یک هفتم (شماره۲۲۳)

آیت الله هاشمی:خود آیت الله خامنه ای از کسانی بود که به من گفتند:« من احساس خفقان می کنم که انسان بخواهد برای همیشه بماند و مردم هم هیچ چاره ای نداشته باشند.»

روزنامه جمهوری اسلامی مصاحبه ای با آیت الله هاشمی رفسنجانی انجام داده که قسمت هایی از آن را می خوانیم: در طول این ۳۵ سال اتفاقاتی افتاد که مربوط به عملکرد است. بله اشتباهاتی در عملکرد می بینم و شاید در هیچ موردی هم ساکت نبودم و خودم دنبال آن بودم و راضی هم نبودم. ولی اصل نظام و خدمت به نظام را لازم می دانم و هنوز هم لازم می دانم. این نظام با همه این مشکلاتی که دارد، بهترین شکل حکومت در نظام های منطقه ای و حتی جهان اسلام است.

… من می گویم کاری که کردیم، در زمان خودش کار درستی بود. اینکه به دست چه کسی می افتد، یک نگرانی برحق است. امّا اگر اشکالی هست، در عملکرد خبرگان است. اگر خبرگان به وظیفه خودشان درست عمل کنند، در صورت نبودن یک فرد مناسب حتماً می توانند شورایی کنند. چون قانون شورا شدن هم باز است. شاید در آینده بدون شورا نتوانند کار درستی انجام بدهند. البته این کار تا حدودی به مردم هم بر می گردد، چون اگر مردم نمایندگان خود را درست انتخاب کنند، می توان امیدوار بود. اتفاق بد در مجلس و هر جای دیگر که مردم بد انتخاب کنند، می افتد. در دنیا هم می افتد.

همین را که الان شما مثال زدید، یعنی رهبری ده سال باشد، رای نیارود. خود آیت الله خامنه ای از کسانی بود که به من گفتند: « من احساس خفقان می کنم که انسان بخواهد برای همیشه بماند و مردم هم هیچ چاره ای نداشته باشند.» مخالف بودند و خیلی ها هم مخالف بودند و بحث کردیم. اما موقت بودن زمان رهبری رای نیاورد. در جمعی رای نیاورد که نخبه های آن روز بودند و امام آنها را انتخاب کرده بودند که این کار را بکنند.

اگر به قوانین خبرگان عمل کنیم، هیچ مشکلی نداریم و بن بستی در کار نیست. خبرگان قانونی گذراندند که هر یک سازمان های زیر نظر رهبری که از آنها خواسته شده، باید در هر اجلاس گزارش بدهند. رهبری هم اشکالی به آن نگرفتند. بعدها دعوت کردیم که بیایند. مثلاً گفتیم که رئیس سازمان صداوسیما بیاید. بعد از مدتی گفتند که ما نمی آییم. به همه گفتیم که بیایند که هیچ کدام نیامدند. در آخر یک مورد آسان پیدا کردیم و گفتیم که رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه بیاید. رئیس شورای ائمه جمعه هم نیامد.

هیچ خیانتی بالاتر از خیانت پشت جبهه نیست

ایسنا: دکتر حسن روحانی در سخنرانی خود در مراسم ۲۲ بهمن تأکید کرد: «ما در میدان جنگ از استقلال مان دفاع کردیم و امروز نیز در پای میز مذاکره از استقلال مان دفاع کردیم و خواهیم کرد.» وی افزود: «آن روز که در میدان جنگ رزمندگان ما می جنگیدند، پشت جبهه هم همه مردم پشتیبان رزمندگانمان در جبهه های نبرد بودند و هیچ خیانتی بالاتر از خیانت پشت جبهه نیست. امروز هم آنها که باید در میدان دیپلماسی مسؤول مبارزه هستند و همه ملت و راهبر بزرگ این انقلاب از این جبهه پشتیبانی می کنند.» روحانی تأکید کرد: « امروز تنها دشمنان این ملت با میز مذاکره مخالف هستند، یعنی صهیونیست ها که همه تلاش خود را به کار گرفته اند، اما دنیای امروز به خیانت صهیونیست ها پی برده است.»

رییس دولت اصلاحات در رسانه ها ممنوع البیان و تصویر است!

