گلایه های ورزشکاران نیشابوری از سوء مدیریت در عرصه ورزش شهرستان

گلایه های ورزشکاران نیشابوری از سوء مدیریت در عرصه ورزش شهرستان

آقای نماینده! ورزش و جوانان را دریابید

دریافت دستی برخی وجوه و سناریوی خانوادگی آقای مدیر در صدا و سیما

ملاقات جمعی از ورزشکاران و قهرمانان رشته های مختلف ورزشی با نماینده نیشابور در مجلس شورای اسلامی بدل به جلسه درخواست از این نماینده مجلس برای چاره اندیشی در خصوص مدیریت ورزش شهرستان شد.

به گزارش خبرنگار ورزشی خیام نامه، در این دیدار که روز سه شنبه ۲۱بهمن ماه برگزار شد، ورزشکاران و قهرمانان رشته های مختلف ورزشی از کمبودهای ورزش شهرستان گله کردند، از حاشیه های سیاسی سایه انداخته بر ورزش نیشابور گفتند و درخواست های خود را از این نماینده مجلس مطرح کردند.اما نوک پیکان انتقادات ورزشکاران، عملکرد امینی، مدیر اداره ورزش و جوانان نیشابور را نشانه رفته بود.

در این دیدا ابتدا علی هوشمند، از فعالان ورزش های رزمی با اشاره به مشکلات ورزشکاران نیشابور، به ویژه مسائل مدیریتی و کاستی های موجود،از تلاش مدیر ورزش شهرستان برای سرپوش نهادن بر کمبودها انتقاد کرد.

وی با اشاره به ویژه برنامه ای که شبکه استانی سیمای خراسان در خصوص ورزش نیشابور تهیه کرده، گفت: برای ضبط این برنامه ۶نفر از ورزشکاران دعوت شده بودند که رییس اداره قبل از ضبط برنامه با تک تک آنها صحبت کرده و خواسته بود تنها به بیان عناوین و افتخارات خود اکتفا کنند و صحبتی از مسایل مدیریتی و کم و کاستی ها مطرح نکنند.

دبیر هیات ورزش های رزمی با اشاره به اینکه این یک سناریوی از پیش تعیین شده برای حفظ موقعیت رییس اداره بود مدعی سانسور و تلخیص هدفدار گفته های ورزشکاران در این برنامه شد و افزود:حتی هنگامی که مجری از مصاحبه شونده ها خواست در مورد دغدغهها و کمبودها سخن بگویند با ممانعت آقای امینی روبرو می شوند.این در حالی است که همزمان با تدارک و کارگردانی آقای رییس در معاونت بانوان اداره از» گل و بلبل «جلوه دادن همه مسایل ورزش شهرستان به ویژه حوزه بانوان انتقاد کرد.ضمن آن که بستگان درجه یک آقای مدیر هم در این سناریو نقش ایفا کردند.

در ادامه یکی دیگر از ورزشکاران هم در تایید سخنان وی از عدم وجود سالن های استاندارد، کمبود اعتبارات تخصیص یافته،عدم حمایت و همکاری با هیات های ورزشی از سوی اداره ورزش و جوانان،عدم توجه به نظرات کارشناسان و نخبگان ورزش نیشابور، بی توجهی نسبت به پیشکسوتان و قهرمانان رشته های مختلف،تشکیل نشدن شورای عالی ورزش شهرستان و فقدان توجه به ورزش همگانی به عنوان مهم ترین انتقادات وارده بهعملکرد اداره متولی امور ورزش و جوانان نیشابور نام برد.

این در حالی است که به اعتقاد ورزشکاران و دست اندرکاران حاضر در جلسه وجود استعدادهای بسیار در میان جوانان، وجود مربیان و ورزشکاران پیشکسوت و با تجربه و نیز توجه و علاقمندی جدی خانواده ها به فعالیت ورزشی فرزندان شان را می توان بهعنوان نقاط قوت و پتانسیل های بسیار مثبت برای پرورش نسل آینده دانست.

دبیر هیات ورزش های رزمی با اشاره به اینکه ورزش نیشابور مدیران بزرگ می خواهد نه کسانی که از فرصت طرح مسایل ورزش شهرستان در رسانهملی برای پیش بردن سناریویی خانوادگی استفاده کنند، مهم ترین راه کار غلبه بر مشکلات را توجه مدیران ارشد شهرستان و نمایندگان مجلس دانست.

