اعزام بيمار از نيشابور به شهرهاي مجاور براي ما تلخ است
اعزام بيمار از نيشابور به شهرهاي مجاور براي ما تلخ است

اعزام بيمار از نيشابور به شهرهاي مجاور براي ما تلخ است سرپرست دانشکده علوم پزشکي نيشابور در جمع هيئت مديره خيرين سلامت نيشابور گفت: اعزام مردم نيشابور به جهت درمان به شهرهاي مجاور براي ما تلخ است. دکتر عظيمي نژاد افزود: برابر استاندارد ها، به ازاي هر 200 هزار نفر نياز به يک دستگاه آنژيوگرافي […]

اعزام بيمار از نيشابور به شهرهاي مجاور براي ما تلخ است

سرپرست دانشکده علوم پزشکي نيشابور در جمع هيئت مديره خيرين سلامت نيشابور گفت: اعزام مردم نيشابور به جهت درمان به شهرهاي مجاور براي ما تلخ است.

دکتر عظيمي نژاد افزود: برابر استاندارد ها، به ازاي هر 200 هزار نفر نياز به يک دستگاه آنژيوگرافي است که تا الآن نيشابور از داشتن آن محروم بوده است و با پيگيري مستقيم مستمر با وزير محترم بهداشت، توانستيم موافقت و دستور ايشان براي خريد دستگاه 50 ميليارد ريالي آنژيوگرافي را کسب نماييم که تازمان تکميل ساختمان آن به کمک يکي از خيرين شهرستان، آن دستگاه نيز به نيشابور خواهد رسيد و بيماران مي‌توانند از خدمات آن استفاده کنند.

وي بيان داشت: طبق آمارها روزانه 10 الي 15 نفر از نيشابور براي استفاده از اين دستگاه به شهرهاي مجاور اعزام مي‌شوند.

دکتر عظيمي‌نژاد افزود: مردم نيشابور اگر در بخش بهداشت و درمان چه سرمايه‌گذاري و چه‌کار خير انجام دهند، هم به نفع خودشان است و هم به نفع باقي مردم، اگرچه سرمايه‌گذاري در بخش سلامت داراي توجيه اقتصادي است و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي از اين طرح‌هاهمه‌جانبه حمايت خواهد کرد.

پيش از اين معاون درمان دانشکده علوم پزشکي نيشابور گفته بود: در فعاليت هاي مربوط به حوزه درمان شهرستان، تمام تلاش خود را کرده‌ايم و موفقيت‌هاي بزرگي کسب کرده‌ايم ولي در بخش زيرساخت اين براي ما بسيار آزاردهنده است که نمي‌توانيم خدمات لازم را مهيا کنيم.

دکتر علي اصغر راستگو در ديدار با امام جمعه شهرستان، با اشاره به اينکه مردم ترجيح مي‌دهند کار درماني آن‌ها در نيشابور انجام شود خاطرنشان کرد: به نظر من کاري که آستان قدس در ساخت بيمارستان رضوي در مشهد کرد يکي از افتخارات نظام است و بايد با هماهنگي‌ها با مسئولين اين نهاد، چنين کاري را براي نيشابور تهيه و تدارک ببينيم.

وي با اشاره به برخي تنگ‌نظري‌ها خاطرنشان کرد: مسائل پزشکي به يک نگاه گسترده نياز دارد و به دليل برخي تنگ‌نظري‌ها، مشکلاتي درگذشته براي شهرستان ايجادشده بود.

وي با اشاره به اين که در بحث درمان ثانيه‌ها مهم است بيان کرد: در ماه‌هاي گذشته ما مجبور به اعزام بيماران مسموم خود به مشهد بوديم ولي با حضور متخصصين در بيمارستان‌هاي دولتي در ماه گذشته از 12 مسموم، فقط يک نفر به مشهد اعزام‌شده است و باقي در نيشابور مشکل شان حل‌شده است که اين باعث خوشحالي ماست.