ایلنا: غلامحسین محسنی اژه ای در نشست خبری خود در خصوص سوال خبرنگار ایلنا، مبنی بر اینکه به چه دلیل طی هفته های اخیر از سوی قوه قضاییه دستور منع درج نام و تصویب رئیس دولت اصلاحات به رسانه ها داده شد گفت: در مورد کسانی که شورای عالی امنیت ملی در مورد آنها تصمیم گرفته یا قوه قضاییه آنها را به عنوان سران فتنه محسوب می کند، دستگاه قضا می تواند دستوراتی بدهد. در مورد فرد مورد نظر نیز دستور داده شد که رسانه ها حق ندارند تصویر یا مطالب او را منعکس و منتقل کنند، این دستور همچنان به قوت خود باقی است و اگر رسانه ای خلاف آن عمل کند با آن برخورد خواهد شد.

اصلاح طلبان به خاتمی افتخار می کنند اما اصولگرایان به

احمدی نژاد نه!

ایلنا: الیاس حضرتی،نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی گفت: ما اصلاح طلبان به دوران ریاست جمهوری آقای خاتمی افتخار می کنیم چرا که هیچ گاه در تاریخ انقلاب رشد اقتصادی ۵/۸ درصدی را تجربه نکرده بودیم اما در آن دوران تجربه کردیم و فضای نسبتا آزادی از لحاظ سیاسی در جامعه وجود داشت چرا که کار به کاردان سپرده شده بود اما اصولگرایان به دوران ریاست جمهوری احمدی نژاد افتخار نمی کنند.

وی افزود: آقای حسن روحانی که امروز بسیاری از نخبگان کشور را در دولت جمع کرده می گوید با این روند انشاءالله در چهارسال دوم به رشد اقتصادی ۶ درصد برسیم؛ خوب است و اصلا نامی از رشد ۵/۸ درصدی آورده نمی شود، اما در دوران آقای خاتمی این رشد را تجربه کردیم. وی گفت: باید عملکرد خود را طول سال های انقلاب بررسی کرده و ببینیم چگونه می شود که آقای احمدی نژاد با چندسال سابقه شهرداری به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری تایید می شود اما آقای سعیدکیا با ۲۷ سال سابقه وزارت تایید نمی شود!

رفتار صداوسیما مصداقی از فتنه گری است

ایلنا: ابوالقاسم رئوفیان فعال سیاسی اصولگرا در خصوص پخش تصاویر اهانت به بزرگان نظام از صداوسیما و آیت الله هاشمی گفت: به نظر من این موضوعی است که مدعی العموم باید برای بررسی و برخورد با آن وارد شود. اینطور اقدامات و حرکات مغایر با وحدت ملی و عوامل یکپارچه ساز ملت ایران است و به وحدت ضربه میزند. رئوفیان گفت: این نوع برخوردهای خارج از اصول صدا و سیما نه تنها جناحی نیست، بلکه خارج از مسائل جناحی، وحدت یک کشور را هدف قرار داده و مصادیق فساد است و حتما به تصویرکشیدن چنین صحنه ای خاطر رهبر انقلاب اسلامی را مکدر کرده است.

علل تامه پیدایش انقلاب ما فقدان آزادی بود

ایسنا: دکترمحمد جواد اطاعت استاد جغرافیای سیاسی دانشگاه شهید بهشتی می گوید «در هر انقلابی یک سری علل اولیه داریم ویک علت تامه. نکاتی که نظریه پردازان مطرح کردند، عموما علت اولیه انقلاب هستند؛ اما علت تامه پیدایش انقلاب را باید در فقدان آزادی جستجو کرد. آزادی نقش تعیین کننده ای در پیدایش و ایجاد انقلاب دارد، کما اینکه در جوامع مختلف فقر، محرومیت و… ممکن است وجود داشته باشد؛ اما ممکن است انقلابی رخ ندهد. اگر مردم آزادانه بتوانند در قالب نظام موجود تغییرات مد نظر خود را بدون هزینه به انجام برسانند دیگر لزومی به ایجاد انقلاب ندارند؛ کما اینکه در نظام های دموکراتیک تغییرات از مجرای انتخابات عملیاتی می شود»

از یک سو اعتراض می کنند و از سویی بودجه محیط زیست را حذف

می کنند!

شرق: معصومه ابتکار رئیس سازمان محیط زیست درباره موضوع داغ این روزها یعنی گردوغبار در خوزستان و قضایا و حواشی پیرامونش با اشاره به بودجه سال ۹۴ دولت که این روزها در مجلس و کمیسیون تلفیق است گفت:«جالب است بدانید تعدادی از همین نمایندگان که در این روزها سرسختانه درحال انتقاد از سازمان محیط زیست هستند، دقیقا سه روز قبل از وقوع اولین موج گردوغبار، در کمیسیون تلفیق مجلس، در یک نوبت همه اعتبارات پیش بینی شده برای مقابله با پدیده گردوغبار در بودجه سال۹۴ که از سوی سازمان محیط زیست در بودجه گنجانده شده بود را به صورت کامل حذف و آن را به یکی از مصارفی که مدنظر خودشان است منتقل کردند!»

