گزارش رییس هواشناسی نیشابور: وقوع  سرمای شدید را یک هفته زودتر به شهروندان اطلاع می دهیم

هواشناسی

 

14-2-3-1924397معاون مدیر کل و رییس اداره هواشناسی شهرستان نیشابور در گفت و گویی با خیام نامه با بیان این که از ابتدای سال زراعی (ابتدای مهر) تا ۲۵آذر امسال در شهرستان مقدار ۵۳٫۱ میلیمتر بارش داشته ایم، در گزارش وضعیت بارندگی های امسال گفت: بارش در سال قبل در همین مدت ۶۶٫۴ میلیمتر بوده است.همچنین مقداربارش میانگین دوره آماری در مدت مشابه ۳۸ میلیمتر می باشد. با این وضعیت، از مهرماه تا کنون نسبت به سال قبل  کاهش و نسبت به میانگین دراز مدت افزایش بارندگی داشته ایم.

مهدی بلوکی افزود: شهر های تایباد، درگز، سرخس، قوچان وفریمان امسال بارش بیشتری نسبت به نیشابور داشته اند. اما در نیشابور با این که پاییز سال قبل میزان بارش بیشتر بوده، از لحاظ «زمان بارش» سال جاری از شرایط بهتری برخوردار بوده ایم.

وی افزود: بارش ودما پاییز امسال در نیشابور وضعیت نرمالی داشت. مهرماه دمای زیر صفرنداشتیم وامکان برداشت به موقع محصولات پاییزی فراهم شد.

رییس اداره هواشناسی شهرستان همچنین اضافه کرد: بارش باران و وضعیت دما باعث برداشت خوب محصول زعفران در شهرستان گردید. در هفته قبل حداقل دما به منفی ۱۳ درجه  رسید  که کمترین دما از ابتدای سال زراعی جاری است وپیش بینی می شود از دوهفته دیگر هوا گرمتر شود. براساس نشانه های موجود نگرانی بابت وقوع سرمای شدید وجود ندارد ودر صورت مشاهده شواهد وقوع سرمای شدید و بارش سنگین در نقشه های هواشناسی، از یک هفته قبل به همشهریان اطلاع رسانی خواهد شد.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.