گروگانگیری پنج روزه با رهایی کودک پایان یافت

گزارش اختصاصی خیام نامه:

گروگانگیری پنج روزه با رهایی کودک پایان یافت

در هفته ی گذشته افکار عمومی شهر تحت تاثیر کودک ربایی قرار داشت که به صورت مرموزی اتفاق افتاده بود. جدای از خانواده وبستگان کودک، بسیاری از شهروندان با نگرانی شایعات و خبرهای صحیح یا غلط آن را پی گیری می کردند. در این میان پلیس در سکوت خبری، محسوس و نامحسوس به دنبال یافتن گره کور این پازل بود که خبرهای جدیدی رسید

صبح روز دوشنبه چهاردهم ماه مهر نودو سه، ساعت هشت و ده دقیقه ی صبح زنگ در خانه به صدا درآمد و اهل خانه که از ساعت هشت و ده دقیقه صبح روز چهارشنبه نهم مهرماه با ربوده شدن پرهام در بهت و نگرانی بودند، با شنیدن صدای او لحظه ی وصف ناشدنی را تجربه کردند.

پرهام پنج ساله زنگ در خانه را زد و با دو هزار تومان پولی که در دست داشت وارد منزل شد!

وقتی همه آرام گرفتند کودک پنج ساله ای که در ناز و نعمت زندگی کرده بود، از لحظه های فراق روایت کودکانه ای نقل کرد:

«آن روز وقتی از آسانسور بیرون رفتم یه آقایی مهربون بهم گفت من دوست باباتم و قراره امروز ببرمت مهد، بیا بشین تو ماشین من. پرهام ادامه داد: منو سوار کرد برد تو یه خونه که یه خانم مهربون آنجا بود، برام کلی چیزی خریدند، لباس خریدند، حمام کردم و…

امروزم آقا و خانم مهربون، منو سوار تاکسی کردند فرستادند خونه ، آقای راننده هم این پول رو بهم داد.»

بسیاری از دوستان و آشنایان و نیز پلیس با شنیدن خبر رهایی پرهام ابراز خوشحالی کردند و اما پلیس همچنان بدنبال یافتن سرنخ و یا سرنخ هایی از این کودک ربایی مشکوک است. پلیس چه می گوید؟

فرمانده ی پلیس شهرستان ساعاتی پس از رهایی پرهام در مصاحبه با خبرنگاران به بیان روایت پلیس از این حادثه و پایان ش پرداخت:

ساعت هشت و ده دقیقه چهارشنبه مورخه نهم مهرماه پلیس ۱۱۰ از فقدان یا وقوع یک فقره کودک ربایی در محدوده فرحبخش غربی مطلع شد. مراتب بلا فاصله به اطلاع کلیه ی واحدها رسید و پلیس آگاهی و کلانتری ۱۳ وارد عمل شدند. نیروی انتظامی از زمان وقوع حادثه با اجرای طرح های مختلف در سطح شهر و به ویژه ورودی ها و خروجی ها ی شهر تلاش نمود عرصه را هر چه بیشتر بر آدم ربایان تنگ نماید. از طرف دیگر با برقراری ارتباطی تنگاتنگ با خانواده ی کودک به دنبال یافتن سرنخی از آنان بود. در این بین آدم ربایان از طریق تماس تلفنی از داخل شهر و سپس مشهد درخواست دریافت مبالغی را نمودند. اما به دلیل اشراف پلیس بر اوضاع، به نظر می رسد آدم ربایان ناچار شدند پرهام را تحویل خانواده دهند.

در رابطه با چگونگی رهایی کودک، پلیس با شناسایی تاکسی که پرهام را به خانواده تحویل داده بود به اطلاعات جدیدی دست یافت: ساعت هشت صبح روز دوشنبه آقا و خانمی در مقابل اداره ی آب و فاضلاب واقع در بلوار ولی عصر شهرک بهداری با مراجعه به تاکسی های خطی، از یکی از آنان می خواهد تا پرهام را به آدرس خانه اش منتقل نماید. ضمنا مبلغ پنجاه هزار ریال بابت کرایه می پردازد با این شرط که دو هزار تومان اضافه ی آن را به پرهام بدهد. به این ترتیب پرهام به خانه بر می گردد و تلاش پلیس برای شناسایی متهمان ادمه دارد.

سرهنگ حسینی در باره ی انگیزه ربایندگان می گوید :در تماس های گرفته شده با خانواده، آنان درخواست دریافت مبالغی را داشته اند. بنابر این انگیزه آنان مادی به نظر می رسد. فرمانده ی انتظامی شهرستان در پاسخ به این سوال خیام نامه که وجود چه عواملی به وقوع این آدم ربایی کمک کرد؟ می گوید: نصب نشدن دوربین های مدار بسته در مجتمع، رفت و آمد افراد مختلف به مجتمع برای ادامه ی فعالیت های ساختمانی در یکی از طبقات، مفقود شدن ریموت های کنترلی درب های ورودی و عدم تغییر آنها را از عوامل تسهیل کننده   این جرم است. وی از بی توجهی برخی مدیران و مسئولین شهری به توصیه های کارشناسان امنیتی برای نصب دوربین ها در نقاط حساس شهر گله کرد و خواستار جدی گرفتن این مهم از جانب ایشان شد.

رییس پلیس نیشابور از اریه ی پیشنهاد اجباری شدن نصب دوربین های ایمنی در هنگام گرفتن پایان کار ساختمانی به شهرداری خبر داد.

هر گونه شکایت از پلیس را به ۱۹۷ اطلاع دهید

در پایان این مصاحبه خیام نامه گله ی بسیاری از شهروندان از نحوه ی اجرای طرح موسوم به «جمع آوری دیش های ماهواره» و برخورد نامناسب ماموران را مطرح کرد که رییس پلیس شهرستان ضمن تاکید بر رعایت حقوق شهروندی در زمان اجرای دستورات قضایی و تلاش های پلیس برای ارایه آموزش های لازم به پرسنل در این خصوص، از شهروندان خواست هر گونه شکایت خود از پلیس را اداره ی بازرسی و یا تلفن ۱۹۷ اعلام و پیگیری نمایند.

دستگیری مظنونان سرقت مسلحانه از طلا فروشی

فرمانده ی پلیس در این مصاحبه در پاسخ به خیام نامه که از سارقان مسلح طلا فروشی چه خبر گفت: در این رابطه اقدامات خوبی انجام شده که بخش مهمی از آن قابل گفتن نیست، تعدادی مظنون در یکی از استان ها دستگیر شده اند و اقدامات قانونی برای انتقال آنان به نیشابور و انجام تحقیقات تکمیلی فراهم شده است.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.