طوری انتقاد می کنند٬ گویا قاجاریه به مذاکرات رفته است!

پویش: حقیقت پور عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر رفتار عزت مدارانه تیم مذاکره کننده هسته ای در مواجه با کشورهای ۱+۵ افزود: اعضای تیم مذاکره کننده سربازان و فرزندان نظام جمهوری اسلامی هستند و جای تعجب دارد که برخی به نوعی انتقاد می کنند که گویی تیم هسته ای کشورمان از سوی قاجاریه به مذاکرات رفته است.

واکنش فاطمه هاشمی به

سخنان طائب

بهارنیوز: فاطمه هاشمی دختر آیت الله هاشمی روز گذشته پاسخی برای حجت الاسلام مهدی طائب نگاشت. در این نامه آمده است: آقای طائب فرموده اند: «پرونده مهدی هاشمی سنگین تر از این حرف هاست» و او را دزدی حرفه ای معرفی می کنند که «ردی از خود باقی نگذاشته و… » و با بیان اینکه «با بازجویی وی آمریکا یا ملکه انگلستان نیز مفتضح می شوند» او را فردی «واقعا خبیث» می خواند. در این زمینه نکات زیر قابل بیان است: اولا: ایشان چگونه برخلاف انتظار، اتهاماتی نظیر «دزد حرفه ای بودن» و… را به فردی وارد می کنند؟ ایراد اتهام قبل از اثبات آن مطابق آموزه های ما شرعا قابل بیان نیست. ثانیا: چگونه ایشان دریافته است که درصورت بازجویی! آمریکا و ملکه انگلستان نیز مفتضح خواهند شد؟!

افشاگری رحیمی علیه توکلی

چه بود؟

بهارنیوز: به دنبال درگیری های لفظی و افشاگری های احمدتوکلی (نماینده مجلس) علیه محمدرضا رحیمی (معاون اول احمدی نژاد)، در مورخ ۱۹بهمن۹۰ ، رحیمی( معاون اول وقت رئیس جمهوری) طی نامه ای مدعی فساد مالی و تحصیلی توکلی شد. در این نامه ادعا شده است که توکلی بدون شرکت در آزمون دکترا و حتی کارشناسی ارشد، با سفارش نامه مقام معظم رهبری بورسیه دکترای دانشگاه ناتینگهام شده و با تحصیل رایگان و دریافت شهریه ”متأهلی” (علیرغم اینکه همسر وفرزندانش در ایران بوده اند) تحصیلات خود را در انگلستان به پایان می رساند…

قسمت دوم افشاگری این نامه به تملک زمینی ۳۰۰۰ متری در شهرک غرب تهران در سال ۱۳۷۰ می باشد. زمینی که متعلق به بنیاد مستضعفان بوده و درحالیکه ۱۸۰میلیون تومان در آن سال قیمت گذاری شده به قیمت ۲۳ میلیون تومان و در اقساطی ۱۰ساله به توکلی واگذار می شود. و باوجود این، براساس مدارک و مستندات توکلی حتی یک ریال بابت این زمین ها پرداخت نکرده است… توکلی در واکنش به این نامه بدون ارائه هیچ نوع مستنداتی ، صریحا مدعی شد بورسیه دکترا و تملک زمین مورد اشاره، با دستور و سفارش مستقیم مقام معظم رهبری انجام شده است.

آقای رحیمی صرفا راننده اتومبیلی بوده که به بانک دستبرد زده است. پول های مسروقه جای دیگری است!

آرمان: صادق زیباکلام: من ۱۵، ۱۶سالم بود، ۵۰ سال پیش دبیرستان رهنما می رفتم . یادم می آید آن زمان هم چون فساد زیاد شده بود، در جریان اجرای اولین برنامه توسعه عمرانی کشور، حیف و میل های زیادی صورت گرفته، یک قانونی را در مجلس تصویب کردند به اسم «از کجا آورده ای؟» طبق این قانون مسئولین مجبور بودند که درخصوص اموال و دارایی هایشان توضیح دهند. ۵۰ سال بعد ما هنوز درگیر از کجا آورده ای هستیم. ریشه مفاسد اقتصادی در ایران با از بین بردن اقتصاد دولتی کشیده می شود.

