهار نظري خارج از موضوع، به پروانه کسب اين واحد صنفي ايراد گرفته و ادعا نموده بود مغازه ي مذکور فاقد پروانه کسب بوده و قرار بوده اسباب بازي فروشي باشد و نه اسلحه فروشي! و در بخش پاياني اين جوابيه هم تلويحا کل ماجراي سرقت رد شده و گفته شد شايد اين يک ادعاي بيهوده بوده است!

آرشيو مسروقه

اما با توجه به اين که اوضاع اين هفته کاملا سرقتي است. سري زديم به گوگل و تصادفا اخبار آرشيوي مربوط به سرقتي ديگر را ديديم که متاسفانه گويا اين سارقان سر و کاري با اينترنت ندارند و عبرت نگرفته اند. اين هم متن خبر به نقل از خبرگزاري فارس:

8 (3)

«فرماندهي انتظامي نيشابور گفت: 5 نفر مظنون سرقت مسلحانه يك واحد طلا‌فروشي اين شهر دستگير شدند. سرهنگ محمدحسن اميري امروز (يکم مرداد 1390) در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در نيشابور اظهار داشت: ماموران آگاهي شهرستان به دنبال اين سرقت وارد عمل شده و با استفاده از سرنخ‌هاي موجود پنج نفر مظنون را دستگير كردند و مورد بازجويي قرار دادند. وي افزود: اكنون كار روي مظنون بعدي ادامه دارد و دوربين‌هاي سطح شهر در حال كنترل است. فرماندهي انتظامي نيشابور خاطرنشان كرد: به هنگام سرقت پرسنل حاضر در محل به‌خاطر تردد بسيار مردم در محل چهارراه انقلاب نتوانستد از تير مستقيم استفاده كنند و براي پرهيز از برخورد گلوله‌ها با حتي يك نفر بي‌گناه اقدام به شليك تير هوايي مي‌كنند. عضو شوراي تامين نيشابور خاطرنشان كرد: البته ماشين گشت اقدام به تعقيب سارقان مي‌كند كه در نهايت به خاطر شلوغي خيابان و موانع، اين اقدام ناموفق مي‌ماند. اميري ادامه داد: وقتي درب طلا فروشي به عوض اينكه با كليد ريموت باز و بسته شود مثل يك مغازه خوار و بار فروشي باز است، هوس سرقت در ذهن سارقان شكل مي‌گيرد. وي اظهار داشت: به زودي تحقيقات تكميلي در اختيار مردم قرار مي‌گيرد. فرماندهي انتظامي نيشابور با اظهار تاسف از واقعه رخ داده شده ضمن اذعان به اينكه پرسنل انتظامي حاضر در محل بايد شدت بيشتري به خرج مي‌داد، يادآور شد: اين ملاحظات ريشه در برخي مسائل دارد؛ چندي پيش يك نفر از پرسنل به خاطر استفاده قانوني از سلاح دچار مشكلاتي شد كه فعلا با قرار وثيقه 80 ميليون توماني آزاد است. انتهاي پيام/»