کوتاه از نیشابور

 رتبه های برتر الگوهای تدریس به معلمان زبرخانی رسید

ناطقی منش، آموزش و پرورش زبرخان-  دونفر از معلمان زبرخان مقام های اول وسوم جشنواره الگو های برتر تدریس مشاوره ی معلمان استان خراسان رضوی را در درس تفکر وسبک زندگی اسلامی به دست آوردند. رئیس اداره آموزش وپرورش منطقه زبرخان با بیان اعلام این خبرافزود:در این جشنواره که با شرکت منتخبین ادارات آموزش وپرورش استان برگزارشد، فاطمه حسینی از دبیرستان سلسله الذهب شهر قدمگاه مقام اول وفاطمه حیدری ازدبیرستان شهید یادگار درود مقام سوم را ازآن خود نموده اند.

تجارب معلمان زبرخانی کشوری شد
تاراش، رئیس اداره آموزش وپرورش زبرخان از راهیابی تجارب تربیتی سه نفر از معلمان این منطقه به مرحله کشوری خبر داد وافزود:تجارب تربیتی خانم ها فاطمه حسینی از دبیرستان سلسله الذهب شهر قدمگاه، طاهره درودی از دبستان شهید علی درودی شهردرود ومریم قهاری از دبستان دکتر شریعتی درود با قرار گرفتن در جمع منتخبین استان خراسان رضوی به مرحله کشوری این مسابقه راه یافتند.

داروخانه بیمارستان ۲۲ بهمن شبانه روزی شد

وب دا- دکتر پاکدامن، رئیس بیمارستان ۲۲ بهمن نیشابور از خدمت رسانی ۲۴ ساعته داروخانه این بیمارستان خبر داد و گفت: خدمت رسانی داروخانه به صورت ۲۴ ساعته از ابتدای ماه رمضان به بیماران و مراجعین سرپایی اورژانس در حال انجام می باشد. در ماه گذشته به ۱۵۷۸۹ تعداد نسخه بیمار خدمت رسانی شده است.

نیشابور، میزبان سوگواره آیینی رمضان

میرعلمدار، روابط عمومی فرهنگ و ارشاد – سلامتی، مسئول هنری فرهنگ و ارشاد نیشابور گفت: با حضور تعزیه خوانان و مرثیه خوانان مطرح  همزمان با  ماه رمضان، سوگواره  آیینی رمضان در اماکن مذهبی و بوستان های  نیشابور برگزار می شود. به گفته سلامتی، سوگواره آیینی رمضان نیشابور تا ۲۸ خرداد۹۶  هر شب   بعد از افطار ازساعت ۲۱در محل  گنبد سبز، هیات فدائیان ابولفضلی، بی بی شطیطه، مسجدالنبی و مسجد موسی ابن جعفر اجرا می شود . این برنامه با همکاری نیروی انتظامی، سازمان پارک ها وفضای سبز، اداره اوقاف و امور خیریه، اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، کانون تعزیه و انجمن هنرهای نمایشی نیشابور برگزار می شود.

صعود کوهنوردان نیشابوری به قله های البرز مرکزی

خبرگزاری صدا و سیما– متین پورمسئول روابط عمومی سازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری نیشابور گفت:  اعضای تیم کوهنوردی «همت» سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری نیشابور به قله های خلنو و برج در البرز مرکزی صعود کردند. تیم همت متشکل از ۱۲ نفر در مدت دو روز قله ۴۳۷۰ متری خلنو و قله ۴۳۲۵ متری برج را فتح کردند.  خلنو با ۴۳۷۵ متر ارتفاع، پس از دماوند و علم کوه سومین قله مرتفع البرز مرکزی است.

ایمن سازی تکمیلی خانه به خانه فلج اطفال

وب دا- دکتر عصمت تقی آبادی، معاون بهداشت علوم پزشکی نیشابور از اجرای طرح ایمن سازی تکمیلی خانه به خانه فلج اطفال در روستاهای تحت پوشش شهرستان های نیشابور و فیروزه درسال ۱۳۹۶خبر داد و افزود: تعداد کل خانوارهای هدف طرح ۴۸۸۵ خانوار و تعداد کودکان زیر ۵ سال هدف ایمن سازی ۱۷۰۸ نفر برآورد شده که تعداد ۴۸۱۷ خانوار (۶/۹۸ درصد) در طی عملیات بازدید و تعداد ۱۶۷۸ نفر کودک زیر ۵ سال (۲/۹۸ درصد) در روستاهای تحت پوشش تیم های سیار واکسینه شدند.

قرائت و جزء خوانی قرآن در بوستان ها

خبرگزاری صدا و سیما- عشقی، معاون فرهنگی اجتماعی بسیج نیشابور گفت: برنامه قرائت و جزء خوانی قرآن کریم در ۱۵ پارک این شهر برگزار می‌ شود وی از همکاری سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری، خانه قرآن و تیپ زرهی ۲۱ امام رضا(ع) در برگزاری این طرح خبر داد.

یادواره ۴۸ شهید اسحاق آباد زبرخان شد

قدس-  یعقوبى امام جمعه نیشابور در یادواره سرداران و ۴۸ شهید اســحاق آباد زبرخان گفت: امام راحل قدرت را از صاحبــان زر و زور گرفت و زمینه انتقــال حکومت به مردم را فراهم کرد. وی افزود: فرهنگ شــهادت مردم ایران اسلامى را شجاع کرد تا بر خلاف حکومت هاى دیگر در کنار نیروهاى نظامى و انتظامى و سرداران اســلام در همه مراسم و آیین ها همانند برادر شرکت کنند و با یکدیگر از نزدیک ارتباط داشــته باشند و همین روحیه با هم بودن موجب استحکام و حفظ پایه هاى نظام شده است.

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.