روزانه 50تماس مزاحم با اورژانس نیشابور برقرار می شود!
روزانه 50تماس مزاحم با اورژانس نیشابور برقرار می شود!

به گفته رییس اورژانس نیشابور در 100 روز گذشته (از ابتدای امسال) بیش از پنج هزار مزاحمت تلفنی و تماس غیر مرتبط با اورژانس ۱۱۵ نیشابور ثبت شده است. رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی نیشابور با بیان این مطلب به خبرنگار ایرنا گفت: طی سه ماه نخست امسال ۳۶ هزار و ۱۳۱ تماس […]

به گفته رییس اورژانس نیشابور در 100 روز گذشته (از ابتدای امسال) بیش از پنج هزار مزاحمت تلفنی و تماس غیر مرتبط با اورژانس ۱۱۵ نیشابور ثبت شده است.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی نیشابور با بیان این مطلب به خبرنگار ایرنا گفت: طی سه ماه نخست امسال ۳۶ هزار و ۱۳۱ تماس با مرکز ارتباطات اورژانس ۱۱۵ نیشابور برقرار شد که شش هزار و ۶۵۱ مورد منجر به اعزام آمبولانس شده است.

به گفته  دکتر مشار موحد در این مدت چهار هزار و ۱۰۸ نفر به مراکز درمانی انتقال یافته اند و ۸۵۷ نفر بیمار و مصدوم نیز در محل حادثه پس از معاینه به صورت سرپایی درمان شده اند و ۱۶ مصدوم به کمک اتوبوس آمبولانس و ۲۲ مصدوم و بیمارتوسط بالگرد اورژانس ۱۱۵ به بیمارستان انتقال داده شده اند.

مشار موحد با اشاره به افزایش ۱۳ درصدی ماموریت های اورژانس پیش بیمارستانی نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزود: از مجموع این ماموریت ها چهار هزار و ۱۹۹ مورد در مناطق شهری و دو هزار و ۴۵۲ مورد در مناطق جاده‌ای بوده است.
وی با بیان این که بیشترین تصادفات در ساعات ۱۲ تا ۱۴ و ۱۷ تا ۱۹ رخ داده و بیشترین تعداد مصدومان در رده سنی ۲۰ تا ۳۰ سال بوده اند، اضافه کرد: طی این مدت واحدهای عملیاتی اورژانس پیش بیمارستانی به دو هزار و ۱۶۵ نفر در حوادث ترافیکی و چهار هزار و ۴۸۶ نفر مصدوم غیر ترافیکی و بیمار خدمات درمانی ارائه کرده اند.
وی اضافه کرد: متوسط زمان رسیدن آمبولانس اورژانس بر بالین بیمار و مصدوم به طور میانگین در حوادث شهری ۶.۲ و در جاده ها ۱۲.۶ دقیقه ثبت شده است.