نشست علمي پيرامون حديث سلسله الذهب و صنعت گردشگري
نشست علمي پيرامون حديث سلسله الذهب و صنعت گردشگري

همزمان با هفته فرهنگي نيشابور برگزار شد: نشست علمي پيرامون حديث سلسله الذهب و صنعت گردشگري نشست نيشابور و حديث سلسله الذهب و همچنين نشست نيشابور و صنعت توريسم و گردشگري همزمان با هفته فرهنگي نيشابور در فرهنگسراي سيمرغ اين شهر برگزار شد. در ابتداي اين مراسم حجت الاسلام علي صائب نيا، عضو شوراي اسلامي […]

همزمان با هفته فرهنگي نيشابور برگزار شد:

نشست علمي پيرامون حديث سلسله الذهب و صنعت گردشگري

نشست نيشابور و حديث سلسله الذهب و همچنين نشست نيشابور و صنعت توريسم و گردشگري همزمان با هفته فرهنگي نيشابور در فرهنگسراي سيمرغ اين شهر برگزار شد.

در ابتداي اين مراسم حجت الاسلام علي صائب نيا، عضو شوراي اسلامي شهر نيشابور هدف از برگزاري هفته فرهنگي نيشابور را شناخت هويت نيشابور دانست .

در ادامه مراسم دکتر جليل عرفان منش با بيان اين مطلب که نيشابور در طول تاريخ حوادث تلخ و شيرين بسياري را پشت سر گذاشته است، گفت: عليرغم اينکه اين شهر در زمان حمله مغول با خاک يکسان شد، اما همچنان سر افراز است و اين نشان مي دهد که نيشابور توانسته خود را باز يابد.وي با بيان اينکه نيشابور امروز شهر آباد و پر رونقي است، افزود: در عصر جهاني شدن برگزاري اين هفته هاي فرهنگي مي تواند فرصتي براي خودنمايي هويت بومي و ملي را فراهم نمايد.وي وي با اشاره به نقل حديث سلسله الذهب از سوي امام رضا (ع) در اين شهر و کتابت آن توسط بيش از 24 هزار کاتب، يادآور شد: اين موضوع اولا اهميت حديث را مي رساند و ثانيا تعداد زياد نويسندگان آن نشان دهنده عظمت فرهنگي اين شهر است.

دکتر مسعود توفيقي نيز دراين نشست با بيان اين مطلب که امروز بايد جهاني فکر کرد و منطقه اي عمل نمود، گفت: بايد بدانيم که نيشابور با تمام وزني که دارد جزئي از جهان است که مي تواند به خوبي عرض اندام کند و براي اين کار ابتدا بايد جهاني فکر کنيم.

وي با بيان اينکه همه مي گويند براي جذب گردشگر نياز به زير ساخت است، اظهار داشت: اگر ما انگيزه را ايجاد کنيم مردم زير ساخت ها را به وجود مي آورند واگر مي خواهيم گردشگري نيشابور توسعه پيدا کند بايد فرهنگ پذيرش گردشگر را نيز ارتقا بخشيم.

توفيقي در ادامه با اشاره به به برگزاري هفته فرهنگي نيشابور خاطرنشان ساخت: اين حرکت کار قشنگي است که نشان دهنده اين موضوع است که عزم لازم براي توسعه نيشابور وجود دارد و شورا ي اسلامي شهر و شهرداري نيشابور نيز نگاهي خوبي به اين موضوع دارند.