گرمابی در نشست با اهالی رسانه از به ثمر رسیدن پیگیری دوساله اش خبر داد:  آغاز طرح مطالعاتی احداث فرودگاه در نیشابور
گرمابی در نشست با اهالی رسانه از به ثمر رسیدن پیگیری دوساله اش خبر داد:  آغاز طرح مطالعاتی احداث فرودگاه در نیشابور

رضا میرابی گرمابی: تسلیم نظرات شخصی نشدیم، این نهال با همت همه ما به ثمر می رسد  من در آن زمان گفتم تسلیم حرف منطقی و کارشناسی هستم، نه نظر سلیقه ای و شخصی. اگر کسی می‌گوید نیشابور ظرفیت احداث فرودگاه را ندارد، باید با امکان سنجی دقیق و طرح مطالعاتی این را اثبات کند. […]

رضا میرابی

گرمابی: تسلیم نظرات شخصی نشدیم، این نهال با همت همه ما به ثمر می رسد

 من در آن زمان گفتم تسلیم حرف منطقی و کارشناسی هستم، نه نظر سلیقه ای و شخصی. اگر کسی می‌گوید نیشابور ظرفیت احداث فرودگاه را ندارد، باید با امکان سنجی دقیق و طرح مطالعاتی این را اثبات کند.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی، هفته گذشته، برای پاسخ به سوالات خبرنگاران، میزبان اهالی رسانه بود. نشست خبری فصلی حمیدگرمابی، صبح پنجشنبه، بیست و چهارم مرداد با حضور جمعی از خبرنگاران، در محل سالن جلسات شورای شهر نیشابور برگزار شد.

برگزاری نشست های فصلی خبری از سوی حمید گرمابی، در حالی صورت می گیرد که هاجر چنارانی، نماینده دیگر مردم نیشابور در مجلس، در تمام دوره کاری خود در دهم مجلس، هیچ نشست رسمی ای برای پاسخگویی به سوالات خبرنگاران ترتیب نداده است.

من تسلیم حرف کارشناسی می شوم نه نظر شخصی

نماینده نیشابور در مجلس در این نشست با اعلام خبر تشکیل هیئت امنای احداث فرودگاه در نیشابور گفت: با توجه به این که در حال حاضر کشور در اوضاع اقتصادی مناسبی به سر نمی‌برد و بودجه ها در اغلب حوزه‌ها قطره چکانی است، انجام هر عمل و پروژه‌ای نیاز به مداوت در پیگیری و تلاش فراوان دارد و با یک تقاضا نمی‌توان پاسخ گرفت.

حمید گرمابی تصریح کرد: من به عنوان نماینده مجلس یک سری وظایف منطقه ای دارم و یک سری وظایف ملی. هرچند که برای من، پیگیری معضلات و مشکلات حوزه انتخابیه در اولویت است، اما سعی می‌کنم توازنی منطقی در اختصاص زمان و توان برای پیگیری مشکلات ملی و منطقه ای برقرار کنم.

او با اشاره به پیگیری های خود برای موافقت با احداث فرودگاه در نیشابور، خاطر نشان کرد: اقدامی که الان انجام شده است، نتیجه دو سال تلاش من است. من خودم هم در ابتدا موافق نبودم اما با مطالعاتی که در این مدت با همکاری تعدادی از متخصصین انجام دادیم، به امکان احداث فرودگاه در نیشابور خوش بین شدم.

وی بیان کرد: در حال حاضر حدود 55 فرودگاه در کشور داریم که نزدیک به 47 تا از این فرودگاه ها صرفه اقتصادی ندارد. هرچند که نباید به فرودگاه صرفا، با دید اقتصادی نگاه کرد. فرودگاه ابزار، مسیر و بستر توسعه است نه نتیجه توسعه؛ ما از 30 شهری که فرودگاه دارند، جمعیت بیشتری داریم و شهرهایی با نصف جمعیت نیشابور، فرودگاه دارند.

این عضو کمیسیون صنایع مجلس با اشاره ماجرای مخالفت استاندار سابق با احداث فرودگاه در نیشابور، اظهار کرد: من در آن زمان گفتم تسلیم حرف منطقی و کارشناسی هستم، نه نظر سلیقه ای و شخصی. اگر کسی می‌گوید نیشابور ظرفیت احداث فرودگاه را ندارد، باید با امکان سنجی دقیق و طرح مطالعاتی این را اثبات کند.

