کوتاه از نیشابور

دختران خروی روی سکوی پرتاب

مرشدلو، خرو- نظری، کارشناس تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش زبرخان گفت: دانش آموزان دختر مقطع متوسطه این بخش در رشته دو میدانی و پرتاب وزنه موفق به کسب مقام اول و سوم استان شدند. در رشته پرتاب وزنه نرگس مرشدی از آموزشگاه وکیلی ۱۱ شهر خرو موفق به کسب مقام اول استان شد و میترا نیکویی فرد دیگر پرتابگر این منطقه مقام سومی استان راکسب کرد.

اعلام حمایت یک شهردار از حوزه کتاب

زمانی رئیس اداره کتابخانه های عمومی نیشابور گفت: در دیداری که با مهندس صدیقی شهردار منطقه ۱ نیشابور داشتیم، شهردار منطقه یک  برای حمایت همه جانبه از طرح های خلاقانه حوزه کتاب اعلام آمادگی کرد.رئیس اداره کتابخانه های عمومی نیشابور  المان های مناسب شهری، حمایت از طرح کتاب اتوبوس، تامین زیر ساخت های لازم برای کتابخانه ها، جانمایی مناسب برای قراردادن کتاب در پارک ها و بوستان های عمومی، حمایت از مسابقات متنوع کتابخوانی به شکل جدید، برگزاری برنامه های مناسب فرهنگی با محوریت کتاب، نصب بنر، بیلبورد و استفاده از ایستگاه‌های تبلیغاتی شهرداری در راستای معرفی کتاب  و طرح هایی از این دست را از جمله طرح های نو و مبتکرانه ای دانست که می تواند برای ترویج فرهنگ مطالعه در سطح شهر اجرایی شود.

سفیر سلامت به نیشابور می آید

وب دا- دکتر رحیم‌نیا، مدیرگروه آموزش و ارتقای سلامت علوم پزشکی نیشابور با بیان این که طرح سفیر سلامت در نیشابور از ابتدای ماه جاری، همزمان با هفته سلامت آغاز شده است، گفت: این طرح به‌ دنبال یک نفر از هر خانواده ایرانی است تا بتواند برنامه ملی خودمراقبتی را در خانواده‌اش پیگیری و اجرایی کند و امسال درصدد جذب حداقل ده درصد خانوارهای نیشابوری معادل ۱۵ هزار خانوار برای طرح ملی خودمراقبتی هستیم.

قهرمان والیبال فرهنگیان زبرخان

آموزش و پرورش زبرخان- همزمان با هفته معلم، یک دوره مسابقه والیبال با شرکت شش تیم از معلمان منطقه زبرخان در سالن ورزشی شهر خرو برگزارشد   که در پایان تیم های کاردانش علوی شهرک امام رضا(ع)، کارکنان اداری آموزش وپرورش زبرخان و شهید یونس ایروانی مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

رزمایش گردانهای بسیج نیشابور

روابط عمومی بسیج- سرهنگ حسینی، فرمانده بسیج نیشابور گفت: رزمایش گردان های الی بیت المقدس وکوثر محور شهید شوشتری به یاد سردارشهید محسن قاجاریان وشهدای مدافع حرم درمنطقه عمومی باغرود  نیشابورآغاز شد.هدف از برگزاری این رزمایش  کسب آمادگی رزمی، مردمی کردن دفاع و اجرای ماموریت دفاعی، امنیتی و امدادی در مقابله با تهدیدات دشمنان خارجی و داخلی اعلام شد.

خدمات مسکن برای ۹۸۶ مددجو درسال ۹۴

سایت خبری کمیته امداد- محمدیان مدیر کمیته امداد نیشابور با بیان این که ۶۰ درصد افراد و نیازمندان تحت پوشش کمیته امداد مشکل مسکن دارند گفت: در سال گذشته ۹۸۶ خانوار مددجوی نیشابوری از خدمات مسکن در بخش تعمیرات کلی و جزئی، مقاوم سازی ،خرید و احداث بهره مند شدند که برای این امر بیش از ۲۲ میلیارد ریال هزینه شده است. محمدیان مدیرکمیته امداد نیشابور، خیرین را به مشارکت در طرح رضوان فراخواند و واریز وجوه نقدی از طریق کد #۸۸۷۷* را دراین راستا اعلام کرد.

نمایشگاه خوشنویسان مطرح نیشابوری

روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد- خلیل اله عراقی معاون  اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور با بیان این که  نمایشگاه خوشنویسی « ازدیارخیام» با ۳۵ اثر از  ۲۰ هنرمند عضو انجمن خوشنویسان نیشابور  به سرپرستی علی دربهشتی در ابعاد  ۵۰*۳۵  تا  ۷۰* ۱۰۰ در معرض دید عموم قرار گرفته افزود:  نمایشگاه از ۲۰ الی ۳۰ اردیبهشت ۹۵   هر روز از ساعت ۳۰/۱۶  الی  ۲۰ در محل نگارخانه کمال الملک اداره فرهنگ و ارشاد برپاست.

انجام ۷۵۰عمل جراحی در اتاق عمل بیمارستان۲۲بهمن نیشابور

وب دا- دکتر دهقان رئیس بیمارستان  ۲۲بهمن از انجام ۷۵۰ عمل جراحی در فروردین ماه امسال در این بیمارستان خبر دادو گفت:در اتاق عمل بیمارستان ۲۲بهمن تجهیزات پیشرفته عملهای ارولوژی (PCNL) ودو دستگاه اتوکلاو جدید و تجهیزات لاپاروسکوپی و یک دستگاه فلورسکوپی -سی ارم و دو عدد تخت جراحی جدید و مانیتورینگ سیستم پکس بیمارستان  با پیگیری سعیدی سرپرستار اتاق عمل و همکاری الهامی مدیریت بیمارستان  در ماه های اخیر تهیه ونصب شده و در درمان بیماران بکار گرفته می شود.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.