کوتاه از نیشابور

بازدید فرماندار از پروژه ها در فقدان شهردار

علی رغم بی ثباتی به وجود آمده در هفته گذشته درمدیریت شهرداری؛ فرماندار نیشابور برابر برنامه هفتگی خود به همراه معاون فنی وعمرانی خود و دیگرمدیران دستگاه های خدماتی از پروژه های عمرانی شهری درحال اقدام بازدید نموده و این کار را تعطیل نکرد. در بازدید هفته گذشته، مظفری از نزدیک روند عملیات اجرای پروژه های تقاطع غیرهم سطح باغرود، آسفالت معابر، پروژ های عمرانی شهرداری منطقه یک؛  مجموعه ورزشی امیرکبیر، مجتمع امیران و… را مورد بازدید قرار دارد.

نیشابور  و ترسیم نخستین شجرهنامه ژنتیک کشور

مهر– صدر، رئیس بهزیستی نیشابور گفت: ترسیم نخستین شجره‌نامه ژنتیک کشور به‌منظور کاهش دامنه معلولیت‌ها و مطالعه اثربخشی مداخله به‌موقع ژنتیکی در شهرستان عملیاتی شد. تهیه شجره‌نامه ژنتیکی به‌ صورت پایلوت در مورد خانواده معلولان روستایی انجام می‌شود.  پیش‌بینی شده است این طرح ۵۰۰ خانواده را پوشش دهد تا پس از مطالعه اثربخشی، نسبت به الزام به نتایج  آن برای زوجین توسط مسئولین امر تصمیم‌گیری شود.

شروع معاینات مقدماتی نوآموزان دبستان

وب دا- میترا رضااف، مدیر گروه سلامت جمعیت ، خانواده و مدارس معاونت بهداشتی دانشکده از شروع انجام معاینات ارزیابی مقدماتی و پزشکی نوآموزان بدو ورود به دبستان خبر داد. معاینات ارزیابی مقدماتی و پزشکی نوآموزان بدو ورود به دبستان در کلیه مراکز بهداشتی درمانی، مرکز جامع سلامت و پایگاه های سلامت شهرستان اعم از شهری و روستایی همزمان با شروع اجرای طرح سنجش انجام می شود.

پروژه آبیاری سلطان میدان با حضور مسئولان استانی

طرح تجمیع منابع آبی چاه های عمیق روستای سلطان میدان با تعداد ۶۰بهره بردار و مالک ، با حضور فرماندار ویژه نیشابور، رئیس جهاد کشاورزی خراسان رضوی و مسئولان محلی، افتتاح شد. تجمیع منابع آبی چاه های عمیق درراستای افزایش بهره وری و افزایش راندمان آبیاری در روشهای بارانی و قطره ای و همچنین کاهش میزان آب مصرفی در مقایسه با آبیاری سطحی وطبیعتا افزایش تولید محصول در مقایسه با آبیاری سنتی از مزایای اجرای روش های نوین آبیاری های تحت فشارمی باشد. مزروعی رئیس جهاد کشاورزی استان گفت: با اجرای این پروژه ها علاوه بر افزایش راندمان آبیاری به ۸۵ تا ۹۰ درصد ضمن صرفه جویی در مصرف آب با اعمال مدیریت صحیح مزرعه ، کاهش هزینه های تولید و در نهایت افزایش درآمد کشاورزان را شاهد خواهیم بود.

تشکیل جلسه حفاظت از منابع آب نیشابور

روابط عمومی فرمانداری- در جلسه شورای حفاظت از منابع آب دشت شهرستان نیشابور با حضور معاون استانداروفرماندارو اعضای این شورا درمحل فرمانداری نیشابور برگزار شد، مظفری فرماندار با اشاره به شرایط خاص اقلیمی نیشابورو مشکلات و تبعات ناشی از کمبود آب اعلام کرد: تشکیل کمیته هایی جهت اولویت بندی پلمپ چاه های غیرمجاز وتشکل صنفی چاه های کشاورزی دربخش ها ضروری است تا بتوان درجلسات آینده به صورت کارشناسی موضوعات پیگیری گردد.

۳۰۰ تست ورزش در درمانگاه امام علی

وب دا- عابدی، مدیر بیمارستان حکیم از انجام بیش از سیصد مورد خدمات تست ورزش در درمانگاه امام علی در سه ماه قبل خبر داد و گفت: برای خرید و راه اندازی دستگاه تست ورزش در درمانگاه امام علی واقع در پنجراه اعتباری بالغ بر ششصد میلیون ریال صرف شده است و با حضور همکاران متخصص قلب، سایر خدمات تخصصی قلب نیز برای همشهریان محترم در درمانگاه امام علی انجام می شود. همشهریان گرامی جهت اطلاعات بیشتر و دریافت نوبت می توانند همه روزه صبح و عصر با شماره تلفن ۴۲۲۵۴۵۶۱تماس بگیرند.

درخشش دانش آموزان زبرخان در استان

روابط عمومی آ.پ. زبرخان– معاون پرورشی وتربیت بدنی آموزش وپرورش زبرخان از کسب ۱۵مقام اول تا سوم در مرحله نهایی مسابقات فرهنگی وهنری دانش آموزان استان خراسان رضوی خبر داد وگفت:این مقام ها در رشته های کتابخوانی،داستان نویسی،شعر،نشریه الکترونیکی، نقاشی، وبلاگ نویسی وبازی گری به دست آمد.

نشست کتابخوان ها در درود

روابط عمومی کتابخانه ها- موسوی عمادی، مسئول کتابخانه عمومی شهید باتر از برگزاری نخستین نشست از سری نشست های کتابخانه ای  در این کتابخانه خبر داد و افزود: این جلسات در کتابخانه ها به ساده ترین و کم هزینه ترین شکل اجرا می شود و از اعضای کتابخوان دعوت می شود با حضور در کتابخانه و معرفی کتاب های جذاب، اعضای کتابخانه ها را با کتاب های مفید و موثر آشنا کنند.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.