گلریزان ۱۳۱ میلیونی خیرین نیشابوری برای آزادی زندانیان

احسان سلیمانی/  مراسم گلریزان شهروندان و خیرین نیشابوری با هدف جمع آوری کمک برای آزادی زندانیان غیر عمد، شامگاه چهارشنبه ۳۱ خرداد ماه در محل مسجد الهادی شهرک فرهنگیان برگزار گردید.

حجت الاسلام و المسلمین حکمتی فر، رییس دادگستری نیشابور در این مراسم با دعوت مردم به انفاق و نیک اندیشی، متذکر شد: حمایت از خانواده زندانیان مسئله بسیار مهمی است. زندانی اصلی خانواده فرد مجرم است چرا که با مسائل و مشکلات اجتماعی و اقتصادی مختلفی مواجه می شود. در جرایم غیر عمدی و مالی و مواردی چون نفقه و دیه کسانی راهی زندان می شوند که تمکن مالی ندارند و در تصادفات حتی توان پرداخت بیمه خودرو  خود را نداشته اند، لذا خانواده ای با این شرایط مالی وقتی نان آور منزل در زندان گرفتار می شود، تصور کنید خانواده با چه تنگدستی و مشکلاتی مواجه خواهد شد و از این رو توجه به خانواده زندانیان یا هدف پیشگیری از سایر معضلات اجتماعی بسیار حائز اهمیت است.

احمد همت آبادی مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان نیشابور در پایان این مراسم در گفتگو با خیام نامه اظهار داشت: طبق رایزنی صورت گرفته با خیرین نیک اندیش شهرمان، از ابتدای ماه مبارک رمضان و  همچنین در مراسم امشب ۱۳۱ میلیون تومان کمک اعم از مبالغ نقدی، غیر نقدی، چک و تعهد برای آزادی زندانیان غیر عمد جمع آوری گردید که این مبلغ تا آخر ماه مبارک رمضان به دویست میلیون خواهد رسید.

وی افزود: مبلغ بدهی مددجویان این انجمن با جرائم غیر عمد شامل تصادفات، موارد مالی، نفقه و مهریه چهار میلیارد و سیصد میلیون تومان است که نیازمند همراهی و مساعدت همشهریان نیکوکار  می باشد.

عضو شورای شهر نیشابور تصریح کرد: انجمن حمایت شهرستان نیشابور به تناسب جمعیت این شهرستان از لحاظ کمک خیرین رتبه اول استان را دارد که حاکی از ایثار و بذل و بخشش مردم شریف نیشابور است.

همت آبادی بیان داشت: انجمن حمیات زندانیان برای دو مورد اعدامی در اسفند ۹۵ و فروردین ۹۶ موفق به اخذ رضایت اولیای دم گردید و یکی از همشهریان نیز به جرم قتل مدت ۱۵ سال است در زندان بوده و محکوم به اعدام است اما خوشبختانه اولیای دم حاضر شده اند با اخذ چهل میلیون تومان رضایت دهند که خانواده زندانی توانایی پرداخت ۳۵ میلیون از این مبلغ را دارند و تأمین ۵ میلیون از این مبلغ مانده که چشم انتظار مشارکت شهروندان هستیم تا بدینوسیله زمینه آزادی این زندانی نیز فراهم شود.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.