بیشترین مفقود و جانباختگان منا از نیشابور هستند.  فرماندار نیشابور دستور تشکیل ستاد ویژه را صادر کرد/ شورای شهر برای دفن جان باختگان قطعه ویژه اختصاص داد
بیشترین مفقود و جانباختگان منا از نیشابور هستند.  فرماندار نیشابور دستور تشکیل ستاد ویژه را صادر کرد/ شورای شهر برای دفن جان باختگان قطعه ویژه اختصاص داد

خیام نامه: معاون استاندار و فرماندار نیشابور با بیان این که بر اساس آمار، بیشترین تعداد مفقودان و جانباختگان استان در فاجعه منا و آن‌طور که تاکنون مشخص است در شهرستان‌های کشور متعلق به نیشابور است، دستور تشکیل ستاد ویژه ای را برای مدیریت ابعاد این حادثه تلخ در شهرستان صادر کرد. غلام‌حسین مظفری در […]

خیام نامه: معاون استاندار و فرماندار نیشابور با بیان این که بر اساس آمار، بیشترین تعداد مفقودان و جانباختگان استان در فاجعه منا و آن‌طور که تاکنون مشخص است در شهرستان‌های کشور متعلق به نیشابور است، دستور تشکیل ستاد ویژه ای را برای مدیریت ابعاد این حادثه تلخ در شهرستان صادر کرد.

غلام‌حسین مظفری در گفت‌وگو با خبرنگاران، ضمن تسلیت این ضایعه و آرزوی بهبودی برای مجروحان و مصدومان گفت: بیشترین تعداد مفقودان و جانباختگان حادثه منا در خراسان رضوی و ظاهراً آن‌طور که تا کنون مشخص است در شهرستان‌های کشور، متعلق به شهرستان نیشابور است؛ به همین دلیل جلسه و ستادی با حضور دستگاه های مرتبط جهت بررسی نحوه مدیریت ابعاد این حادثه در شهرستان، عصر روز شنبه چهارم مهرماه شکل گرفت.

وی بیان کرد: آمار جانباختگان در نیشابور تاکنون ۱۷ نفر هستند و البته تا این لحظه آمار دقیق مفقودان و مجروحان به تفکیک در دست نیست.

فرماندار ویژه شهرستان نیشابور ادامه داد: از سه کاروانی که شهرستان نیشابور داشت، دو کاروان در مسیر حادثه قرار گرفته بودند که این کاروان‌ها، کاروان آقایان یگانه و شورگشتی بود و به همین دلیل شمار زیادی از همشهریان نیشابوری جزو جانباختگان و مفقودان حادثه بودند.

مظفری افزود: در جلسه، بحث‌ها و پیش‌بینی‌هایی مطرح شد تا بتوان در بخش‌های مختلف این مساله را مدیریت کنیم و همچنین با خانواده‌های سوگوار همراهی صورت پذیرد.

وی با بیان این که چند موضوع خاص در دستور کار این ستاد در فرمانداری است، از برنامه ریزی برای مراسم مشترکی که بناست خانواده‌ها داشته باشند و نیز تشییع جانباختگان به صورت متمرکز خبر داد.

پیام تسلیت مشترک فرماندار و امام جمعه نیشابور

در پی انتشار خبر درگذشت تعداد زیادی از هم وطنان و از جمله تعداد زیادی از حجاج نیشابوری در حادثه رخ داده در منا، مظفری -فرماندار نیشابور- و مقری موذن – امام جمعه-  با صدور پیام مشترکی، ضمن تسلیت این ضایعه، خواستار پیگیری ابعاد حقوقی این واقعه تلخ و ناگوار شده اند.

جان باختگان نیشابوری حج در قطعه ویژه به خاک سپرده می شوند

به منظور گرامی داشت حجاج جان باخته در واقعه مراسم رمی جمرات و همدردی و تسلی بخشی به خانواده داغ دیده ی جان باختگان و همشهریان سوگوار در جلسه فوق العاده شورای شهر تصمیم گرفته شد که درگذشتگان در قطعه ای ویژه در آرامستان «بهشت فضل» به خاک سپرده شوند.

شاملی، سخنگوی شورای شهر نیشابور با بیان خبر فوق به «خیام نامه» گفت: در این جلسه مقرر شد که تشییع و تدفین جان باختگان طی مراسمی که برنامه ریزی می شود و توسط شهرداری برگزار خواهد شد، صورت پذیرد.