۴۰ روستای نیشابور میزبان کتاب شدند

سیدباقرمیرعلمدار-طرح «چهل کتاب، چهل روستا» درپایتخت کتاب ایران نیشابور با استقبال مردم روستاها و علاقه مندان کودک و نوجوان در حال برگزاری است.
رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی نیشابور در این باره گفت: طرح «چهل کتاب، چهل روستا» در نیشابور در راستای توسعه فرهنگ کتاب وکتابخوانی در سطح روستاها به خصوص روستاهای محروم شهرستان در حال اجراست که در نهایت ۳۰۰ روستای شهرستان را پوشش خواهد داد.
عباس کرخی گفت: طرح «چهل کتاب، چهل روستا» یک حرکت خودجوش فرهنگی و مردمی است که با اهتمام انجمن های مردم نهاد حامی کتاب و همکاری ادارات و نهادهای شهرستان در نقاط مختلف شهرستان برگزار می شود.
به گقته وی این طرح با محوریت خوانش کتاب های کودک از آثار نویسندگان مطرح ایرانی اجرا می شود و در آن شهروندان نیکوکار به حاضرین کتاب و لوازم التحریر نیز اهدا می کنند. در قالب این طرح ابتدا داستان هایی از نویسندگان مطرح ایرانی، برای کودکان به زبان کودکانه خوانش و پس از خواندن کتاب با همکاری بچه ها نمایشی با موضوع کتاب اجرا می شود.
دبیر شورای فرهنگ عمومی نیشابورگفت: کودکان همچنین می توانند برداشت خود را از کتاب خوانده شده نقاشی کنند و پس از آن نمایشگاهی از نقاشی های بچه ها در برپا خواهد شد. خواندن شعر دسته جمعی، برگزاری مسابقه، نقاشی روی دیوار، بوم و… هم از سایر برنامه های اجرا شده در این طرح ا ست.
وی تاکیدکرد: یکی از مفیدترین برنامه های طرح، حضور کارشناس مشاوره کودک و خانواده است که با همراهی خانواده ها تجربیات تربیتی و رفتاری کودکان به اشتراک گذاشته می شود که نقش موثری در آگاه سازی خانواده ها دارد.
وی تصریح کرد: طرح «چهل کتاب، چهل روستا» با همکاری انجمن کودک ونوجوان سیمرغ، اداره کتابخانه های عمومی، آموزش وپرورش، بهزیستی، منابع طبیعی، مجتمع فرهنگی وآموزشی سما، پارلمان بانوان، بخشداری ها، دهیاری ها، مرکز شماره ۳ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیشابور و دیگر مراکز فرهنگی و حامیان کودک ونوجوان در حال برگزاری است.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.