گفتگو با رئیس مرکز بهداشت شهرستان نیشابور: مدیریت خانم ها از آقایان قوی تر است ( خانم ها؛ به کاری که علاقه دارند بپردازند)

 

گفت و گو: سیدهاشم مداح

خانم دکتر اگر ممکن است مختصری از گذشته ی خود برای مخاطبان خیام نامه بیشتر بگویید؟

من در یکی از روستاهای منطقه ی میان جلگه متولد شدم. دوره تحصیلی ابتدایی را در مدرسه ای در شهرک امام  به اتمام رسانده و برای ادامه تحصیل به همراهی  خانواده راهی نیشابور شدم. پس از اتمام دوره دبیرستان در سال ۷۷ در کنکور سراسری شرکت و در رشته پزشکی پذیرفته شدم.

سخت ترین دوران زندگی ام  همین دوران دانشجویی است که حدودا هشت سال به طول انجامید. البته با به دنیا آمدن اولین فرزندم در سالهای آخر تحصیل،  سختی کارها دو چندان شد. با تمام مرارت ها و مشکلات دوره ی  پزشکی را به پایان بردم و در سال ۸۷ در مرکز بهداشت روستای رییسی با سمت پزشک خانواده مشغول به کار شدم. ضمنا  هم زمان اولین پست مدیریتی را در آنجا تجربه کردم.

در مدت خدمتم در این منطقه ی محروم، مرکز بهداشتی رییسی با ارتقا شاخص های بهداشتی در بین حدود ۳۰ مرکز، مقام اول را کسب کرد. مقصد بعدی ام مرکز بهداشتی خیام بود که این مرکز هم در ابتدا با کمبودهای فراوانی از جمله نداشتن پزشک ثابت روبرو بود. در آن دوره با پشتکار زیاد و به صورت ده گردشی و ویزیت بیماران در محل به خدمت به مردم ادامه دادم و بالاخره با  سرو  سامان دادن به این مرکز به مدیریت مرکز بهداشت شهرستان فیروزه منصوب و عازم این شهرستان شدم .

در زمان مدیریت ام در مرکزبهداشت  فیروزه یک ساختمان سه طبقه به این مرکز اضافه شد که شامل یک آزمایشگاه و سالن آموزش وتکمیل ساختمان مرکز بهداشت بود . ضمنا با اضافه شدن یک آمبولانس به مرکز اورژانس این مرکز مجهزتر و از طرف دیگر کمبود نیروی انسانی متخصص هم جبران شد .  فعلا هم از ابتدای سال ۱۳۹۶ به عنوان سرپرست معاونت بهداشتی و رئیس مرکز بهداشت شهرستان  منصوب و مشغول فعالیت هستم.

دلیل حضور شما در پست های مدیریتی چیست؟

به نظر من خانم ها توانمندی های زیادی دارند که در صورت در اختیار قرار دادن امکانات و فضای مناسب و آموزش کافی امکان بروز می یابد . من فکر می کنم اگر سطح مدیریت زنان بهتر از مردان نباشد لااقل در حد آنهاست . معتقدم مدیر چه زن باشد و چه مرد باید از تخصص و تجربه کاری کافی برخوردار بوده .و همچنین  شایستگی لازم را نیز برای مدیریت داشته باشد . سابقه مدیریتی و تخصص من شاید دلایل اصلی این انتخابم باشد .

خانم هایی که از توانایی لازم برخوردارند نباید به شغل های ساده اکتفا کنند بلکه باید توانایی های خود را ارتقا داده و به مدارج عالی تر بیندیشند تا  کم کم به مدیرانی لایق تبدیل شوند.

از نظر شما مهمترین مشکلات حضور زنان در جایگا های مدیریتی چیست؟

مهمترین مشکلی که مدیران زن دارند فشار کاری مضاغفی است که به آنها وارد می شود. زیرا خانم ها باید بتوانند بین مسئولیت های منزل و خانواده و مسئولیت اداری خود تناسبی برقرار کنند. در صورت عدم برنامه ریزی دقیق  ممکن است به زندگی خانوادگی آنها  آسیب برساند .

وی معتقد است انسان هر مسئولیتی را که قبول می کند باید از پس آن برآمده و در زمان ترک سمت لااقل مجموعه ی تحت مدیریت خود را بهتر از قبل تحویل مدیر بعدی دهد ..

وسخن آخر؛ توصیه ی شما به خانم هایی که در پی مدیریت هستند:

توصیه من به بانوانی که می خواهند مشارکت بیشتری در اجتماع داشته باشند؛ این است که به کاری که علاقه دارند، بپردازند ومطمئن باشند که  در صورت تلاش مستمر در راه هدف به مقصود خود خواهند رسید .

من فکر می کنم که احساسات خانم ها به آنها کمک می کند که مدیریت قوی تری را نسبت به آقایان  از خود بروز دهند و دلیل آن این است که خانم ها نسبت به افراد زیر مجموعه خود با  بی تفاوتی برخورد نمی کنند و همدری بیشتری نشان می دهند …

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.