پایان شب سیاه یک خانواده، سپید نبود
پایان شب سیاه یک خانواده، سپید نبود

پايان شب سياه يک خانواده، سپيد نبود: مرگ مادر و فرزند در حادثه انفجار منزل مسکوني الهام صادقي/مديرعامل سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري از انفجار گاز در يک منزل مسکوني دو طبقه در محله پيروان قرآن نيشابور و کشته شدن يک مادر و فرزند در اين حادثه دلخراش خبر داد. مهدي حسيني اظهار کرد: […]

پايان شب سياه يک خانواده، سپيد نبود:

مرگ مادر و فرزند در حادثه انفجار منزل مسکوني

الهام صادقي/مديرعامل سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري از انفجار گاز در يک منزل مسکوني دو طبقه در محله پيروان قرآن نيشابور و کشته شدن يک مادر و فرزند در اين حادثه دلخراش خبر داد.

مهدي حسيني اظهار کرد: اين حادثه ساعت 2:20 بامداد دوشنبه 11 آذر ماه، در زيرزمين يک منزل مسکوني دو طبقه رخ داد.

مديرعامل سازمان آتش‌نشاني نيشابور با بيان اين که در پي اعلام اين خبر به آتش‌نشاني، بلافاصله نيروهاي امداد با دو دستگاه خودرو به محل اعزام شدند، افزود: ماموران آتش‌نشاني ابتدا توانستند جنازه فردي را که در ده دقيقه اول حادثه جان باخته بود، خارج کنند اما براي يافتن فرد دوم مجبور شدند تا خاک و آجرهاي ساختمان کاملا تخريب شده را جا به جا کنند.

وي ادامه داد: بعد از ساعتي پيکر دومين فرد فوت شده نيز از زير آوار بيرون آمد و تنها مصدوم زنده حادثه نيز به اورژانس بيمارستان 22 بهمن منتقل شد.

در حالي که بنا به گفته همسايگان، اين خانواده از دو روز قبل بوي گاز را استشمام مي کرده اند، ماموران اداره ي گاز در سرکشي به اين خانه متوجه مورد مشکوکي نشده بودند.  در همين حال رضايي از مسئولين آتش نشاني در بررسي هاي انجام گرفته احتمال نقص در کنتور گاز را منتفي دانست و گفت کنتورگاز و رگلاتورها مشکلي نداشته است .

به گفته همسايه ها اين خانواده  از دو روز قبل بوي گاز را استشمام ميکردند و ماموران اداره ي گاز در سرکشي به اين خانه متوجه مورد مشکوکي نشده بودند و طبق گفته ي يکي از بستگان خانواده ي حادثه ديده در شب حادثه در تماس با شرکت گاز به صداي عجيب کنتور گازشان اشاره کرده بودند.

آرمين کارشناس آتش نشاني نيز علت اين حادثه را نشت گاز از شيلنگ منتهي به بخاري در زير زمين منزل و تجمع گاز عنوان کرد و در رابطه با عامل «آتش زنه» گفت: عامل آتش زنه ممکن است روشن کردن سيگار و يا روشن کردن برق در زير زمين خانه باشد.

وي خسارات وارده را علاوه بر دونفر کشته، يک جهيزيه کامل متعلق به دختر خانواده و تخريب صد در صد منزل و خساراتي به ديوارها و ريختن شيشه هاي منازل مجاور دانست.