کوتاه از نیشابور

ایستگاه های ویژه دوچرخه در نیشابور
روابط عمومی شهرداری- مسلمی، شهردار نیشابور ضمن رونمایی از پروژه ساخت توقفگاه های ویژه دوچرخه و اتوبوس ویژه حمل دوچرخه در مسیر گردشگری باغرود احیای فرهنگ دوچرخه سواری که سابقه ای طولانی در شهر نیشابور دارد را یکی از اصلی ترین برنامه های پیش روی شهرداری نیشابور عنوان نمود. شهردار نیشابور افزود: ایجاد مسیرهای ویژه دوچرخه سواری در مناطق مختلف شهر و معابر دارای ویژگی های مرتبط با جدیت در حال پیگیری است تا ضمن فرهنگ سازی استفاده از دوچرخه، ایمنی دوچرخه سواران را هم تامین نماییم.
نیشابور پایگاه جاده ابریشم در شرق کشور شود
شهردار نیشابور برای برگزاری دوازدهمین اجلاس شهرداران راه ابریشم در این شهر اعلام آمادگی کرد و اظهار داشت: می توان گفت نیشابور تنها شهر ثابت، مهم و تاثیر گذار در مسیر جاده ابریشم بوده است. وی با توجه به اهداف سازمان جاده ابریشم در جهت افزایش همکاری و همگرایی بین کشور چین و کشورهای آسیای میانه با شعار «ساختن آینده مشترک بر اساس سنت»، پیشنهاد کرد: با توجه این که نیشابور تنها شهر کشور است که در دوره های مختلف تاریخی و تغییر مسیر این جاده همواره در مسیر این جاده قرار داشته و با توجه به عضویت نیشابور در شبکه شهرهای معنوی و شهرهای تاریخی جهان، به عنوان پایگاه و دبیرخانه جاده ابریشم در شرق کشور معرفی شود.
اخلاق کارگزاران در آموزش وپرورش زبرخان
آموزش و پرورش زبرخان- در یازدهمین روز از شهریورماه، همایشی باعنوان اخلاق کارگزاران با حضور امام جمعه ی قدمگاه ،بخشدار زبرخان، جمعی از مسئولین، رئیس و کارکنان اداره آموزش وپرورش زبرخان در نمازخانه ی این اداره برگزارشد. در این جلسه، گرمابی، با بیان این که پیامبر بزرگ اسلام علم را به سه قسم تقسیم کرده است: ۱-تکبّر۲-تواضع وفروتنی۳-درک وتفهیم، خاطرنشان کرد: تنها وقتی علم می تواند سازنده باشد و به داد بشر برسد که در مرحله سوم قرارگیرد. این همایش به صورت نوبتی ودر روز های پنج شنبه ی هر هفته به میزبانی یکی از ادارات بخش برگزارمی شود.
«مقاومت و ایستادگی» در شب شاعران
روابط عمومی بسیج- سرهنگ حسینی فرمانده بسیج نیشابور با بیان این که بسیج نیشابور در هفته دفاع مقدس، شب شعر «مقاومت وایستادگی» را درسطح استان خراسان رضوی برگزار می کند، افزود: این مراسم با همکاری سازمان بسیج مداحان سپاه امام رضا(ع) و بسیج نیشابور با موضوعات دفاع مقدس، مدافعان حرم، شهدای منا و محرم در سالروز شهادت میثم تمار در سوم مهرماه برگزار می شود.
باشگاه کتابخوانی کودک و نوجوان
روابط عمومی فرهنگ وارشاد- نرجس مقدم پاشا، مسئول دبیر خانه پایتخت کتاب ایران مستقر دراداره فرهنگ وارشاد اسلامی نیشابور با اعلام این که باشگاه کتابخوانی کودک و نوجوان کشور درشهرستان نیشابور پایتخت کتاب ایران ۱۵ و۱۶ شهریور ۹۵ برگزار شد، افزود: کارگاههای آموزشی جشنواره باشگاههای کتابخوانی کودک و نوجوان با همکاری معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی ۱۵ و۱۶ شهریور ۹۵ درنیشابور شروع به کار و سپس در ۱۰ شهر دیگر ادامه مییابد. این کارگاههای دو روزه با حضور اساتید برجسته کشور تشکیل شده و شرط برگزاری کارگاه حضور حداقل ۱۵ نفر در هر کارگاه است که در شهرستان نیشابور ۳۰گروه تشکیل گردیده است.
آموزش فرماندهان پایگاه های بسیج
روابط عمومی بسیج- رحیمی مسئول نمایندگی ولی فقیه دربسیج نیشابور، با بیان این دوره تربیت وتعالی فرماندهان پایگاه های مقاومت بسیج شهرستان نیشابور با بکارگیری از استاتید مجرب استانی وشهرستانی با مباحث وموضوعات مختلف ومورد نیاز روزبرگزار شد گفت: هدف از برگزاری چنین کلاس هایی خصوصا برای نیروهای صفی و سرپنجه های بسیج (فرماندهان محترم پایگاهها ) ارتقای سطح بینش آنها درزمینه های فکری ، فرهنگی، سیاسی، اقتصادی وسبک زندگی اسلامی است.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.