احمدی نژاد بیاید، اصولگرایان ناچار به حمایت روحانی می شوند

 

30نماینده سابق نیشابور در گفت‌وگو با آرمان  ضمن تایید تلویحی نظر مصباحی مقدم، این احتمال را مطرح کرد که اصولگرایان در انتخابات ریاست جمهوری سال بعد از حسن روحانی حمایت کنند.

حسین سبحانی‌نیا نماینده سابق نیشابور، در واکنش به سخنان مصباحی مقدم در مورد حمایت احتمالی اصول‌گرایان از روحانی در انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ گفت: با توجه به مشخص نشدن گزینه‌های انتخابات این احتمال وجود دارد که اصول‌گرایان از روحانی حمایت کنند.

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: قطعا یکی از گزینه‌های مطرح برای تمام جریان‌های سیاسی در انتخاب آینده حسن روحانی است.

وی در پاسخ به این سوال که در صورت دو قطبی شدن انتخابات بین احمدی نژاد و روحانی اصول‌گرایان از کدام یک حمایت می‌کنند گفت: در صورت دو قطبی شدن بخشی از جریان اصول‌گرایی از احمدی نژاد حمایت خواهند کرد و جریانی دیگر از روحانی. از سویی هم احتمال معرفی نامزدی تازه از سوی اصول‌گرایان وجود دارد. باید دید در انتخابات آینده از سوی اصول‌گرایان چه کسی به عنوان نامزد مطرح خواهد شد.

 

سبحانی‌نیا تصریح کرد: گروهی مانند جبهه پایداری از حامیان احمدی نژاد هستند اما بخشی دیگر به دلیل رفتارهای احمدی نژاد در دوران ریاست جمهوری به ویژه ماجرای خانه نشینی حاضر نیستند از او در انتخابات ریاست جمهوری یا هیچ انتخابات دیگری حمایت کنند.

وی در مورد نامزدهای احتمالی جریان‌ اصول‌گرا در انتخابات سال آینده نیز گفت: افرادی که مطرح می‌شوند مانند جلیلی و قالیباف به این دلیل است که این افراد در انتخابات گذشته حضور داشته‌اند ولی ممکن است برای انتخابات آینده اصول‌گرایان تصمیم بگیرند فرد جدیدی را وارد عرصه کنند کسی که تا به حال به صحنه نیامده باشد و آزموده نشده باشند.

این فعال سیاسی اصول‌گرا در مورد گزینه‌های اصلاح طلب در انتخابات آینده ریاست جمهوری نیز گفت: اصلاح طلبان اگر احساس کنند که نامزد اصول‌گرایان احتمال رای آوری بالایی دارد قطعا از روحانی حمایت خواهند کرد اما به نظر می‌رسد بخشی ازجریان تندرو اصلاح طلب به دنبال معرفی نیرویی مانند عارف برای جایگزینی روحانی هستند. اما قطعا عقلای اصلاح طلب به دنبال این هستند که حمایت از روحانی را ادامه داده و ریاست جمهوری او را تمدید کنند.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.