کوتا از شهرستان

بازدید معاون سینمایی وزارت ارشاد از نمایشگاه عکس جشنوراه فیلم وعکس سلامت

مدیر روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی نیشابور از بازدید معاون سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از نمایشگاه عکس نخستین جشنواره ملی فیلم و عکس سلامت خبر داد.

عابدینی گفت:معاون سینمایی وسمعی بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از نمایشگاه عکس نخستین جشنواره فیلم و عکس سلامت بازدید نمود .در این بازدید مظفری معاون استاندار و فرماندار نیشابورو فرخنده کیش مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران نیز ایوبی همراهی نمودند.

برگزاری کارگاهخوشنویسی «سبک بالان» در نیشابور

ورک شاپ خوشنویسی «سبک بالان » بارویکرد بزرگداشت شهدا؛ با حضور خوشنویسان مطرح واساتید خوشنویسی حسن نقیبی، ابوالقاسم دانشجو ، سیدمحمد سادات شرفی، روح اله ابوالفضلی ، علی دربهشتی ، علیرضا منفرد، قاسم لزومی ، رضارحمانزاده ، سیما جوینی پور، اعظم خانی ، عباس همراه ،اکرم سلیمانی ، حسن راحتی ، محمد مرشدلوو فهیمه دشتیانی در فرهنگسرای سیمرغ نیشابوربرپاشد.

جشنواره ها قابلیتهای فرهنگی و هنری نیشابور را نمایش دهد

عباس کرخی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نیشابور با اشاره به برگزاری جشنواره فیلم و عکس سلامت در شهرستان نیشابور، اظهارکرد: بدوش شک دمیدن روح هنر در موضوعی مثل سلامت، می‌تواند به نگاه مخاطب بیفزایدو خوشبختانه طرّاحان این جشنواره، به اهمیت هنر در پرداختن مسئله سلامت واقف بوده‌اند و از این ظرفیت خوب استفاده کرده‌اند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نیشابور یادآورشد: هنرمندان نیشابوری همواره در جشنواره‌ها و مسابقات عکس و فیلم، با جدیت حضور می‌یابند و عموماً برای نیشابور بزرگ افتخارآفرینی می‌کنندو همه به‌ویژه هنرمندان باید چنین جشنواره‌هایی را از خودشان بدانند و به دبیرخانه، فکر و ایده جدید بدهند تا در آینده بهتر و زیباتر از این برگزار شود.

خوشنویسان نیشابوری آزمون دادند

آزمون انجمن خوشنویسان ایران در محل مجتمع امور هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور برگزار گردید و۴۴ نفر از خوشنویسان نیشابوری هنر خویش را در معرض آزمون قرار دادند .

در این آزمون که در ۵ سطح خوشنویسی برگزار گردید ودر مقاطع مقدماتی ، متوسط، خوش ، عالی و ممتاز شرکت نمودند و مدارک قبولی ازسوی انجمن خوشنویسان ایران صادرخواهدشد.

بازدید دانشجویان رشته محیط زیست دانشگاه فردوسی مشهد از منطقه حفاظت شده رئیسی

به مناسبت روز جهانی تنوع زیستی جمعی از دانشجویان رشته محیط زیست دانشکده منابع طبیعی و محیط زیست دانشگاه فردوسی مشهد از منطقه حفاظت شده رئیسی نیشابور بازدیدکردند و با اهمیت حفاظت از تنوع زیستی و تنوع زیستی منطقه حفاظت شده رئیسی به عنوان بهترین زیستگاه آهوی ایرانی در شمال شرق کشور آشنا شدند. مشاهده پرندگان، خزندگان منطقه، حشرات و بند پایان پوشش گیاهی متنوع و جمعیت های آهوی ایرانی استاد و دانشجویان رشته محیط زیست دانشگاه فردوسی مشهد را به تحسین واداشت.

عمل کارگذاری لوله تغذیه معده برای اولین بار در نیشابور

این عمل توسط دکتر پاکدامن متخصص داخلی و فوق تخصص گوارش برای اولین بار در پلی کلینیک تخصصی این بیمارستان انجام شد.دکتر سید مهدی پاکدامن در خصوص انجام این عمل گفت : بیماران زیادی هستند که به دلایل مختلف از قبیل سکته مغزی و … قادر به تغذیه از راه دهان نمی باشند و PEG ( لوله تغذیه معده از طریق آندوسکوپ) در این گونه بیمارانی که به هر دلیل بیش از ۳ هفته قادر به تغذیه از راه دهان نباشند ، ضروری است.

در طی این عمل لوله تغذیه از راه پوست شکم وارد معده شده و ثابت میگردد و امکان تغذیه از طریق آن برای بیمار فراهم می شود.بیماران تا کنون جهت کار گذاری PEG مجبور به مراجعه به مرکز استان بودند.

پیشرفتهترین شهرک صنعتی شرق کشور در نیشابور ساخته میشود

فرماندار نیشابور گفت: مجوز راه‌اندازی شهرک صنعتی، صنایع تکنولوژی و آی.تی خیام ۲ گرفته شده و به زودی پیشرفته‌ترین شهرک صنعتی شرق کشور در نیشابور ساخته می‌شود.

وی با اشاره به جذب سرمایه‌گذار در شهرستان نیشابور گفت: شهرک صنایع فناوری برتر مجوزهای خود را از دولت اخذ کرده و آماده سرمایه‌گذاری است و در این راستا کارگروهی مسئول بررسی و ایجاد زیرساخت‌های لازم شده و طبق مذاکراتی که با استان داشتیم این شهرک، به شهرک صنایع پیشرفته شرق کشور تبدیل می‌شود.

مقام سومی معلمان زن مدارس استثنایی زبرخان

مسابقات تنیس روی میزمعلمان زن مدارس استثنایی استان خراسان رضوی با شرکت ۷ تیم در سالن صالحه مشهد برگزار گردید وتیم اعزامی از دبستان استثنایی امید زبرخان متشکل از خانمها :زری ایروانی وآتوساسخایی موفق شد پس از تیمهای دبستان اکرم هادوی وسوم شعبان۴ به مقام سوم این دوره از مسابقات دست یابد.

نمایشگاه عکس جشنواره کشوری سلامت در نیشابور برپا شد

در این نمایشگاه ۷۰ تابلو عکس از عکاسان آماتور و حرفه‌ای با موضوعات مختلف مردم را به تفکر در خصوص مباحث سلامت وا می‌دارد.

موضوعات عکس‌ها چون خدمات امدادگران اورژانس و هلال احمر، نحوه انتقال زباله و دفع پسماند و کسانی که غیر مجاز مشغول تفکیک زباله هستند، آثار استعمال مواد مخدر، محدودیت امکانات استحمام، مشکلات دریاچه ارومیه، آثار آلودگی هوا و ریزگردها، بیماران سرطانی و جذامی، مادرزادی و معلولان قطع عضو، زندگی سالمندان در خانواده‌ها و خانه‌های سالمند و … اختصاص دارد.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.