کوتاه از نیشابور
کوتاه از نیشابور

  اعتراض رئیس اداره ورزش و جوانان به آسیب به چمن ورزشگاه نیشابور طی سخنرانی رئیس‌جمهور رئیس اداره ورزش و جوانان نیشابور گفت: در پی سفر رئیس‌جمهور به نیشابور و دیدار با مردم در ورزشگاه تختی این شهر، آسیب‌هایی در بخش‌های چمن ورزشگاه و پیست تارتان واردشده است.   رضا ترشیزیان در گفت و گو […]

 

اعتراض رئیس اداره ورزش و جوانان به آسیب به چمن ورزشگاه نیشابور طی سخنرانی رئیس‌جمهور

رئیس اداره ورزش و جوانان نیشابور گفت: در پی سفر رئیس‌جمهور به نیشابور و دیدار با مردم در ورزشگاه تختی این شهر، آسیب‌هایی در بخش‌های چمن ورزشگاه و پیست تارتان واردشده است.

 

رضا ترشیزیان در گفت و گو با خبرگزاری فارس بیان کرد: برنامه تعمیرات ورزشگاه را اندکی به عقب انداختیم تا آسیب‌های ایجادشده از حضور رئیس‌جمهور در این ورزشگاه را پوشش دهیم، قرار است پیست تارتان تعمیرات اساسی داشته باشد و روکش آن عوض شود، در بخش 400 متر کلاً روکش و زیرساخت عوض خواهد شد.

رئیس اداره ورزش و جوانان نیشابور افزود: در بحث چمن نیز سعی کردیم آن را کوتاه نکنیم تا آسیب‌ها جبران شود، به علت ماه رمضان قرار است چمن خواب داشته باشد و بعد از ماه رمضان آسیب چمن از بین خواهد رفت، این آسیب‌ها به علت داربست‌ها و برخی دلایل دیگر ایجادشده که متأسفانه رعایت نشده است. 

پلمپ 3 قصابی غیر مجاز در نیشابور و بخش زبرخان در هفته گذشته

طی این هفته 3 واحد قصابی غیر مجاز که مبادرت به کشتار قاچاق می کردند با حکم دادستان نیشابور دادستان زبرخان پلمپ شدند.
علی سلیمانی رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان نیشابور گفت: کشتار غیر مجاز دام علاوه بر آلودگی محیط زیست خطرات عدیده ای برای سلامت مصرف کنندگان دارد و باعث انتشار بیماری های مشترک بین انسان و دام به خصوص بیماری خطرناک «تب کریمه کنگو» می شود.

وی به کلیه شهروندان توصیه کرد گوشت قرمز مورد نیاز خود را از فروشگاه های معتبر تهیه کنند و حتما به مهر و لیبل دامپزشکی توجه نمایند.

قاضی میان جلگه حکم چهارصد ساعت خدمت عمومی رایگان را جایگزین حکم حبس کرد

قاضی دادگاه عمومی بخش میان جلگه نیشابور حکم حبسی یک متهم به قطع درختان را به چهارصد ساعت خدمت عمومی رایگان در اداره منابع طبیعی جایگزین کرد.

به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضاییِ خبرگزاری میزان، فردی که متهم به قطع درختان در مناطق حفاظت شده نیشابور شده بود، با تغییر رای قاضی مواجه شد، قاضی وی را به چهارصد ساعت خدمت عمومی رایگان در اداره منابع طبیعی نیشابور جهت کاشت نهال به صورت چهار ساعت در روز ملزم کرد.

60 میلیون ریال کمک بلاعوض و 300 میلیون ریال وام برای مردم سیل‌زده نیشابور

نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی در رابطه با میزان کمک به خسارت دیدگان سیل نیشابور بیان کرد:  قرار است سهمیه وام 300 میلیون ریالی با سود 4 درصد در کنار 60 میلیون ریال کمک بلاعوض به مردم سیل‌زده شهر نیشابور تخصیص یابد.

حمید گرمابی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در نیشابور با اشاره به جلسه استاندار خراسان رضوی در محل فرمانداری نیشابور با موضوع سیل اخیر در این شهرستان اظهار داشت: جلسه ستاد مدیریت بحران استان در محل فرمانداری نیشابور برگزار و در مورد آسیب‌های سیل به مردم نیشابور تصمیماتی اتخاذ شد

حمید گرمابی افزود: این مقدار کمک کافی است با توجه به میزان خسارت این میزان کمک کافی به نظر می رسد، همچنین برای تعمیر منازل کسانی که آسیب‌دیده‌اند نیز مبلغی در نظر گرفته‌شده است..

گرمابی ادامه داد: برای خانواده‌هایی که منزل آن‌ها تخریب‌شده ودیعه بانکی در نظر گرفته شد که بتوانند تا بازسازی منازل خود، مکانی را برای زندگی رهن کنند.

وی بیان داشت: برای روستاهایی که خانه‌های آن‌ها مورد آسیب قرار گرفت نیز وام بدون محدودیت در نظر گرفته شد که ساکنین آن می‌توانند منازل خود را بازسازی کنند.

تعطیلی شیفت شب کارخانه کارتن سازی خرو با دستور دادستان بخش زبرخان

دادستان بخش زبرخان گفت: بنا به مصوبه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان شیفت شب کارخانه کارتن سازی پردیس کاغذ پاژ که باعث ایجاد آلودگی زیست محیطی در شهر خرو شده است در ماه رمضان از ساعت 19 الی 5 صبح تعطیل شد.

به گزارش خبرنگار شهر خرو، حسن همتی فر افزود: با توجه به مصوبات شورای پیشگیری از وقوع جرم استان این واحد آلاینده باید تاریخ بیست و هشتم فروردین سال 98 از خرو به مکان جدید خود در شهر بینالود منتقل گردد.

وی در خصوص روند پیشرفت این انتقال گفت: با مساعدت استانداری خراسان رضوی در واگذاری زمین کار ساخت این کارخانه آغاز شده و پیشرفتهایی هم داشته است که بنا به قول  مسئولان این کارخانه تلاش می گردد تا پایان سال جاری کار ساخت آن به اتمام برسد.

دادستان زبرخان اظهار داشت : طی چند روز آینده تابلوی روز شمار هم جهت اطلاع رسانی به مردم از زمان باقی مانده انتقال این کارخانه نصب خواهد شد.