گرمابی: محرمانه بودن قراردادها برای مجلس محلی از اعراب ندارد ; خودروسازان باید کیفیت محصولات شان را بالا ببرند

 

19عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس از بررسی قراردادهای جدید خودرویی در کمیسیون متبوعش خبرداد و گفت:شاید بخشی از اطلاعات و مفاد قراردادها برای مردم قابل طرح نباشد،اما محرمانه بودن قراردادها برای مجلس و کمیسیون صنایع و معادن محلی از اعراب ندارد.

حمید گرمابی درگفت وگو با خبرگزاری خانه ملت، درخصوص قرارداد سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با شرکت رنو فرانسه گفت: باید شرح اختیارات و مسئولیت های ایدرو مشخص شود که آیا انعقاد قرارداد جزء وظایف و مسئولیت های این سازمان توسعه ای بوده است.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس، با بیان اینکه کمیسیون صنایع و معادن با استفاده از بازوی نظارتی خود قراردادهای جدید خودرویی را بررسی می کند، افزود:باید متن قراردادها و مستندات کافی درخصوص انعقاد قراردادهای جدید خارجی در اختیار کمیسیون صنایع و معادن قرار بگیرد، تا اطمینان کافی از نوع قرارداد و میزان مشارکت حاصل شود.

کمیسیون صنایع مجلس درجریان قراردادهای خودروسازهای دولتی قرار می گیرد

گرمابی با تاکید براینکه شاید بخشی از اطلاعات و مفاد قراردادها برای مردم قابل طرح نباشد،اما محرمانه بودن قراردادها برای مجلس و کمیسیون صنایع و معادن معنایی ندارد، ادامه داد: قراردادهای جدید خودرویی در کمیسیون صنایع و معادن مجلس بررسی می شود و کمیسیون در جریان قراردادهای خودروسازهای دولتی قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه خودروسازان داخلی با ارتباط با خودروسازان خارجی می‌توانند مشکل کیفیت خودروهای داخلی را حل کنند، یادآور شد: به دنبال همکاری با خودروسازان خارجی،خودروسازان باید تولید خودروهای قدیمی را متوقف کرده و کیفیت برخی دیگر از محصولات را نیز ارتقا دهند.

ورود خودروسازان جدید می تواند استانداردهای تولید خودروی داخلی را افزایش دهد

گرمابی با تاکید براینکه خودروسازان داخلی باید هدف خود را صادرات محصولاتشان به کشورهای خارجی قرار دهند،ادامه داد:درآن صورت کیفیت خودروهای تولیدی درکشور تضمین شده و مصرف‌کنندگان داخلی نیز می‌توانند از خودروهایی باکیفیت مناسب استفاده کنند.

وی با بیان اینکه ایران باید به قطب خودروسازی منطقه تولید شود،اظهار کرد: وجود نیروی کار متخصص یکی از ظرفیت ها و پتانسیل های ویژه ایران است و درهمین راستا باید براساس استراتژی خاص کشور برحسب نیازها،شرایط و استعدادها و ظرفیت‌های موجود،اقدام کرد و در طول زمان به توان تولید ساخت محصولات درکشور دست یافت.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی،تصریح کرد:ورود خودروسازان جدید با رعایت اصل حفظ منافع ملی می تواند شرایط رقابتی در کشور ایجاد کرده و کیفیت و استانداردهای تولید خودروی داخلی را افزایش دهد.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.