روزنامه آرمان: می خواستم درمورد آقای محمدرضا رحیمی بپرسم. ظاهرا جایی گفته بودید که ایشان را گناهکار نمی دانید. درست است؟ صادق زیباکلام: خیر درست نیست. نگفته بودم ایشان را گناهکار نمی دانم. گفته بودم که ایشان ظاهرا یک ریال هم از میلیارد ها تومانی که اختلاس کرده بوده، برای خودشان برنداشته بودند. نه زمین خریده، نه برج ساخته و نه شمش طلا کرده و نه به خارج از کشور پولی فرستاده است. هر چه به دست آورده همه را خرج آقای احمدی نژاد کرده است. حالا یا به نمایندگان مجلس هشتم داده تا از او حمایت کنند یا خرج هزینه های انتخاباتی برخی از نامزدها نموده، یا خرج هزینه انتخابات خود آقای احمدی نژاد در جریان انتخابات سال۸۸ کرده. نگفتم رحیمی بی گناه است بلکه گفته بودم آقای رحیمی صرفا راننده اتومبیلی بوده که به بانک دستبرد زده است. پول های مسروقه جای دیگری است.

بعد از ۲۰ سال، همچنان گزیده شدن از یک سوراخ!

روزنامه شهروند در سرمقاله خود نوشت: حدود ۲۰ سال پیش سوءاستفادهای بانکی صورت گرفت که در مجموع مبلغ ۱۲۳میلیارد تومان در بانک صادرات جابه جا شد. پرونده آن در روزنامه «سلام» پیگیری شد در نهایت دادگاه تشکیل و یک نفر اعدام و چند نفر حبس های طولانی مدت گرفتند. مسئولیت نظام بانکی این بود که پس از آن سوءاستفاده کلان، راه های انجام چنین فسادی را می بست، نه اینکه امروز اعلام شود، اینگونه حفره ها کماکان در دسترس کارکنان بانک است.

نویسنده شهروند با اشاره به نقش روزنامه سلام در افشای آن تخلف نوشته اخیراً یکی از خانم های روزنامه نگار نوشته ای را منتشر کرد، که سیر ماجرای پیگیری های این همکار از فعالیت های مالی چند نماینده مجلس است که اینک رازشان برملا شده، اما او هیچگاه نتوانسته از قدرت رسانه ای و مطبوعاتی خود استفاده کند و مانع از ادامه فساد وی شود، در عین حال که همه اطلاعات و مدارک لازم را برای دفاع از اتهامات خود علیه آن نماینده را داشته است. اگر روزنامه ها در حد و اندازه یا موقعیتی بودند که بدون ترس از تبعات قضیه، اقدام به افشای تخلفات نمایند، در این صورت هیچگاه کار هیچ نماینده یا سایر افراد به اینجا نمی رسید که با خیال آسوده به اقدامات خلاف خود ادامه دهند و در نهایت مواجه با محکومیت کیفری شوند.

دریافت مبالغ ۹۰ میلیونی برخی اصولگرایان مجلس از رحیمی!

ایلنا: کمال الدین پیرموذن نماینده مردم اردبیل در مجلس با تاکید بر روشن شدن ابعاد جدیدی از پرونده دادن پول رحیمی به برخی نمایندگان تصریح کرد: طبق اطلاعاتی که از سوی یک منبع موثق در اختیار من قرار گرفته، برخی نمایندگان مجلس هشتم مبالغی بالغ بر ۳۰ تا ۹۰ میلیون تومان از محمدرضا رحیمی دریافت کردند که آنها شاه مهره های فساد انجام گرفته در مجلس اند. وی با تاکید بر پیگیری اسامی ۱۷۰ نماینده دریافت کننده پول از رحیمی افزود: اگرچه ما پیگیر اسامی دریافت کنندگان مبالغ ۵ میلیون، تومانی از رحیمی هستیم اما با روشن شدن ابعاد جدیدتر این نابسامانی، تمام تلاش خود را برای معرفی شاه مهره های این مسئله معطوف خواهیم داشت.

