امام جمعه نیشابور: خانه داری از بهترین خدمات است، لزومی ندارد زن در بازار و شرکت ها کار کند،مگر برای کارهای لازم و ضروری
امام جمعه نیشابور: خانه داری از بهترین خدمات است، لزومی ندارد زن در بازار و شرکت ها کار کند،مگر برای کارهای لازم و ضروری
این تکلیف نیست، حق زن است که محجوب و عفیف باشد بخشي از بازداشت شدگان، فرزندان طلاق بودند

به گزارش « خیام نامه» امام جمعه شهرستان نیشابور در خطبه نماز جمعه ۱۸ آذر ماه گفت: بهترین عبادت زن حفظ خانواده است. خانه و خانواده یک مکان مقدس است، و حفظ آن و خانه داری از بهترین خدمات است.

حجت الاسلام یعقوبی اظهار داشت: شما پدر و مادرها در مقابل بچه ها مسئول هستید، زیرا بچه های طلاق آینده خوبی ندارند، بر اساس آماری که اعلام کردند، بخشی از افرادی که در این اغتشاشات دستگیر شدند، و فریب خوردند، همین بچه های طلاقی بودند که پناهگاهی نداشتند بچه هایی بودند که، پدر و مادر در خانه به آنها احترام نکردند، و در خانواده آسیب دیدند.

به گزارش «خیام نامه» امام جمعه نیشابور در خصوص حجاب عنوان کرد: زن باید یک مقنعه سرش کند، که تا نصف بدنش را بپوشاند، این حجاب اسلامی را باید رعایت کنید، این حق زنان است، این که ما میگوییم تکلیف بر زنان نیست، این حق زن است که محجوب و عفیف باشد.

وی در بخشی از سخنانش بیان کرد: زن ها باید بتوانند در خانه کار کنند، خصوصا امروز که با آمدن فضای مجازی و آمدن وسایل الکترونیک خیلی راحت می توانند در خانه کار کنند. لزومی ندارد که حتما در بازار و شرکت ها و این ور و آن ور کار کنند. مگر برای کارهای لازم و ضروری مثل معلمان، پرستاران و جاهایی که حضور زن در آن جا لازم است. آن یک واجب کفایی است. باید بروند انجام دهند. اما بقیه کارها، در مغازه مثلا از صبح تا شب بایستد، سرما بخورد، سرپا که چی. خوب این در خانه کار کند.

یعقوبی ادامه داد: اگر امروز زن ها از دولت، ما، مردم، شوهرهای شان و از پدر و مادرهایشان بخواهند که، ما می‌خواهیم عفیف زندگی کنیم، باید شرایط را فراهم کرد، دولت و خیرین باید به کمک هم شرایط را فراهم کنند، دولتمردان و مسئولین و خانمهایی که در ادارات کار می کنند، اعم از بانکها، مدارس و دانشگاه ها که مراجعین زیاد دارند، باید محیط را فراهم کنند، تا مومنانه و با حفظ حیا و عفت خود خدمت کنند.

وی تاکید کرد: یک روزی شرایط تحصیل برای دختران مان نبود، ولی به حمدالله الان مدارس و دانشگاه‌های ما اکثراً دختران هستند، دختران ما درس بخوانند و تحصیل کنند، امروز شکرخدا پزشکان و اساتید خانم توانمندی داریم، همچنین گروه های دانش بنیان، امروز از دختران ما شکل می گیرد. در ورزش، در رشته های مختلف، دختران موفقی داریم. آنها در امور سیاسی، در دولت، مجلس، در اداره جامعه، نقش مهمی دارند.

 

  • نویسنده : مسعود میرادی 
  • منبع خبر : خیام نامه