گزارش خیام نامه از روزهای ثبت نام نامزدهای انتخابات نیشابور و فیروزه ۵۰ داوطلب ورود به بهارستان

 

IMG_4492_wmفهرست نهایی ثبت نام کنندگان دهمین دوره انتخابات مجلس

آزاده مهدیار–  مهلت ۶ روزه ثبت نام دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، عصر جمعه چهارم دی ماه به پایان رسید و ۵۰ نفر در نیشابور به عنوان نامزد این انتخابات ثبت نام کردند.

به این جهت ساختمان فرمانداری روزهای نسبتا شلوغی داشت. افراد ثبت نام کننده با هیئت همراه و خانواده های خود دسته دسته به این محل می آمدند و پروسه ثبت نام که بیش از نیم ساعت به طول می انجامید همراه با عکس برداری و سلام و صلوات حاضرین صحنه های دیدنی می آفرید. در این میان حضور چهره های آشنا و نمایندگان دوره های قبل مجلس و مسئولین پیشین، جالب توجه بود.

از این رو مصاحبه با تعدادی از چهره های مطرح، فرصت خوبی بود تا به این سوال مشترک پاسخ دهند که «پیش بینی شما از نتیجه این انتخابات چیست و ترکیب مجلس پیش رو را چگونه می بینید؟»

محمدرضا دولت آبادی: برگ برنده در دست اعتدالیون، در صورت مساعد بودن شرایط

محمدرضا دولت آبادی نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هر چه انتخابات سیستمی تر برگزار گردد، شائبه ها کمتر خواهد بود، اظهار داشت: اگر دولت آقای روحانی بنا دارد فارغ از جریان های سیاسی، انتخابات را سالم برگزار کند، شاهد تکرار انتخاباتی به مثابه انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ خواهیم بود. دولت آبادی مردم را دارای شعور سیاسی بالا توصیف کرد و افزود: اگر شرایط مساعد باشد پیش بینی می کنم برگ برنده در دست اعتدالیون خواهد بود و مجلس آینده مجلس اعتدال و کار است و ذهن ها به سوی کار برای مردم پیش خواهد رفت.

سید علی حسینی: مجلس آینده، ترکیبی از اصلاح طلبان و اصولگرایان معتدل خواهد بود

سید علی حسینی نماینده اسبق مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی که ثبت نام خود را در وزارت کشور انجام داده بود با حضور در فرمانداری نیشابور به این سوال این گونه پاسخ داد: در فضای شهرستان ها به راحتی نمی توان پیش بینی کرد ولی به طور کلی رقابت انتخاباتی امسال را تنگاتنگ می بینم. وی ادامه داد: به نظرم حوزه های کوچکتر از دو نماینده به سویی پیش خواهد رفت که در نهایت رقابت میان ۴ تا ۵ نفر از افراد سرشناس تر و دارای کارنامه مشخص خواهد بود. حسینی در رابطه با ترکیب احتمالی مجلس آینده گفت: هر ۸ سال یک بار فضای سیاسی کشور و ضائقه های سیاسی- اجتماعی تغییر می کند، این دوره نیز قطعا شاهد تغییراتی خواهیم بود و با روی کار آمدن دولت اعتدال، گرایشات سیاسی مردم هم به سمت میانه روی رفته است و مجلس آینده ترکیبی از اصلاح طلبان و اصولگرایان معتدل را خواهیم داشت و مجلس فارغ از جناح بندی های سیاسی و تندوری ها خواهد بود. وی افزود: کبوتر نیشابور هم نیاز به دو بال دارد که تندوری ها را کنار بگذارند و منافع نیشابور را به دور از جناح بندی ها دنبال کنند.

علی مروی: نتیجه دست خدا و مردم است

علی مروی، نماینده مجلس نهم خیلی مختصر نتیجه را دست خدا و مردم دانست و افزود: تا زمان برگزاری انتخابات فرصت زیاد است و تا زمانی که گروه ها و افراد مختلف به صحنه بیایند و خودشان را معرفی کنند نمی توان پیش بینی کرد.

یوسف سپهری راد: ترکیب مجلس به سود انقلاب اسلامی خواهد بود

یوسف سپهری راد، رییس پیشین آموزش و پرورش نیز با بیان اینکه من مستقل آمده ام به حضور پر شور مردم اشاره کرد و در پاسخ به این سوال که ترکیب مجلس را چگونه می بینید، گفت: من ترکیب مجلس را به سود انقلاب اسلامی می دانم و آن را تخصصی تر می بینم و معتقدم مردم در انتخاب خود اشتباه نخواهند کرد.

