مطالبات عملی نشده نیشابوری ها از وزیر راه و مسکن و شهرسازی پیگیری شد

4938دستور وزیر برای تخصیص قطعی اعتبار تقاطع باغرود

خیام نامه- مسئولان شهرستان نیشابور، روز سه شنبه ۲۹ دی ماه با وزیر راه و مسکن و شهرسازی دیدار و مطالبات عملی نشده گذشته از جمله تخصیص ۸ میلیارد تومان به تقاطع غیر همسطح باغرود را پیگیری کردند.

به گزارش خیام نامه در این دیدار، که در آن مظفری فرماندار شهرستان، شهردار، سبحانی نیا نماینده نیشابور در مجلس و نیز رئیس شورای شهر حضور داشتند، مواردی از جمله  پروژه های عمرانی در حوزه راه های شهری و روستایی و مسکن نیشابور به عنوان شهر پایدار، تقاطع غیر هم سطح میدان آزادی باغرود، اراضی پشت بیمارستان حکیم، موضوعات حوزه شهری، جاده های برون شهری شهر خرو، هشت هکتار زمین های اختلافی درشهرک امام رضا با بنیاد مسکن و شهر سازی، جاده خَرو  زُشک و شهر درود، مسکن مهر، راه درود به جاغرق و ۱۵ هزار تن قیر برای حوزه های شهری و روستایی مورد بحث و پیگیری قرار گرفت.

رئیس شورای شهر نیشابور در گفت و گو با خیام نامه در رابطه با تخصیص ۸ میلیارد تومان به تقاطع غیر هم سطح باغرود عنوان کرد: وزیر با آقای اخوان مدیرکل تماس گرفتند و موضوع در رابطه با تخصیص این اعتبار حل و بنا شد این تخصیص اعتبار قطعی و عملیاتی شود.

احمد همت آبادی در پاسخ به این که علت تاخیر و این که قبلا هم قول اختصاص این ۸ میلیارد تومان داده شده بود ولی بنا به هر دلیلی اتفاق نیفتاد، گفت: خراسان با ۳ میلیارد از این ۸ میلیارد تومان اعتبار موافقت کرده بود ولی ۵ میلیارد دیگر به علت اعتراض سایر شهرها و… با مشکل مواجه شده بود که البته در نهایت قطعی شد.

وی اظهار کرد: ۱۵ هزار تن قیر به نیشابور برای حوزه شهری و روستایی تخصیص داده شد و همچنین دستورش داده شد حدود ۳۵۰  هکتار از اراضی حریم شهر به محدوده بیاید و یک پارک جنگلی داشته باشیم. البته به علت کمبود وقت پیگیری موارد دیگر نیز بنا شد با نظر مساعد ایشان به انجام برسد.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.