گردشگری سلامت در نیشابور رونق می‌ گیرد

رئیس اداره میراث‌فرهنگی نیشابور گفت: «با توجه به ظرفیت‌هایی که در حوزه طبیعت ‌گردی و سلامت در شهرستان نیشابور وجود دارد به ‌زودی گردشگری سلامت در این شهرستان رونق خواهد گرفت.»

هادی شریفان، رئیس اداره میراث‌فرهنگی نیشابور در جلسه‌ای که با محوریت گردشگری سلامت در شهرستان برگزار شد اظهار کرد: با توجه به ظرفیت مناسب نیشابور در جذب گردشگران خارجی و گردشگران داخلی، می‌توان در ظرفیت‌های این شهرستان ازجمله طبیعت و کویر نیشابور و همچنین امکانات درمانی این شهرستان برای توسعه حوزه گردشگری سلامت استفاده کرد.

او افزود: با توجه به حضور گسترده گردشگران در مشهد می‌توانیم با برنامه‌ریزی گردشگران را به ‌سوی نیشابور سوق دهیم.

شریفان افزود: تأمین امکانات اقامتی یکی از دغدغه های شهرستان نیشابور است که با راه‌اندازی هتل امیران و اقامتگاه‌های بوم‌گردی این مشکل مرتفع می‌شود.

عظیمی‌نژاد، رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی نیشابور، نیز در این جلسه با ارائه راهکارهایی برای توسعه گردشگری سلامت، امکانات موجود درمانی و همچنین ظرفیت‌های دانشگاه علوم پزشکی نیشابور را مناسب ارزیابی کرد و از آمادگی این دانشگاه برای کمک به گردشگری سلامت خبر داد.

وی خاطرنشان کرد: به ‌زودی بیمارستانی بزرگ و تخصصی در نیشابور با همکاری بخش خصوصی افتتاح خواهد شد که این امر می‌تواند کمک شایانی به رونق گردشگری سلامت داشته باشد.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.