کوتاه از نیشابور

حضور بسیج در خانه سالمندان

روابط عمومی بسیج- به گفته فرمانده بسیج نیشابور، به مناسبت سالروزمیلاد حضرت علی(ع) و روز پدرجمعی از کارکنان بسیج نیشابور از مرکز توانبخشی ومراقبتی شبانه روزی سالمندان علی ابن ابیطالب نیشابور دیدار کردند.

آمادگی دفاعی دختران نیشابوری

رستمی، مسئول عملیات بسیج نیشابور گفت: ۲۳۶۸ نفر دانش آموز دختر دوم متوسطه نیشابوری با حضور در اردوگاه شهید رجایی  آموزش عملی درس آمادگی دفاعی را فراگرفتند. در این اردو که باهمکاری سپاه، وآموزش وپرورش، برای دانش آموزان پایه دوم دبیرستان  از ۱۷ فروردین تا اول اردیبهشت ماه برگزارشد، اصول تیراندازی، اسحله شناسی و جنگ نرم آموزش داده شد.

اولین زن مدرس نجات غریق نیشابور

ساخا- حاجی بگلو مدیرعامل آتش نشانی نیشابور اعلام کرد: آتش نشان داوطلب خانم وحیده جهانگیری راد، موفق شد برای اولین بار گواهینامه مدرسی نجات غریق و همچنین مدرسی آب درمانی را در نیشابور در بخش بانوان از فدراسیون نجات غریق جمهوری اسلامی دریافت کند. این بانوی نیشابوری دارای مدرک کارشناسی ارشد تربیت بدنی و مدرس دانشگاه آزاد اسلامی است.

چهار مقام دوم و سوم دومیدانی استان برای دانش آموزان زبرخان

روابط عمومی اموزش و پرورش زبرخان: مسابقات دومیدانی دانش آموزان پسر استان خراسان رضوی در دو مقطع ابتدایی ومتوسطه ی اول با حضور نفرات برتر این مسابقات از ادارات آموزش وپرورش استان در مشهد برگزارشد و دانش آموزان زبرخان، دومقام دوم و دومقام سوم در این دوره از مسابقات به دست آوردند. محمدحسین سخدری موفق به کسب مقام دوم دردو۸۰۰متر ومقام سوم دردو۱۵۰۰شد و دانش آموز امیر حسین رحمانی در رشته ی دو۸۰۰مترمقام سوم وحمیدرضا دهقان در رشته ی پرش ارتفاع مقام دوم را از آن خود نمودند.

«هفت شهر عشق»  در جشنواره ملی تئاتر دانشگاهیان

روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد – سلامتی مسئول هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور اعلام کرد:  نمایش « هفت شهر عشق » به نویسندگی و کارگردانی محسن مسعودی فر و احسان اتابکی به نخستین جشنواره ملی تئاتر دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی راه یافت. این نمایش در نخستین جشنواره ملی تئاتر دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی در بخش مسابقه تئاتر صحنه ای از ۱۸ تا ۲۴ اردیبهشت  ۹۵ در سالن های تئاتر مشهد به روی صحنه می رود.

بیش از ۶۵۰۰ تماس با  «صدای شهروند»

تاجیک معاون اجتماعی شهرداری گفت: مردم نیشابور در سال ۱۳۹۴ به منظور خدمات رسانی و رفع نیازها و کاستی های شهری با سامانه ۱۳۷ ( صدای شهروند ) بیش از ۶۸۷۱  تماس گرفتند و نیازهای محله خود را با شهرداری در میان گذاشتند، که تمام آنها مورد پی گیری و پاسخگویی شده است اما بعضی نتایج به دلیل شرایط آب و هوائی در زمان خواسته شده محقق نشده است. تاجیک  خاطرنشان کرد: همشهریان با تماس به این سامانه و دریافت کد، می توانند نیاز منطقه و یا محله خود را پی گیری کنند و از روند پیشرفت کار مطلع شوند.

زبرخان برگزیده مسابقات فیزیک شهرستان

مرشدلو- معاون آموزشی آموزش وپرورش زبرخان خبر داد که در چهاردهمین دوره مسابقات آزمایشگاهی دانش آموزان دوره ی دوم متوسطه بین تیم های دانش آموزی ادارات آموزش وپرورش نیشابور، زبرخان، میان جلگه، سرولایت و فیروزه در رشته های فیزیک، شیمی و زیست شناسی، در پژوهشسرای سینا ی نیشابور برگزار شد و تیم فیزیک زبرخان، راهی مرحله ی استانی این مسابقات شد. فائزه سادات حسینی راد، فاطمه سادات حسینی و زهرا امامی از دبیرستان کوثر شهر خرو اعضای تیم دانش آموزی فیزیک زبرخان هستند.

پلیس در نقش معلم

قوامی نژاد، معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش شهرستان در دیدار با فرمانده انتظامی نیشابور با اشاره به برگزاری بیش از ۷۰۰۰ جلسه و کارگاه آموزشی پیشگیری از آسیب های اجتماعی برای دانش آموزان، فرهنگیان و اولیا و مربیان در سطح شهرستان گفت: پلیس امروزی در نقش یک معلم انجام وظیفه می کند و امیدواریم با مشارکت و همکاری و بهره گیری از تجربیات مشترک زمینه ساز، برداشتن گام های مؤثری، در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی و برقراری نظم و امنیت پایدار در سطح جامعه باشیم.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.