پلیس نیشابور سارقان یک میلیارد تومان طلا را در البرز دستگیر کرد

 

14233922010پلیس شهرستان نیشابور با متلاشی کردن باند حرفه ای سرقت ۱۰ میلیارد ریال طلا و جواهر پرده از ۱۷ فقره سرقت منزل برداشت.

شانزدهم مرداده ماه امسال بود که سرقت طلا و جواهر یک منزل در محدوده بلوار معلم شهر نیشابور به ارزش تقریبی یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال خبرساز شد.

با اعلام این سرقت از طریق مرکز ۱۱۰، رئیس کلانتری ۱۳ قدس به همراه تیمی از تجسس کلانتری به محل اعزام شدند . فرمانده انتظامی نیشابور در این باره به «خیام نامه» گفت: تحقیقات اولیه ماموران حاکی از این بود که سارقان با یک دستگاه خودرو پژو ۴۰۵ به صورت کاملا حرفه ای پس از شناسایی منزل، در فرصت مناسب با اطمینان از خالی بودن آن با شکستن در وارد منزل شده اند که ضمن شکستن گاوصندوق حدود یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال وجه نقد و طلا و جواهر را سرقت کرده اند.

اما همزمان با تحقیقات پلیس بر روی این پرونده اعلام گزارش های مشابهی در محدوده های خیابان سینا،۲۲ بهمن غربی ، گاز و شهید باهنر در یک بازه زمانی ۱۵ روزه پلیس را  در برابر یک پرونده سرقت سریالی قرار داد.

سرهنگ آقابیگی در این باره اظهار داشت: با توجه به حساسیت موضوع دو تیم مجرب از کارآگاهان دایره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی به همراه تیمی از ماموران دایره تشخیص هویت به صورت تخصصی محل های سرقت را مجدداً بررسی و به سرنخ های خوبی دست یافتند.

اما این پرونده خیلی زود ابعادی فراتر از شهرستان یافت. به گفته سرهنگ آقابیگی در حالی که تحقیقات ادامه داشت، مشخص شد سارقان در برخی شهرستان های هم جوار نیز به همین شیوه سرقت هایی را مرتکب و از صحنه متواری شده اند.

تا این که پس از ردزنی های پلیسی با کمک اداره اطلاعات جنایی پلیس آگاهی استان یکی از سارقان در استان البرز شناسایی شد.

رییس پلیس نیشابور ادامه داد: ماموران پلیس شهرستان با اخذ نیابت قضایی متهم را که فردی سابقه دار است، در اقدامی غافلگیرانه دستگیر و از مخفی گاه وی تعدادی از آلات و ادوات جرم کشف کردند. متهم ۳۵ ساله پس از بازسازی صحنه کلیه سرقت ها در مقابل ادله و مستندات پلیس به ۱۷ فقره سرقت منزل در نیشابور و شهرهای همجوار با کمک و همدستی دو نفر دیگر از دوستانش اعتراف و اعلام کرد پس از شناسایی منازل در محدوده بالا شهر و زیر نظر قرار دادن آنان با تخریب در وارد منازل می شدیم و در تمامی سرقت ها فقط وجوه نقد و جواهرات سرقت می کردیم.

فرمانده انتظامی نیشابور با اشاره به ارزش تقریبی یک میلیارد تومانی سرقت های انجام شده خاطر نشان کرد: تحقیقات برای دستگیری مالخر و هم دستانِ سارق دستگیرشده، آغاز شده است.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.