در مراسم ویژه ای به منظور گرامی داشت روز «ملی صنایع کوچک»  با حضور معاون وزیر «صنعت، معدن، تجارت»، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی و جمعی از مسئولین استانی در شهرک صنعتی توس مشهد نمایشگاه «فرصت های ساخت داخل» با مشارکت مجتمع فولاد خراسان (نیشابور) گشایش یافت. به گفته مدیرعامل مجتمع فولاد […]

در مراسم ویژه ای به منظور گرامی داشت روز «ملی صنایع کوچک»  با حضور معاون وزیر «صنعت، معدن، تجارت»، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی و جمعی از مسئولین استانی در شهرک صنعتی توس مشهد نمایشگاه «فرصت های ساخت داخل» با مشارکت مجتمع فولاد خراسان (نیشابور) گشایش یافت.

به گفته مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان، در این نمایشگاه که وجه تمایز آن با دیگر نمایشگاه ها، عرضه نیازها به جای نمایش دستاوردهاست، فولاد خراسان با هدف نمايش نيازمندي ‌هاي تجهیزات و قطعات زنجيره خطوط تولید کارخانه و به منظور دعوت از سازندگان و شرکت های دانش بنیان براي همكاري در زمينه ساخت داخل و كاهش ارزبري برای تامین مواد و قطعات در این  نمایشگاه مشارکت کرده است.

احمدی سلیمانی، با بیان این که این نمایشگاه دائمی، به منظور استفاده حداکثری از توانمندی ها و ظرفیت صنایع کوچک استان و سازندگان داخلی راه اندازی شده، افزود: در حال حاضر ١٢٠ قطعه در این نمایشگاه ارائه شده و از تولیدکنندگان داخلی که توانمندی تولید این قطعات را دارند دعوت به همکاری می کنیم.

این دومین نمایشگاه «بومی سازی» قطعات فولاد خراسان پس از نمایشگاه بومی سازی راه اندازی در نیشابور است.

به گفته احمدی، مجتمع فولاد خراسان در سال های اخیر توانسته است با افتتاح کارخانه گندله سازی و تکمیل زنجیره تولید خود گام‌های بزرگ و موثری در راستای توسعه کارخانه، افزایش تولید و خودکفایی بردارد.

مدیرعامل فولاد خراسان اعلام کرد: اولین نمایشگاه بومی سازی فولاد خراسان در نیشابور با همکاری سازمان صنعت، معدن و تجارت  با حضور معاون وقت وزارت «تعاون، کار و رفاه اجتماعی» و دومین نمایشگاه نیز در مشهد با  همکاری سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران و با حضور معاون وزیر «صنعت، معدن و تجارت» گشایش یافته و با استفاده از ظرفیت این نمایشگاه ‌ها و پیوند تولیدکنندگان توانمند با صنایع، می توان تهدید تحریم ها را به فرصت تبدیل نمود.

معاون وزیر و مدیر عامل «سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران» در این مراسم اظهار داشت: در بخش‌های مختلف صنعت فولاد، مانند کارخانه های کنسانتره، گندله سازی، احیا و فولادسازی، نیازمند تولید داخلی برخی تجهیزات و قطعات یدکی و ثابت هستیم که در بخش صنایع کوچک و متوسط از تجربه و توانمندی های خوبی در این حوزه برخورداریم.
صالحی نیا اظهار امیدواری کرد که عمده نیازهای این بخش با پیوند امکانات و توانمندی های تولید کنندگان داخلی با صنعت فولاد مرتفع و مشکلات ناشی از تحریم ها در صنعت فولاد حل شود. 

به گزارش روابط عمومی فولاد خراسان، تبادل تفاهم نامه همکاری علمی، فنی و اجرایی بین مجتمع فولاد خراسان و شرکت شهرک های صنعتی خراسان رضوی به منظور استفاده حداکثری از توانمندی ها و ظرفیت صنایع کوچک از دیگر برنامه های این مراسم بود.