کوتاه از نیشابور

هشدار به خانواده ها در مورد  مراکز آموزشی

میر علمدار، روابط عمومی فرهنگ و ارشاد- کرخی، رییس  اداره فرهنگ وارشاد با بیان این کخ در سطح شهر نیشابور و برخی بخش های تابعه مراکزی به صورت غیر مجاز در طول سال به خصوص ایام  تعطیلی تابستان واوقات فراغت  کودکان،نوجوانان و جوانان شروع به آموزش رشته های فرهنگی هنری در زمینه های قرآن ، خوشنویسی ، نقاشی و … نموده اند، گفت: برخی از مراکز غیرمجازشناسایی و از فعالیت شان جلو گیری  به عمل آمده است  لیکن هنوز هم برخی به صورت خانگی و ارائه اطلاعیه و تلفن به صورت غیر قانونی نسبت به این امر اقدام می کنند که علاوه بر آموزشهای غیر مجاز ممکن است معضلات دیگری را نیز در پی داشته باشد.

خدمات رایگان ندانپزشکی در «دهنو خالصه»

وب دا- رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور که به همراه نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس از کلینیک سیار دندان پزشکی مستقر در روستای دهنوخالصه بازدید می کرد، هدف از استقرار کلینیک سیار دندانپزشکی در نیشابور را ارائه خدمات رایگان دندان پزشکی در مناطق کم برخوردار اعلام و از کلیه دست اندرکاران این فرآیند و گروه خدمت رسان تشکر کرد.به گفته وی روزانه به طور میانگین ۸۰ خدمت در این کلینیک به صورت رایگان ارائه می شود و یک پزشک و دو دستیار دندان پزشک در این کلینیک سیار مشغول به خدمت رسانی به بیماران هستند.

بازرسی دادستان از مراکز درمانی

روابط عمومی علوم پزشکی- اکبری مقدم دادستان نیشابور ازچندین درمانگاه شبانه روزی وابسته به علوم پزشکی سطح شهر بازدید کرد. این بازدید پیرو مصوبات جلسه تیرماه کمیسیون ماده ۱۱ تعزیرات حکومتی در خصوص بررسی نحوه  فعالیت و کیفیت ارائه  خدمات درمانی دردرمانگاه های شبانه روزی سطح شهرنیشابور انجام گرفت.  کمیسیون ماده ۱۱ تعزیرات حکومتی در جلسه اردیبهشت ماه ضمن بررسی عملکرد تعدادی از درمانگاه های شبانه روزی سطح شهر به برخی از آنان در خصوص عدم رعایت ضوابط و آیین نامه های مربوط تذکر داده بود.

دانش‌آموزان مرزنشین، شهریور در نیشابور اردو می زنند

پانا – رمضانی، مدیرکل فرهنگی–هنری وزارت آموزش و پروزش از برگزاری اردوی پسران مناطق مرزی در اردوگاه شهید رجایی نیشابور خبر داد. در این اردو که شهریور برگزار می‌شود، ۶۰۰ دانش‌آموز پسر استان ‌های کردستان و خراسان رضوی شرکت خواهند کرد.

نمایشگاه « واحه در لحظه» در نیشابور

میرعلمدار، روابط عمومی فرهنگ و ارشاد- آتشی مسئول هنری فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور از برپایی نمایشگاه نقاشی «واحه در لحظه» در بردارنده آثار هنرمند نقاش  نیشابوری، «مهدیه علیمردانی»، در محل نگارخانه آتیه خبرداد. مهدیه علیمردانی با  ۳۰  اثر این نمایشگاه را برپا کرده بود. همچنین همزمان با هفته ملی کارآفرینی  چهاردهمین نمایشگاه گروهی نقاشی هنرمندان نیشابوری با نام «پاپیروس» در محل نگارخانه کمال الملک اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور بر پا شد. نمایشگاه گروهی «پاپیروس»  شامل ۶۳  اثر از ۵۳هنرجو بوده است.

 

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.