در ادامه این جلسه، تاجور به نمایندگی از پیش کسوتان ورزش نیشابور با بیان اینکه مشکلات ورزش نیشابور بسیار ریشه دار و قدیمی است افزود: متاسفانه هر جلسه ی گفت و گویی که تا حالا تشکیل شده ،نتیجه اش همان گفت و گو و ماندن وعده ها در حد حرف بوده است.

این ورزشکار پیشکسوت ،نبود سالن های ورزشی استاندارد و فقدان نکات بهداشتی در نگهداری سالن ها و کمبود اماکن ورزشی را مشکل اصلی دانست و ادامه داد: در این مدت ۴تا سالن مناسب برای جوان های ما احداث نشده و اغلب مربیان از هزینه های شخصی برایی برخی تجعیزات هزینه می کنند. در زمان مدیریت آقای باز افکن درنیشابور، ما یک «تاتمی» به همت ایشان خریداری کردیم ولی الان نیست! کجاست؟نمی دانیم .

رییس هیات موتورسواری و اتومبیلرانی نیشابور هم در این جلسه از مشکلات مبتلا به ورزشکاران این رشته سخن گفت و از نبود هماهنگی میان ادارات مختلف برای رتق و فتق مسایل ورزشی گلایه کرد.

مهدی صحرایی با اشاره به اینکه اغلب هیات های ورزشی کمی اعتبارات و بودجه اندک است گفت: ما برای ورزش موتور سواری یک پیست در منطقه «آزمون پایه یک» داریم برای فنس کشی و تکمیل حصار اطرافش مانده ایم.از طرف دیگر مشکل تردد موتورهای ما است که تاکنون بارها از سوی نیروی انتظامی توقیف شده اند چرا که این موتورها،مخصوص ورزش است و بدون گمرک وارد شده است اما نیروی انتظامی آن ها را قاچاق می داند.این مشکل شاید با یک جلسه گفت و گو باید حل می شد اما این رابطه دوطرفه بین ما و نیروی انتظامی متاسفانه هنوز جواب مثبت نداده و از شما می خواهیم برای حل مشکل به ما کمک کنید.مجدی مقدم از هیات ورزش های رزمی هم با اشاره به استعدادهای فراوان در نیشابور، ضمن تشکر از کمک و توجه علی مروی، نماینده نیشابور و فیروزه در مجلس، خواستار افزایش حمایت های وی از ورزشکاران شد.

یکی از بانوان ورزشکار هم از حساسیت های نادرست در مورد ورزش بانوان و دامن زدن ناآگاهانه و بعضا عمدی برخی افراد انتقاد کرد و ادامه داد: الان تنها یک سالن مخصوص بانوان داریم که متاسفانه همان هم توسط آقایان مورد استفاده قرار می گیرد و حق ورزش بانوان به درستی ادا نمی شود.

خانم محیط آبادی توجه به نظرات افراد تحصیل کرده، کارشناسان و افراد آگاه را راه توسعه و رشد ورزش شهرستان نامید.

رییس هیات ورزش جوانان و معلولین هم در این جلسه با بیان اینکه کسی کهمی خواهد ورزش شهرستان را اداره کند باید کارشناس و متخصص باشد افزود: باید به گزینه هایی که ورزشکاران مطرح می کنند توجه شود و البته خود ما هم باید گزینه مناسب معرفی کنیم.

رمضانعلیدولابی آمدن افراد به خاطر مسایل خطی و جناحی و فارغ از دیدگاه های کارشناسی را معضل ورزش نیشابور دانست و ادامه داد:کسانی که برای مدیر فعلی ورزش فرش قرمز پهن کردند چرا حالا همه چیز را رها کرده اند.آن کسی که یک فرد را برای اداره مجموعه انتخاب کرده باید به دنبال کارش هم باشد. وی با اشاره به گفت و گوهای خود با کمیسیون ورزشی شورای شهر افزود: من به آنها گفتم:»زیبا حرف زدن مشکلی را حل نمیکند.ورزش بودجه می خواهد، نگویید پول نیست، امکانات نیست، شما از همین امکانات موجود استفاده درستی نمی کنید. بیایید یک سالن را در اختیار ما بگذارید تا درآمد زایی هم بکنیم.