گرمابی اذعان کرد: دولت فعلا تصمیمی برای احداث فرودگاه جدید در کشور با بودجه دولتی ندارد و همین موضوع، کار را سخت کرده بود اما با مشاوره با کارشناسان، راه حلی در این خصوص پیدا شد. در حال حاضر تنها راه برای پیشبرد مراحل ساخت فرودگاه، تشکیل هیئت امنای شهری است. در همین زمینه هم با تصمیمی که دیروز در جلسه با شهرداری و شورای شهر اتخاذ شد، هیئت امنایی با محوریت شهرداری- که یک ارگان نیمه دولتی است- و دستگاه های ذی ربط برای پیگیری ساخت فرودگاه و تسهیل شرایط احداث آن تشکیل شود.

او ادامه داد: شروع عملیات و پیگیری آن به یک متولی احتیاج دارد که ما با این پیشنهاد، شهرداری را متولی کرده ایم.

نماینده مردم در مجلس تصریح کرد: در حال حاضر از طریق معاون وزارت راه و شهرسازی، شرکت مجری طرح مطالعاتی مشخص شده است. هم چنین آزمایشات مختلف از جمله آزمایش مکانیک خاک نشان داده که اراضی مورد نظر که در جنوب نیشابور واقع شده، شرایط محیطی مناسبی برای احداث باند فرودگاهی را داراست. حتی یک باند فرود اضطراری هم پیش‌بینی شده است.

به گفته این مقام آگاه، یک سرمایه گذار هم برای راه اندازی ایرتاکسی(تاکسی فرودگاه) با سرمایه 10 میلیارد تومان اعلام آمادگی کرده است.

گرمابی اذعان کرد: نهالی امروز در نیشابور کاشته شده که همت همه مسئولان و مردم برای به ثمر نشستن این نهال لازم است.

دانشکده پزشکی نیشابور، بهمن ماه می تواند دانشجو بپذیرد

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به وضعیت ارتقای دانشکده علوم پزشکی نیشابور به دانشگاه و جذب دانشجوی پزشکی در این دانشکده، گفت: من از تیرماه 95 پیگیر ارتقای دانشکده علوم پزشکی هستم اما آخرین باری که در این خصوص با معاون آموزش وزارت بهداشت صحبت کردم، گفتند که برای دانشگاه شدن باید مرکز استان باشید و این از مقررات جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی است. اما با راه اندازی رشته پزشکی، پس از پیگیری های زیاد، موافقت شد.

دکتر حمید گرمابی یادآور شد: سه نفر از وزارت بهداشت برای ارزیابی وضعیت آمدند و امروز هم ارزیابان نهایی مهمان نیشابور هستند و در قالب یک هیئت 9 نفره امکان راه اندازی دانشکده پزشکی را ممیزی و ارزیابی می کنند.

او با بیان اینکه راه اندازی دانشکده پزشکی در نیشابور برای دولت هم هزینه بر است، ادامه داد: رشته پزشکی عمومی بسیار حساس است، چون تاییدیه بین المللی دارد و سخت گیری های فراوانی وجود دارد. جذب 60 تا 70 هیئت علمی جدید به همراه کارکنان جدید و موضوعات دیگر هزینه های بالایی برای دولت دارد ولی امیدداریم که در بهمن ماه بتوانیم دانشجوی رشته پزشکی بگیریم.

ارتقا زبرخان به دستور کار جلسات هیئت دولت بازگشته است

این عضو فراکسیون امید اذعان کرد: من از یک منبع موثق شنیدم که موضوع ارتقای زبرخان از دستور جلسات هیئت دولت خارج شده بود. برای همین چهارشنبه گذشته، در این خصوص با معاون اول رئیس جمهور دیدار کردم و اصرار کردم که  که منافع 70 هزار نفر مردم زبرخان را ببینند و نگذارند به خاطر مسائل پشت پرده، حق این مردم تضییع شود. آقای جهانگیری هم در تماس تلفنی دستور دادند که این موضوع دوباره به دستور کار هیئت دولت برگردد.

