کوتاه از نیشابور

پاتوق معتادان، کارگاه قالی شد

خرو، مرشدلو – همتی فر، دادستان بخش زبرخان، در ادامه برخوردهای ضربتی، دادستان بخش زبرخان با جرائم خشن و مواد مخدر در یکی از روستاهای بخش زبرخان محل فروش و پاتوق معتادان به کارگاه قالی بافی تبدیل شد. وی گفت: در راستای سیاستهای کلی قوه قضائیه و سیاستهای ریاست دادگستری خراسان رضوی با همکاری مرجع انتظامی فروشندگان مواد مخدر دستگیر و روانه زندان شدند و محل پاتوق معتادان تبدیل به کارگاه قالی بافی شد. با تبدیل این محل به کارگاه قالی بافی زمینه اشتغال و ارتزاق ۳ خانواده فراهم گردید.

ظرفیت اقلیمی و گردشگری  شهر «بار»

صدیقی، روابط عمومی فرمانداری-  شیبانی، سرپرست فرمانداری نیشابور که در ادامه دیدار و گفتگو با مردم وحضوردر جمع نمازگزاران نمازجمعه شهرهای اقماری نیشابور این هفته با مردم شهر بار از توابع بخش مرکزی شهرستان دیدار کرد، در جلسه با امام جمعه و اعضای شورای شهر به بررسی وپیگیری مشکلات ومعضلات این شهرپرداخت و گفت: شهر بار به عنوان شهری با جاذبه های گردشگری ومحصولات باغی فراوان می تواند به پایگاه جذب گردشگران تبدیل شود.

اهدای کتاب توسط نویسنده به کتابخانه پرفسور صادقی

اداره کتابخانه های عمومی- شفیع، مسوول کتابخانه پرفسور صادقی شهر شهر چکنه گفت: ایرج رامتین، پژوهشگر و نویسنده تاریخ و ایران باستان که  سال ها است از مدارک استوار و ارزشمند تاریخی و یافته های باستان شناسی آثار ارزشمندی در این حوزه ارائه کرده است،  تعدادی از آثار خود را به کتابخانه پرفسور صادقی شهر چکنه اهدا کرد. اهدا کتاب به کتابخانه های عمومی است و امیدواریم این حرکت فرهنگی ارزشمند بیش از گذشته  ترویج شود.

آغاز به کار نخستین خیریه فرهنگی بسیج

روابط عمومی بسیج- دلشاد، مسئول پایگاه بسیج امیرالمومنین گفت: نخستین خیریه فرهنگی بسیج نیشابور در پایگاه امیرالمومنین(ع)  با هدف  پخش محصولات فرهنگی طراز انقلاب اسلامی در بین کودکان و نوجوانان تحت عنوان نذر فرهنگی آغاز به کارکرد. به گفته وی، ۵۰%هزینه هرکتاب توسط خیرین درقالب نذرفرهنگی، تامین و پرداخت شده است.

نشست خوانش کتاب در محلات محروم

روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی- محمدیان، کتابدار کتابخانه شریعتی  نیشابور از برگزاری نشست خوانش کتاب کودک با حضور دانش آموزان، اولیا، معلمان و با حضور کتابداران و علاقمندان به حوزه کتاب به ویژه کودکان در دبستان شهید خرمی واقع در بلوار جمهوری نیشابور  خبر داد و گفت: این بیست و چهارمین نشست  خوانش کتاب کودک با عنوان «یک فنجان» بود که با خوانش کتاب «کلوچه های خدا» با شور و شوق خاصی برگزار شد و کتابداران نیشابوری برای کودکان و دانش آموزان قصه خواندند. کتاب «کلوچه‌های خدا» توسط کتابداران با زبان کودکانه برای بچه ها خوانده شد و پس از آن بچه ها دریافت خود از کتاب خوانده شده را تصویر کردند.

ادای احترام دانشگاه آزادی ها به آتش نشانان

روابط عمومی دانشگاه آزاد- سعیدی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی نیشابور و جمعی از مسئولین این دانشگاه با حضور در آتش نشانی مرکزی نیشابور با اهدای تاج گل به جان فشانی های آتش نشانان حادثه پلاسکو ادای احترام کردند.

اربعین امام جمعه

روابط عمومی بسیج- مراسم چهلمین روز درگذشت مرحوم رجایی، مسئول پیشین نمایندگی ولی فقیه دربسیج نیشابور و امام جمعه موقت شهرستان درجوار گلزار شهدا با قرائت وصیت نامه روی و مدیحه سرایی برگزارشد. مرحوم محمد کاظم رجایی درپی ایست قلبی دارفانی راوداع گفت.

آموزش آسیب های اجتماعی به معلمان زبرخان

ناطقی منش- روابط عمومی آموزش و پرورش زبرخان- در پنجمین روز از بهمن ماه وبه منظور ارائه آموزش های لازم به معلمان، آموزش وپرورش منطقه زبرخان در زمینه ی پیشگیری از آسیب های اجتماعی، هفت کارگاه آموزشی با شرکت ۳۰۰نفر در دبیرستان دین ودانش نیشابور کرد. در این کارگاه ها با حضورکارشناسان نیروی انتظامی، سپاه و مشاوران مجرب، آسیب های اجتماعی ونحوه ی پیشگیری از آنها به ت معلمان منطقه آموزش داده شد.

ویترین کیفیت آموزشی در مدارس زبرخان

ناطقی منش- روابط عمومی آموزش و پرورش زبرخان- تاراش، رئیس اداره آموزش وپرورش زبرخان در جلسه کیفیت بخشی آموزشی با حضور مدیران دوره دوم متوسطه ی منطقه  گفت: دوره دوم متوسطه وبه ویژه پایه سوم آن ویترین آموزش و پرورش است وکیفیت بخشی زمانی صورت می گیرد که بین مدیران مدارس، معلمان و دانش آموزان و اولیای آنان تعامل، ارتباط و همدلی حاکم باشد. تاراش افزود: اگر مدیران مدارس اراده کنند هرکاری قابل انجام است.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.