بی قانونی؛ علم گریزی،

قانون گریزی

ایلنا: دکتر فرشاد مومنی استاد دانشگاه: در مهرماه سال جاری گزارشی از سوی مرکز پژوهش های مجلس منتشر شده است که در آن نشان داده است بهایی که جامعه ما از طریق علم گریزی، قانون گریزی و برنامه گریزی در دوران ۸ سال دولت احمدی نژاد پرداخته، چقدر است. این گزارش عنوان می کند که در این دوران در مقایسه با دوران سید محمد خاتمی که طبیعتا دوران ایده آلی نیز نبود، نظام ملی برای دستیابی به هر یک واحد توسعه ملی نسبت به دوره قبل ۵۰۰ درصد دلار بیشتر هزینه کرده است. این موضوع به اندازه کافی گویا است که در ایران حتی نعش برنامه ریزی هم از فقدان آن موثرتر است، بنابراین ما باید به این بلوغ فکری برسیم که مشکلات را در کانون اصلی خود شناسایی کرده و تلاش کنیم که آنها را برطرف کنیم.

نتیجه اولویت توزیع بر تولید؛ خط فقر ۴۰ درصدی مردم!

آرمان: محمدحسین شریف زادگان، وزیر رفاه دولت اصلاحات، در مقاله ای نوشت که با استناد به آمارهایی که در سال ۱۳۹۱ برای تعیین خط فقر محاسبه شده است، ۳۳ ممیز هشت درصد خانوارهای شهری و حدود ۴۰ درصد خانوارهای روستایی زیر خط فقر مطلق قرار دارند. وی سیاست های اجرایی را در سال های حضور دولت پیشین توزیع فقر می خواند و می گوید آنها معتقد بودند باید ابتدا درآمد توزیع شود و سپس رشد اقتصادی اتفاق بیفتد، از این رو اجرای این سیاست را در دستور کار قرار دادند و در عمل نه رشد اقتصادی اتفاق افتاد و نه عدالت اجتماعی محقق شد.

رویای زدودن فقر و فساد

ایسنا: محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در زمینه تخریب محیط زیست اعتراف می کند که در ربع قرن گذشته بخش وسیعی از ۵۰۰ میلیارد متر مکعب ذخایر آب سفره های زیرزمینی کشور نابود شده است. رضایی ابراز تاسف کرد: «برخی از دشت های کشور مثل دشت قزوین نشست کرده و این اتفاق به معنای این است که دیگر نمی توان به شیوه سنتی کشاورزی کرد. در حالی که برداشت گندم در کشورهای توسعه یافته ۹ تا ۱۰ تن در هکتار است این عدد در ایران حدود ۲ تن است.»

او همچنین به عقب افتادگی ایران در رقابت با کشورهای همسایه پرداخت و خاطر نشان کرد با گذشت بیش از یک دهه از ابلاغ سند چشم انداز، موقعیت جمهوری اسلامی در قیاس به دیگر کشورهای منطقه اگر بدتر نشده باشد بهبود چشمگیری نیز نیافته است. وی همچنین گفت: طرح توسعه فرودگاه «امام خمینی» تهران در حالی به حال خود رها شده که فرودگاه های دبی و ابوظبی سالی ۳۸ میلیارد دلار درآمد دارند.

نوای گلوی «همایون شجریان» می تواند سپر بلایمان باشد در مقابل آنچه از ناکجا آباد بر ما پرتاب می شود

موسیقی ایرانیان: در پاسخ به اعتراضات جماعتی به کنسرت همایون شجریان در اصفهان مدیرکل ارشاد اسلامی استان اصفهان بیانیه ای را منتشر کرد که در ادامه بخش هایی از آن را می خوانید: از دور بانگی شنیدند ، نفس زنان دویدند ، چیزی ندیدند ، خجالت کشیدند. همیشه لازم نیست برای مدیریت دنیای مدرن از سنت عبور کرد؛ بلکه گاه می توان با بهره گیری از سنت، مدرن را مدیریت کرد. نسل نوخاسته در فضای وایبر، اندروید، ماهواره ، گجت و اپلیکیشن زندگی می کند و بسیاری از سنت ها و آیین های نسل پیش از خود را ندیده و با آن غریبه است. تا جایی که گاه گذشته را در تعارض با خواسته ها و تمایلات امروز خود می پندارد. این، نه از خیره سریِ این نسل بلکه از ضعف مدیریت ما نسل پیشین است که زیبایی های سنت را در صندوقچه های چوبی مخفی کرده و هرگز اجازه ندادیم فرزندانمان با آن آشنا شوند.

