«مرحمت» خاص جناب نماینده در آستانه ی ثبت نام!

28aef66120177d41c24d0c8c265045d7

مراسمی به ابتکار نماینده ی نیشابور در مجلس شورای اسلامی روز پنج شنبه سوم دی ماه ساعت ۶٫۴۵ دقیقه ی صبح به صرف صبحانه در هیات حسینی برگزار شد. در این مراسم که به همت ستاد  غیر رسمی تبلیغات! مروی ترتیب یافته بود بیش از دویست تن از روحانیون نیشابور و روستاهای اطراف حضور داشتند؛ پس از صرف صبحانه «مروی» داد سخن داد و از اقداماتش در طی چهار سال نمایندگی گفت. این مراسم اما نکته ی مهمتری هم داشت؛ جناب نماینده که در روزگار ریاست مرتضوی بر به گفته ی خودش از «کارت هدیه های» سازمان تامین اجتماعی پیش کش شده از جانب جناب«رییس» برخوردار شده بود؛ این بار خود دست به کار شد و به هر یک از «روحانیون» حاضر در جلسه مبلغی وجه نقد مرحمت فرمودند تا این بزرگواران زبان گویای  خدمات ایشان در روزگار سخت رقابت های انتخاباتی باشند.

تحلیل خبر:

هردم از این باغ بری می رسد

تازه تر از تازه تری می رسد

روزگار غریبی است. در وانفسای صداقت، راستی، کارآمدی و گشودن گره از کار خلق ا….؛ در یک نگاه سطحی شنیدن اخبار حاتم بخشی ها و سفره پهن کردن های حضراتِ طالب و شیفته ی خدمت به مردم عادی شده است. اما اگر کمی در این باب تامل نماییم زوایای تلخ بدعهدی، ضعف و کم صداقتی مدعیان نمایندگی مردم«شریف» آشکار می شود که روح انسان را  می خراشد. این خبر از چند جهت قابل بررسی است:

یکم: جناب مروی! شما سه دوره نماینده ی مردم بوده اید، انصافا اگر به خود نمره ی قبولی می دهید چه نیازی به استفاده از روش های غیر قانونی  و غیر اخلاقی برای تبلیغ دارید؟ اگر در انجام رسالت «وکالت مردم» ناموفق بوده اید و توانایی به دوش کشیدن این امانت را ندارید؛ به دلایل شرعی و انسانی نباید وارد این وادی سخت شوید.

دوم: در جلسه ی شورای پیشگیری از جرایم انتخاباتی خدمت مسئولان عزیز عرض کردم که بنا به اخبار غیر رسمی؛ برخی کاندیداها با تکیه بر «چندین میلیارد» پول با منشا اعلام نشده؛ وارد گود انتخابات شده اند و در تلاش برای خرید «رای» مردم هستند. آیا توزیع پول در روزهایی که بر اساس آن وارد پروسه ی انتخابات شده ایم از مصادیق جرایم انتخاباتی نیست؟ آیا برگزاری جلسه ی تبلیغاتی در یک مکان عمومی «جرم» انتخاباتی محسوب نمی شود؟ عزیزانی که دغدغه ی برگزاری انتخاباتی سالم، عادلانه و آزاد را دارید آیا این اقدام بر عادلانه بودن انتخابات خدشه وارد نمی کند؟

سوم: جناب مروی! هفته ی گذشته در ماه های منتهی به انتخابات با بیش از یک «میلیارد ریال» پول کمسیون انرژی مجلس؛ نمایش انرژی به پا کردید. حاصل این نمایش برای نیشابور چه خواهد بود؟ امروز هم بین عده ای به رسم دولتِ یارتان؛ آن «محمود»  نامحمودِ پول افشانی می کنید. آیا این توهین به شعور موکلان نیست؟

چهارم: این رفتارها این ظن و گمان را در میان آگاهان ایجاد می کند که ورود آقای روانشناس و پذیرش ریاست پیچیده ترین، فنی و البته ثروتمندترین کمیسیون مجلس، او را در معرض «پول زدگی» قرار داده است و چنین می اندیشد که شاید انسان ها و رای آن ها را می توان خرید! اگر این رفتار شما معنای دیگری دارد، خوشحال می شویم برای روشن شدن اذهان ما و مردم نیشابور هم آن را بفرمایید.

پنجم: مهمترین نکته این است که جناب مروی با عضویت در کمیسیون انرژی و ریاست آن با فرهنگیان به عنوان مهمترین حامی و پایگاه رای خود «بد عهدی» نموده و حال از «رای» و اعتماد آنان ناامید است به همین سبب سعی می کند در قامت یک مسئول اجرایی حاضر شود و همایش تدارک ببیند، کلنگ بزند و حال این شاگرد مکتب توزیع سیب زمینی؛ به توزیع «پول» روی آورده است.

اما سخنی با روحانیون محترم:

سروران گرامی!

اعتماد مردم به شما و منبر شما امانتی است که صرف آن در جهت تبلیغ افراد خاص آن هم با بذل«مرحمت» و استفاده ی ابزاری آنان از شما؛ ظلم آشکار به این امانت است. اگر خود به دلایل منطقی به «صلاحیت» فردی رسیدید به عنوان یک شهروند حق شماست که در این خصوص اعلام نظر کنید؛ اما تاثیر پذیری از رفتارهای «پوپولیست»ها صدمه ی جبران ناپذیری برای این جایگاه است.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.