به گفته گرمابی، امکان ارتقا میان جلگه به دلیلی کمی جمعیت مرکز بخش، فعلا وجود ندارد.

فرماندار ماندنی است؛ زیر مجموعه تغییر می کنند

او در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر امکان تغییر در ارکان سیاسی شهرستان با نزدیک شدن به انتخابات، خاطر نشان کرد: فرماندار تغییری نخواهد کرد اما در مورد تغییرات در زیرمجموعه، صحبت هایی مطرح است.

اعتبارات سفر رئیس جمهور به نیشابور، هفته آینده پرداخت می شود

نماینده نیشابور در مجلس از تخصیص بخشی از بودجه های سفر رئیس جمهور به نیشابور خبرداد و افزود: علی رغم این که همیشه بودجه های سفرهای رئیس جمهور نقد بوده اما به دلیل نابسامانی اوضاع اقتصادی، پرداخت این بودجه ها نیز به تاخیر افتاده است.

گرمابی بیان کرد: خوشبختانه با گفت و گویی که دکتر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه داشتم، 10 میلیارد اعتبار برای تکمیل افلاک نما، 30 میلیارد برای بیمارستان سوم و 1.5 میلیارد جاده برای تکمیل جاده معدن به معدن نیشابور، در هفته آینده پرداخت می شود.

مکان استقرار واحد دختران دانشگاه فرهنگیان پیش از مهرماه فراهم می شود

این عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: پیگیری های لازم برای استقرار واحد دختران دانشگاه فرهنگیان در نیشابور انجام شده و از مهرماه دانشجویان دختر نیز در نیشابور تحصیل خواهند کرد. حضور دختران دانشجوی دانشگاه فرهنگیان در نیشابور  هم در جهت آکادمیک و هم اقتصادی برای شهر مفید است.

گرمابی در خصوص مکان در نظر گرفته شده برای این واحد دانشگاهی اذعان کرد: ما مسئولین نیشابور تعهد داده ایم که مکان لازم برای دانشگاه فرهنگیان واحد دختران را تا مهرماه فراهم کنیم. دانشگاه می تواند از محل مبلغی که از حقوق دانشجو-معلمان کسر و به دولت پرداخت می کند، محلی را اجاره کند.

از نحوه برگزاری مراسم روز خبرنگار عذرخواهی می کنم

نماینده مردم نیشابور در مجلس با اشاره به نارضایتی های خبرنگاران در خصوص برگزاری نامناسب مراسم بزرگداشت روز خبرنگار، گفت: از نحوه برگزاری مراسم روز خبرنگار عذرخواهیم. زمانی که برای مراسم، هزینه ای را به اداره ارشاد دادیم، انتظار ما برگزاری مراسمی بهتر و در شان خبرنگاران بود که برآورده نشد.

حمید گرمابی ادامه داد: کاش اداره متولی برگزاری این مراسم که نماد بزرگداشت و قدردانی از منزلت خبرنگاران است، اهمیت این قشر ویژه و خدوم جامعه را بهتر درک می کردند و مراسم و تدارکات منظم تر و بهتری را رقم می زدند. اهالی قلم همواره دچار مشکلات و معضلاتی بوده اند اما خدمت به مردم و تلاش برای بهبود اوضاع مردم و کشور انگیزه ای است که اجازه ایستادن و درجازدن را به خبرنگاران نمی دهد.

پیگیری برای پرداخت 8.5 میلیارد از مانده بودجه ورزشگاه انقلاب، انتقال آب از سد بار به نیشابور و فیروزه، احداث تصفیه خانه فاضلاب مجتمع فولاد نیشابور، اخذ مجوز پرورش ماهی تیلاپیا در میان جلگه، ثبت کشوری طرح مجمع خیرین آب با حضور اعضای کمیسیون کشاروزی در نیشابور، اخذ بودجه 12 میلیاردی برای تکمیل پژوهشکده اختر فیزیک مجموعه افلاک نما، بازگشت 4 روستای جدا شده از فیروزه و  تخصیص 4 میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل 50 طرح هادی روستایی، از دیگر موضوعات و دستاوردهای پیگیری گرمابی در امور حوزه انتخابیه بود که در نشست خبرنگاران گزارش آن برای اطلاع به افکار عمومی ارایه شد.