موسیقی سنتی، بومی و محلی ایران که، نه یک سر و گردن بلکه تمام قامت از موسیقی غربی بلندتر و راست قامت تر است با همین رفتارهای بچه گانه ی ما به حاشیه رفته و جوانان و نوجوانان ما که مورد هجوم بی وقفه آهنگ و موسیقی غرب و غربی واقع شده اند نه پناه گاه سنتیِ موسیقاییِ مناسبی دارند و نه طاقت پرهیز از موسیقی بیگانه. امروز تنها راه مدیریت ذائقه ی موسیقاییِ نسل نوخاسته ، بهره گیری از موسیقی بومی و محلی است، همان که سال های سال با آواز پیش کسوتان این مرز و بوم تا بلندای تاریخ ایران زمین قدکشیده . از لالایی مادران تا سنج و دهل عزاداران و از نی کسایی تا آواز تاج ، از ربنای شجریان تا ایران ایران رویگری، از ناقاره و کرنای حرم رضوی تا ترمپت و دمام تعزیه، همه و همه نشان از پشتوانه ی قوی و ساختاری استوار دارد.

نوای گلوی «همایون شجریان» یکی از قله های موسیقی سنتی معاصر به حساب می آید که با آن و نواهای مشابه آن می توان ذائقه نسل جوان و نوجوان را دوباره با سنت و گذشته خویش آشنا سازیم و سپر بلایمان باشد در مقابل آنچه از ناکجا آباد بر ما پرتاب می شود. آنان که با اجرای موسیقی همایون شجریان موافق نیستند، یا سنت را نمی شناسند یا موج موسیقی مدرن را ، و یا از قدرت موسیقی سنتی در برابر موسیقی بیگانه بی خبرند.

کاش این مدعیان در مقابل مداحی پاپِ ذاکر و ذاکرها صف می کشیدند و از اینکه ذائقه ی بچه مذهبی های عاشق امام حسین (ع) آلوده به موسیقی پاپ شود مانع می شدند. کاش اجازه نمی دادند ریتم شور عزاداری را به جای تک ضرب پنجه پور و سه ضرب حاج صادق بگذارند. آنانکه اعتراض دارند یا قانون را نمی شناسند یا خود را بالاتر از قانون می پندارند. ما معتقدیم قانون در نظام مقدّس جمهوری اسلامی ایران برخاسته از شرع و منطبق بر احکام شرعی است و حتی اگر جایی هم کسی تشخیص متفاوت داشته باشد نمی بایست در مقابل قانون بایستد و با اردوکشی و یارگیری و تحریک چند جوان ترم اولی روی نیمکت بایستد تا قدّش بلند شود.

به خاطر ۲۰۰ نسخه از یک کتاب، قیصریه را به آتش کشیده اند!

خبرگزاری کتاب ایران: حجت الاسلام دکتر محمدرضا زائری در برنامه « دیروز، امروز، فردا» شبکه سه سیما با انتقاد از وضعیت حاکم بر فرهنگ گفت: عده ای دراین کشور برای یک کتاب که حداکثر تیراژَش ۱۰۰۰ نسخه است و از آن هزار نسخه ۵۰۰ نسخه عرضه شده از آن ۵۰۰ نسخه ۲۰۰ نسخه دست مخاطب رسیده، قیصریه را به آتش کشیده اند. مشکلات فرهنگی با آئین نامه و قانون قابل حل نیست اما مدیران فرهنگی به جای پرداختن به ریشه های مشکلات به ظواهر پرداخته اند. این نویسنده و محقق آثار دینی افزود: کشور را فساد و ربا و رشوه گرفته، عده ای برای یک موسیقی با صدای زن کفن می پوشند! شورای عالی انقلاب فرهنگی افتخار می کند که کتاب مهندسی فرهنگی را تدوین کرده اما این کتاب به چه دردی می خورد؟

پول گرفتن ۱۷۰ نماینده اصولگرا از رحیمی، کاری عادی بوده است

پویش: حداد عادل نماینده مردم تهران در پاسخ به اینکه برخی نمایندگان معتقدند که این پول مشروع بوده، و دریافت آن هیچ ایرادی ندارد،گفت: نمایندگان که خبر نداشتند این پول از کجا آمده، بلکه آنها به عنوان کمک به هزینه های انتخاباتی خود این مبلغ را گرفته اند و این کاری است که در هر جناحی با نمایندگان موافق صورت می گیرد. کمک جریانات سیاسی برای پیروزی در انتخابات از نظر کمک انتخاباتی امری بوده که از روز اول انقلاب تا امروز رسم بوده و هیچ نماینده ای را نمی شود به دلیل دریافت کمک انتخاباتی از یک جریان مورد سرزنش قرار داد.

دانشجو کفن پوش حال رسایی

را گرفت!