رضا مهرداد: انتخابات رقابتی، روند توسعه کشور را تغییر می دهد

رضا مهرداد، معلم و روزنامه نگار که، کاندیدایی که همسرش او را هنگام ثبت نام همراهی می کند، درباره پیش بینی اش از انتخابات مجلس دهم می گوید: امیدوارم شرایط به گونه ای پیش برود که با رقابتی شدن انتخابات، شاهد حضور چشم گیر مردم باشیم که در این صورت کشور و نظام از ثمرات تشکیل مجلس قدرتمند منتفع خواهند شد. پیش بینی من این است که تندروها در این مجلس جایگاهی قابل اعتنا نخواهند داشت.

محمد رضا سوقندی: انتخابات به دور دوم نمی رسد

محمد رضا سوقندی، مدیر کل ارشاد سمنان با اشاره به این که هنوز فضای انتخاباتی گرم نیست، اظهار داشت: در ده پانزده روز آینده موج حساسیت در مردم به راه خواهد افتاد و با مشخص شدن کاندیداها، دوران گمانه زنی ها به پایان خواهد رسید، من مشارکت بیش از ۶۰ درصدی مردم در انتخابات را پیش بینی می کنم و معتقدم در دور اول هر دو نماینده ی مردم نیشابور به مجلس راه پیدا می کنند و انتخابات به دور دوم نخواهد رسید. وی در رابطه با ترکیب احتمالی مجلس بیان کرد: ترکیب مجلس به لحاظ سیاسی متفاوت خواهد بود.

عبدالرضا قندهاری: پیروزی طیف نزدیک به دولت و اصلاحات در صورت مشارکت بالای مردم

عبدالرضا قندهاری با بیان اینکه معتقدم در یکی دو ماه آینده اتفاقات خوبی خواهد افتاد، افزود: در صورت مشارکت بالای مردم احتمال پیروزی طیف نزدیک به دولت و اصلاحات بالا خواهد رفت.

اسامی داوطلبین دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی به ترتیب زمان مراجعه به ستاد ثبت نام بر اساس مشاهدات خبرنگار ما به شرح زیر است: محمدرضا وکیلی، عباس رحمانی، مهرداد مومنی، محمدرضا حصاری، حسن پژمان، سیدرضا حسینی، سمیه فیضی، میثم کرمانی، حسین وظیفه دوست، سید محمدرضا حسینی قاضی، مسعود عمارلو، سید عباس حسینی، جمال کوثری، علی اکبر رضادوست، رضا جعفری، پروانه رامین، مجید پردیس، محمدرضا دولت آبادی، هادی برجی، حسین سبحانی نیا، رضا مهرداد، محمدرضا سوقندی، مهدی کرمانی، هاجر چنارانی، علی مروی، سید علی حسینی، حسن صادقی سمرجانی، محمد رفیعی، یوسف سپهری راد، سعید صاحبکاران، اکبر شیخانی، علی امینی، محمد اردمه، سید رضا حسینی، عباس علی حقانی نسب، حسن سیدآبادی، مصطفی صادقی نسب، جواد واعظی، حمیدرضا نصرآبادی، محمد چنارانی، ابراهیم رضوانی، حسن زیدری، مسعود درّایی، محمدعلی طالبی، عبدالرضا قندهاری، حمید احراری، عباس یزدی، عبدا… عابدین زاده، خانم (…؟) شایسته، شورورزی (روحانی)

گفتنی است برخی از نامزدهای مذکور از جمله حسین سبحانی نیا، سید علی حسینی، نمایندگان پیشین و فعلی شهرستان در مجلس شورای اسلامی با حضور در ستاد انتخابات وزارت کشور در تهران آمادگی خود را برای نمایندگی مردم نیشابور اعلام کرده اند.

پس از مرحله ثبت نام فرایند استعلام از مراجع چهارگانه (وزارت اطلاعات، نیروی انتظامی، دادگستری، ثبت احوال) توسط هیئت اجرایی انجام خواهد گرفت. پس از این مرحله هیئت های نظارت تا پانزدهم دی ماه در شهرستان در مورد احراز صلاحیت نامزدها اظهار نظر خواهند کرد.

نامزدهای رد صلاحیت شده در این مرحله سه روز برای اعتراض فرصت خواهند داشت و هیئت نظارت استان تا ۲۶ دی ماه به این اعتراضات رسیدگی خواهد کرد. ۲۷ بهمن ماه اسامی قطعی کاندیداها پس از بررسی آخرین اعتراضات در شورای نگهبان اعلام خواهد شد.

انتخابات مجلس دهم جمعه هفتم اسفندماه در سراسر کشور برگزار خواهد شد.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.