۴ کارخانه قطعه سازی خودرو در نیشابور به بهره برداری می رسد

تا پایان امسال ۴ واحد تولیدی صنعتی در حوزه قطعات خودرویی محصولات ایرانخودرو و سایپا در نیشابور ایجاد خواهد شد  که با وجود ۴ واحد کنونی به ۸ واحد تولیدی در این صنعت خواهد رسید.

به گزارش تسنیم، حسن جلالی در نشستی خبری گفت: تاکنون ۲۰ سوله در کارخانه پارتلاستیک ایجاد شده و ۶۰ درصد ظرفیتها تکمیل شده و طبق وعدههای داده شده راهاندازی یک کارخانه خودروسازی کوچک در این شهرستان خواهیم داشت.

وی افزود: نیشابور در صنعت قطعهسازی پیش رو است و همیشه سعی در تولید محصولات و قطعات موردنیاز در داخل کشور داریم تا نیازی به واردات نداشته و حداقل واردات را داشته باشیم.

رئیس هیئت مدیره خانه صنعت، معدن و تجارت نیشابور با بیان اینکه قطعات و دستگاههای وارده را در زمان اوج تحریمها از آلمان خریداری کرده ایم، خاطرنشان کرد: ۶ ماه منتظر ورود این قطعات و دستگاهها بودیم تا به صورت قانونی وارد کشور شود.

وی تاکید کرد: ۳۵۰ پرونده با اشتغال ۱۳ هزار ۴۲۸ نفر در نیشابور داریم که پروانه ثبتی آن ها در زمان صدور یک میلیارد تومان بوده است.

جلالی با بیان این که تعداد واحدهای تعطیلی در شهرک صنعتی نیشابور کمتر از ۷ درصد بوده و سرمایهگذاریهای موفقی را در شهرک صنعتی خیام داشته ایم افزود: میزان صادرات سال گذشته ۶۵ هزار تن به ارزش ۴۰ میلیون دلار شامل مواد غذایی، محصولات التکرونیکی، قطعات خودرویی و غیره بوده که این عدد در سه ماهه نخست امسال به  ۴۷ هزار تن و به ارزش ۲۵ میلیون دلار رسید و به عبارتی ۷۰ درصد کل صادرات و درآمدزایی سال قبل در سه ماه نخست امسال محقق شده است.

وی با اشاره به این که رشد صادرات منجر به رشد صنعت و اشتغال میشود، گفت: باید کاری کنیم که رشد چشمگیر صادرات را شاهد باشیم تا به واسطه آن رشد و رونق تولید را شاهد باشیم و در این رابطه نیازمند حمایت و توجه ویژه مسئولان هستیم.

 

جلالی گفت: راهاندازی کمیسیون قضایی در حوزه صنعت در نیشابور بسیار ثمربخش بود و گرههای بسیار بزرگی با مشاورههای قضایی و بدون تشکیل پرونده و ارجاع آن به دستگاه قضایی داشته باشیم باز شد و منجر به صلح و توافق طرفین شد.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.