برنامه توسعه نيشابور آخر ارديبهشت آماده است
برنامه توسعه نيشابور آخر ارديبهشت آماده است

  سبحاني نيا: اين که هر گروه ساز خود را بزند، ما را به مقصد مطلوب نمي رساند در حوزه گازرساني ضعيف و کُند عمل کرديم راه هاي نيشابور از ميانگين «استان» هم فاصله دارد اولين جلسه شوراي اداري در سال 94 با حضور کم سابقه نمايندگان مردم در مجلس شوراي اسلامي و ايراد سخنراني […]

 

سبحاني نيا: اين که هر گروه ساز خود را بزند، ما را به مقصد مطلوب نمي رساند

در حوزه گازرساني ضعيف و کُند عمل کرديم

راه هاي نيشابور از ميانگين «استان» هم فاصله دارد

اولين جلسه شوراي اداري در سال 94 با حضور کم سابقه نمايندگان مردم در مجلس شوراي اسلامي و ايراد سخنراني توسط آنان و نيز حضور مديران شهرستان و نيز گرامي داشت نام شهيد محمدرضا چمني برگزار شد.

در اين جلسه که عصر روز يک شنبه سيزدهم ارديبهشت ماه در محل تالار شهيد عابد برگزار شد، فرماندار ضمن بيان اينکه مقرر است هر کدام از جلسات شوراي اداري را با نام و ياد يکي از شهيدان نيشابوري برگزار کنيم علت برقراري جلسه در بعد از ظهر را برخلاف روال معمول که صبح ها انجام مي شد، جلوگيري از نيمه تعطيل شدن شهر به دليل شرکت مديران در جلسه عنوان کرد.

سبحاني نيا: دشمن در مذاکرات لوزان تسليم شد

نماينده نيشابور در مجلس با بيان اين که ضرورت هاي داخلي و خارجي، همدلي و همزباني دولت و ملت را بيش از گذشته ايجاب مي کند، تصريح کرد: مشکلاتي که امروز جامعه ما درگير آن است و نيز مشکلات معيشتي مردم و کار و کارگري ناشي از مسائل داخلي و بين المللي است.

حسين سبحاني نيا افزود: اين که هر گروه و جريان سياسي ساز خود را جداگانه بزند، آن هم در سالي که مسائل مهم بين المللي داريم، ما را به مقصود مطلوب نمي رساند.

اين عضو هيات رييسه مجلس افزود: در مذاکرات هسته اي دشمني که حاضر نبود چند ماشين سانتريفيوژ ما را بپذيرد، حال ايران را به عنوان يک قدرت هسته اي پذيرفته است.

عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس، توافق لوزان را نشان دهنده تسليم دشمن در برابر اراده ملتي دانست که در اين تصميم همدل و همزبان بودند و در زمينه دست يابي به انرژي صلح آميز هسته اي همه گروه ها و جريان هاي سياسي را موافق خواند.

سبحاني نيا همچنين با اشاره به اينکه تيم مذاکره کننده به خوبي پايمردي کرد، ابراز اميدواري نمود که اين تيم ادامه کار و آماده سازي متن توافق را نيز با همين قدرت به پيش خواهند برد.

وي در ادامه به وضعيت عراق، يمن، سوريه، لبنان و پاکستان اشاره کرد و با عنوان اين که دشمن اين «لانه زنبورها» را تقويت مي کند و گاهي سنگ مي اندازد که حرکتي ايجاد کند، ابراز عقيده کرد: دشمن از اين کشورها به عنوان تهديد براي ايران شروع کرد ولي اين تهديد ها براي ما به فرصت تبديل شد. سبحاني نيا افزود: در عراق علي رغم شيطنت ها و ايجاد جو طايفه اي الان موقعيت ما خوب است و پرده آخر يمن است که عربستاني ها احساس مي کنند جمهوري اسلامي در مقابل آنها است و به زبان هم گفته اند که ما با ايران مي جنگيم نه با يمن چون يمن در اشغال ايران است، در شرايطي که ما نه نيرو و نه تجهيزات فرستاده بوديم و تنها مشاوره و حمايت سياسي را وظيفه خود مي دانيم.

وي ادامه داد: در شرايطي که دشمن يک «حصر» تمام عيار را عليه ملت مظلوم شروع کرده، همدلي و همزباني در کشور ما يک ضرورت است.

سبحاني نيا حاجات و مراجعات مردم براي گره گشايي به مسئولين را لطف خدا خواند و افزود: در اين مسئوليتي که چند سالي به من و شما داده شده است بايد خوب گره گشايي کنيم.