قهرمان کشتی و پیشکسوتان جهان با لهجه شیرین نیشابوری اش سخنران بعدی این دیدار بود.

جهان پهلوان فضل اله دهنوی به ۲نکته مهم در سخنان اش اشاره کرد: توجه به ورزش بانوان و آقایان با توجه به استعدادهای هر دو گروه در کنار هم و برنامه ریزی بلند مدت به عنوان نیاز اصلی ورزش شهر.

شکیبا، مربی فوتبال با اشاره به عدم رسیدگی به امکانات ورزشی موجود خواستار برنامه ریزی برای استفاده از پتانسیل بخش خصوصی برای توسعه ورزش شد و افزود: کسی که رییس اداره ورزش می شود باید از او برنامه خواست هم در بعد قهرمانی و هم در بخش همگانی ورزش. مشکل ما نداشتن برنامه است. عدم استفاده از پیش کسوتان ،بی توجهی به نظرات نخبگان و کارشناسان حوزه تربیت بدنی ، عدم استفاده از توان شرکت های بزرگ برای توسعه ورزش قهرمانی ، وجود حاشیه ها در ورزش از دیگر انتقادات شکیبا بود.

یکی از ورزشکاران از اینکه چرا برای اجاره سالن فیش به بانک واریز نمی کنیم و مبالغ دستی دریافت می شود، این امر را موجب بدون حساب و کتاب بودن درآمدها و محل هزینه کرد آن ها دانست و همچنین موضوع برگه های تحویل شده بیمه باستانی کاران به جای کارت و دریافت نقدی وجه به جای واریز به حساب مورد انتقاد قرار گرفت.

حقیقی داور بین المللی فوتبال هم با اشاره به مظلوم واقع شدن ورزشکاران و به ویژه داوران گفت: فرشید فرح نیا که روزی در فینال لیگ مسابقات کشوری سوت زد ،الان کجاست؟ وقتی او بیمار شد کی سراغ اش را گرفت؟ چراباید قهرمان دو ۱۰۰متر ایران الان در مرغ فروشی کار کندیاآن دیگری در سوپر مارکت.

وی به برکناری ۶رییس هیات در ۶ماه گذشته اشاره کرد و در ادامه با بیان این که ورزش نیشابور مشکل پول ندارد، مشکل مدیریت دارد ،از به کارگیری نیروهای فاقد صلاحیت در استخدام های اداره خبر داد.

در پایان صحبت های اهالی ورزش؛ نماینده نیشابور در مجلس لب به سخن گشود.علی مروی در پاسخ به سخنان یکی از حضار که گفته بود :»نکند حالا که داریم به انتخابات نزدیک می شویم ،شما به فکر مشکلات افتاده باشید»اظهار کرد:خود من هم به دوستان متذکرشدم که مبادا از این جلسه تصور تبلیغات انتخاباتی پیش بیاید ولی دوستان اصرار داشتند که این جلسه شکل بگیرد.

وی که بخش عمده سخنانش ارتباط چندانی با صحبت های مطرح شده توسط حاضران نداشت، در پایان با بیان اینکه که سعی می کنم مشکل و درد و دل های شما را منتقل کنم اظهار کرد: توقعات شما به حق است و امیدوارم نتیجه بگیریم.نباید کسی در راس کار باشد که این اندازه به او نقد وجود داشته باشد. البته بایستی اگر مدیری خودش می بیند که بر کارهای او این انداره نقد وجود دارد خودش باید کار را رها کند و به اهلش بسپارد.البته با ارتباطاتی که داریم و صحبتهایی که با وزیر محترم ورزش داشته ایم ایشان قول داده اند که نگرانی ها را مرتفع کنند و امیدوارم با تغییری که در مدیریت شهرستان رخ داده شاهد بهتر شدن شرایط باشیم و شماها هم باید کمک کنید.

مروی بیان کرد: من بارها گفته ام مشکل کشور ما تحریم ها نیست تحریم ها ۳۰درصد است.۷۰درصد ضربه را خودمان داریم به خودمان می زنیم.کارها در کشور بسیار کند پیش می رود نمونه اش اینکه وقتی من که نماینده مجلس هستم باید سه سال برای یک مجوز فرهنگی بدوم.

نوشته شده توسط : سید مسعود موسوی تبار

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.