کوتاه از شهرستان

DSC_0112غرس نهال بجای قربانی کردن گوسفند 

مرشدلو– در مراسم افتتاح پروژه های آموزشی و ورزشی شهرخرو در حالی که گوسفندی را برای قربانی کردن در مراسم افتتاح آماده کرده بودند به پیشنهاد کرخی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور، و به جای قربانی کردن گوسفند، یک نهال در جلو مدرسه غرس شد.

افتتاح سالن ورزش و چمن مصنوعی در خرو 

مرشدلو – با حضور هاشمی نسب، مدیر کل آموزش و پرورش و مدیر کل نوسازی استان و فرماندار نیشابور ۳ پروژه آموزشی و ورزشی در شهرخرو افتتاح شد. این پروژها شامل دبیرستان شبانه روزی کوثر و سالن ورزشی چند منظوره و زمین چمن مصنوعی جمعا در زمینی به مساحت ۴۳۸۵ متر مربع و با اعتباری بالغ بر ۳ میلیارد تومان اعتبار با همکاری شورای اسلامی و شهرداری خرو به بهره برداری رسید.

سامانه ۱۶۹۰ برای نظارت بر مطب های نیشابور

وب دا- سپهری کیا، سرپرست  اداره نظارت بر درمان دانشکده علوم پزشکی نیشابور از فعالیت سامانه  ۱۶۹۰در معاونت درمان نیشابور خبر داد و  گفت:سامانه۱۶۹۰ جهت بررسی تعرفه های پزشکی و رسیدگی به شکایات خارج از تعرفه  مصوب راه اندازی شده و همشهریان می توانند در صورت مشاهده تخلف در مطب های خصوصی و دولتی و دریافت های غیر متعارف وخارج از تعرفه های مصوب بخش های دولتی و خصوصی به این سامانه شکایت نمایند تا پس از بررسی اقدام شود. شاکیان همچنین می توانند به اداره نظارت بر امور درمان در معاونت درمان واقع در خیابان جلال آل احمد مراجعه نمایند و با ارائه مستندات  شکایت خود را به صورت حضوری مطرح نمایند.

فرماندار فیروزه در مراسم پدر شهید شورگشتی

روابط عمومی فرمانداری فیروزه – محمدحسین صالحی فرماندار فیروزه به همراه جمعی از مدیران این شهرستان در مراسم ترحیم و بزرگداشت مرحوم رمضانعلی شورگشتی پدر شهید کمال شورگشتی شرکت کرد. گفتنی است مرحوم رمضانعلی شورگشتی شورگشتی روز پنجشنبه گذشته حین غبار روبی  گلزار شهدای روستای شورگشت بصورت ناگهانی دار فانی را وداع گفت.

خرو هم دارای شهردار شد

مرشدلو– سرانجام پس از این که ۷ ماه شهر خرو بدون شهردار بود و با سرپرست اداره می شد سید حسین عنبری بعنوان شهردار خرو از طرف شورای اسلامی انتخاب شد.

شاعر نیشابوری برگزیده همایش اخوان ثالث

باقر میرعلمدار- کرخی، رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی نیشابور گفت: در نخستین همایش ملی بزرگداشت «مهدی اخوان ثالث» در  یزد در از خدابخش صفادل شاعر نیشابوری با عنوان شاعر برگزیده  تجلیل شد. در این همایش از ۲۵۰ شعر دریافتی، ۳ اثر به عنوان برگزیده شدند که اثر صفادل انتخاب ومورد تجلیل قرارگرفت.

۵۸ میلیون تومان برای کانون های مساجد

باقر میرعلمدار- حسین آبادی، مسئوول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد اداره فرهنگ و ارشاد نیشابوربا بیان این که به ۶۵ کانون شهری و ۸۱ کانون روستایی نیشابور هریک مبلغ چهار میلیون  ریال اهدا گردیده است گفت:  در مجموع بیش از پانصد وهشتاد میلیون ریال به کانون های مساجد نیشابور اختصاص یافت. کانون های مساجد نیشابوردارای  ۱۲۵باب و برخی مراکز فرهنگی دیگر هستند و  نیشابور با ۱۴۶ کانون فرهنگی و هنری مسجد پس از مشهد بیشترین تعداد کانون را در استان داراست.

شب هفت  جان باختگان منا در مسجد الهادی

مراسم شب هفت  پنج  نفر از یادگاران دوران دفاع مقدس که در حادثه منا جان باخته اند، در مسجد الهادی(ع) برگزار شد. آزاده بازنشسته حسین سبیانی، آزاده بازنشسته غلامعلی شاهین، جانباز بازنشسته امیر رحمت نیا، پیشکسوت بازنشسته علی تقوی طلب، پیشکسوت بازنشسته محسن کمیلی مقدم پنج رزمنده سابق بودند که درحادثه غمبار منا درگذشتند.

 

 

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.