وي در رابطه با نيشابور نيز با بيان اينکه در قسمت هايي «لنگش» داريم، اذعان داشت: در حوزه گاز رساني به مناطق محروم و روستايي، ضعيف و کُند عمل کرديم و بايد طبق قول وزير در مجلس ظرف يکي دو سال آينده تمام مردم از اين نعمت برخوردار شوند. وي همچنين بهسازي راه هاي بين شهري و روستايي در نيشابور را داراي فاصله زياد از ميانگين استاني و کشوري اعلام کرد و در رابطه با پروژه هاي اساسي نيز کمک نمايندگان را وعده داد.

مروي: مديران نيشابور از فرصت استفاده کنند

نماينده ديگر نيشابور و فيروزه در مجلس، با اشاره به روز معلم پس از صحبت هايي پيرامون مقام معلم، همه را موظف به ارزش گذاري به شأن معلمان در حد توان دانست.

وي با بيان اينکه درآمدهاي نفتي دولت در پي کاهش قيمت نفت، به شدت کاهش يافته است، افزود: همه مديران در کنترل هزينه ها کوشش کنند و کشور را گران اداره نکنند.

رييس کميسيون انرژي مجلس در رابطه با بحث راه هاي شهرستان، از دو ميليون تن قير رايگاني که طبق مصوبه مجلس در اختيار وزير راه قرار گرفته خبر داد و از مديران نيشابور و فيروزه خواست از اين فرصت استفاده کنند.

در ادامه پيش از اينکه رئيس آموزش و پرورش شهرستان سخنان خود را آغاز کند، مظفري با اين ابتکار که حضار با گفتن «برپا»ي قوامي نژاد، رييس اداره آموزش و پرورش شهرستان، به احترام مقام معلم بايستند، به استقبال سخنان وي رفت. قوامي نژاد نيز به وظايف ساير دستگاه ها در قبال آموزش و پرورش اشاره نمود.

فرماندار خواستار جديت در پيگيري مصوبات همايش آب شد

فرماندار با تبريک «روز جهاني مطبوعات» به خبرنگاران، به همايش ملي آب اشاره کرد و از همه دستگاه ها درخواست کمک به پيگيري مصوبات همايش را داشت.

غلامحسين مظفري از فراهم آمدن مقدمات «مرکز جذب خدمات و سرمايه گذاري» و ارائه برنامه توسعه شهرستان تا پايان ارديبهشت ماه خبر داد و نيز وجود هزار ميليارد پروژه در دست اجرا در فولاد و همچنين از مجوز ايجاد شهرک صنعتي 2 به عنوان شهرک صنعتي «هاي تکنولوژي (High Technology) و IT» اطلاع داد که به گفته وي طبق توافقي با استاندار قرار است اين مرکز به عنوان پيشرفته ترين مرکز صنعت شرق کشور شناخته شود و توسعه صنعت ميان جلگه و سرولايت را نيز داشته باشيم.

معاون استاندار و فرماندار ويژه نيشابور همچنين از شهرداري خواست تا ساماندهي مشاغل مزاحم، حتما در دستور کار قرار گيرد و افزود: بايد از کارگاه هاي کوچکي که امکان ايجاد اشتغال با سرمايه هاي کمتر را دارند، حمايت شود.

وي با بيان اينکه گردشگري نيشابور متناسب با جايگاه اين شهر نيست، افزود: آب انبار روبروي بازار سرپوش با 14 متر ارتفاع که بزرگ ترين آب انبار کشور است، مجموعه کم نظيري است که با بناي عظيم آن در وسط شهر، تقريبا رها شده است و نياز به رسيدگي دارد.

وي اضافه کرد: بايد به طور جدي به اين فرصت ها بپردازيم و براي شهر درآمدزايي کنيم. وي از نمايندگان نيز درخواست کمک کرد.

حجت الاسلام مقري امام جمعه شهرستان نيز با خطاب به مديران شهرستان، آنان را مسئول و در نتيجه متعهد و پاسخگو خواند و افزود: در مديريت، اجراي بخش نامه ها و دستورالعمل ها کف وظايف يک مدير است، کشور نيازمند فداکاري و اخلاص و مديريت جهادي است.

در پايان نخستين جلسه شوراي اداري در سال جديد، انتصاب هاي اخير اداري شهرستان اعلام گرديد که آقايان شيباني به عنوان معاون برنامه ريزي و اداري مالي فرمانداري، بهشتيان به عنوان مدير برق، بوژمهراني به عنوان بخش دار مرکزي، آهويي مشاور فرماندار در امور دهياري ها و مجتبي رجب پور به عنوان مشاور امور جوانان فرمانداري به اعضاي شوراي اداري معرفي شدند.

لازم به ذکر است به مناسبت روز جهاني آزادي مطبوعات، مظفري نشستي با خبرنگاران داشت و از آنان مطالبه گري براي انجام قول ها و برنامه هاي اعلام شده را خواستار شد و افزود: قول هاي داده شده را يادآوري کنيد و از مسئولين گزارش بخواهيد.

آزاده مهدیار