پویش: همایش «ریزش ها» پیرامون موضوع حصر به همت بسیج دانشجویی دانشگاه تهران و با سخنرانی دو فعال سیاسی گروه پایداری برگزار شد. در حین سخنرانی حمید رسایی نماینده پایداری علیه اصلاح طلبان، معترضان سال ۸۸، و تکرار ادعاهای ۵ ساله اخیر؛ یک دانشجو با شال و پوشش سبز و کفن پوش با پلاکارد اعتراضی مقابل سکوی سخنرانان آمد. روی پلاکارد این دانشجو به موضوع حکم محرومیت ۵ ساله رسایی از خدمات دولتی اشاره شده و آن را مصداق «ریزش» عنوان کرده بود که در واکنش به آن رسایی سعی به توجیه حکم محرومیتش پرداخت و بلافاصله به «فتنه» پرداخت. گفتنی اینکه حمید رسایی به خاطر تخلفات اداری- مالی در زمان ریاست اداره ارشاد قم به ۵ سال محرومیت از خدمات دولتی محکوم شده است.

دلایل عدم کفایت احمدی نژاد بیشتر از بنی صدر بود

خبرگزاری آنا: مرتضی الویری، فعال و زندانی سیاسی در دوران پهلوی، نماینده دوره های اول و سوم مجلس شورای اسلامی گفت: «دلایل عدم کفایت احمدی نژاد به مراتب بیشتر از عدم کفایت بنی صدر بود، ولی متأسفانه مجلس در مقابل این تخلفات آشکار و قربانی شدن منافع ملی سکوت کرد و هیچ کاری انجام نداد.» الویری درباره آرایش سیاسی کشور معتقد است: «مرزبندی اصولگرا و اصلاح طلب به آن شکلی که در گذشته وجود داشت، به هیچ وجه دیگر نیست و وجود ندارد.» الویری که در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸، نماینده مهدی کروبی بوده است، ابراز می کند که در باره حوادث آن سال، حرف های ناگفته ی بسیاری دارد که فعلا مصلحت نمی داند آنها را بیان کند و اگر شرایط مساعد شود، شاید آنها را بازگو کرد.

توصیه احمدی نژاد به اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی: بروید در کوچه ها بگردید امام زمان را پیدا کنید!

روزنامه جمهوری اسلامی: حجت الاسلام دکتر احمد احمدی، عضو «شورای عالی انقلاب فرهنگی» در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه گروهی از مسوولان رده بالای جمهوری اسلامی معتقد بودند «باید گناه کرد تا امام زمان زودتر ظهور کند» گفته: «من را عصبانی نکنید. خاطرات تلخ گذشته را به یاد من نیاورید. اینها بلایی بودند که به جان این انقلاب و کشور افتادند. آدم بیسواد، عوام، مدعی از این حرف ها می زند. بعضی ها می خواستند همین آدم را بعد از نواب اربعه، به عنوان نایب پنجمی معرفی کنند. این آقای احمدی نژاد در آخرین جلسه های دوره دوم ریاست جمهوری اش در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی که دو ساعت، دو ساعت و نیم بیشتر نبود و ما باید به مسائل مهم فرهنگی کشور می پرداختیم به ما می گفت بروید در کوچه ها بگردید و امام زمان را پیدا کنید.» آقای احمدی با بیان اینکه نمی داند این حرف ها جایی ضبط شده یا نه، اضافه کرده: «آخرین جلسه اش این بود. به ما می گفت زیارت جامعه کبیره را بیاورید در شورا، روی جمله به جمله اش بحث بکنیم. بگذریم دیگر… مرا خسته نکنید.»

شما فکر می کنید مملکت را وزارتخانه حفظ می کند؟! این جمکران است که کشور را حفظ می کند!

پویش: زهرا شجاعی مشاور امور زنان دولت خاتمی در مصاحبه با مجله اندیشه پویا در مورد جلسات کابینه ی احمدی نژاد گفت : «آقای مشایی طرحی آورد با عنوان میثاق با امام زمان ، بیعت با رهبری و یک میلیارد تومان برای شربت و شیرینی در جمکران درخواست هزینه کرد. آقای رحمتی وزیر راه هم در آن جلسه پیشنهاد خوبی دادند گفتند که شربت و شیرینی دولتی نیست و می توانید جای آن ۵۰۰ میلیون دیگر روی بودجه بگذارید تا من جاده قم- جمکران را درست کنم تا مردم در مسیر زیارت آسیب نبینند. اقای احمدی نژاد ناراحت شد ، صدایش بالا رفت که دولت عوض شده و شما فکر می کنید مملکت را وزارتخانه حفظ می کند. گفت: جمکران است که کشور را حفظ می کند.»

 

 

 

رحیمی، مریلین مونرو و وحشت در اوین

قانون: آیدین سیارسریع: می گویند یک مرد کریه منظر بعد از مرگش با خانم مریلین مونرو همنشین می شود. با شور و شعف می گوید: خدایا این پاداش کدام کار خوب من در دنیاست؟ ندا می رسد که ساکت باش مردک! این پاداش تو نیست، تو الان کیفر این بنده خدا به حساب می آیی. در همین راستا خبر رسید که محمدرضا رحیمی به دانشگاهِ … عذرخواهی می کنم زندان اوین منتقل شد که به نظر می رسد بیشتر از آن که با هدف کیفر معاون اول بهار اعمال شده باشد جهت سخت تر کردن شرایط زندان برای سایر زندانیان به کار رفته است. از داخل زندان اوین خبر می رسد که رعب و وحشت بر زندانیان مستولی شده و جمعی از محبوسین خواستار توقف هر چه سریعتر کمپین محاکمه احمدی نژاد شده اند.

 

تماشای اخبار با

تلویزیون های هوشمند

قانون: امیر وفایی به خبری اشاره کرده درباره تولید تلویزیون های هوشمند که احوالات بینندگان را هم ضبط و ثبت می کند و نوشته کنار آمدن با تلویزیون های هوشمند فقط کمی تمرکز و تمرین می خواهد. مثلا فرض کنید نشسته اید و دارید با همسرتان اخبار ۲۰:۳۰ را نگاه می کنید که آقا خبر می دهد آخ جوووون، خانوم بدو بیا ۲۰:۳۰ داره شروع میشه. خدا کنه یازرلو اون کت قهوه ایه رو پوشیده باشه. / زن: اومدم اومدم… ایول… الان دروغ های همه جهان برملا میشه.

گوینده: مردم خوزستان همچنان با گرد و غبار دست و پنجه نرم می کنند. / مرد: ای مرگ بر آمریکا. می دونی که خانوم، از وقتی آمریکا اومد توی خاورمیانه، باد ول داد زیر صحراهای عراق، که خاک بیاد تو ایران. / زن: مرگ بر انگلیس. مرگ بر نروژ.

زن روی کاغذ می نویسد میشه کانال رو عوض کنیم؟ مرد با بالا انداختن ابرو و گاز گرفتن لبش مخالفت می کند. تیزر راجع به جنایت های طاغوته. (تصویری از هویدا پخش می شود.) / مرد: ای خائن وطن فروش. (هنوز حرف مرد تمام نشده که بلافاصله تصویری از یکی از مسئولان دولتی پخش می شود.) / مرد: من اون قبلی رو گفتما. به جان مادرم منظورم هویدا بود.

زن: گند زدی رفت. دیگه نمیشه کاریش کرد. (زنگ خانه را می زنند و تصویر سه مرد صد کیلوگرمی روی آیفون نقش می بندد.)

 

نامه دانشگاه ایرانیان به دانشگاه ماساچوست

قانون: سعید هوشیار: دانشگاه ماساچوست آمریکا در اطلاعیه اعلام کرده که دیگر دانشجویان ایرانی را ثبت نام نمی کند و این حرکت در راستای تحریم های بین المللی علیه ایران است. دانشگاه بین المللی ایرانیان نیز در اطلاعیه ای که در ادامه می خوانید جواب دندان شکنی به مسئولین این دانشگاه داد.

طنزنویس نامه دانشگاه ایرانیان را چنین گمان برده است:خدمت دانشگاه ماساچوست. با سلام و احترام.

چند روز پیش با خبر شدیم که دانشگاهی معلوم الحال با عنوان ماساچوست که از نامش پیداست دانشگاهی بدون بنیه علمی است در راستای تحریم ایران، از دانشجویان ایرانی ثبت نام نمی کند! ما مسئولان دانشگاه ایرانیان لازم می دانیم که پاسخی عاجل و دندان شکن به شما و دانشگاه دوزاری تان بدهیم و آن این است که ما هم از دانشجویان آمریکایی ثبت نام نمی کنیم تا آب را همانجایی بریزید که می سوزد.

نوشته شده توسط : رسول بخشعلی

به اشتراک بگذارید:


2 دیدگاه برای “یک هفتم (شماره۲۲۳)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.