کلنگ یک درمانگاه خیرساز در نیشابور به زمین خورد

کلنگ یک درمانگاه خیرساز در نیشابور به زمین خورد

stمظفری: خیران برای حل مشکلات درمانی پیش قدم هستند اما دولت نباید وظیفه خودش را برای ایجاد زیرساخت‌های درمانی در این شهرستان فراموش کند.

درمراسم کلنگ‌ زنی درمانگاه خیریه مرحومه فضه شمس در روستای لطف‌آباد نیشابور، که با حضور فرماندار و رئیس دانشکده علوم پزشکی برگزار شد، فرماندار با اشاره به وضعیت کمبود امکانات بهداشت و درمان در شهرستان اظهار کرد: خوشبختانه باپیگیری های صورت گرفته؛ تفاهم‌نامه ساخت دو بیمارستان ۵۰۰ تختخوابی با دو شرکت ایتالیایی و ترکیه‌ای چندی پیش امضا شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری، مظفری با اشاره به شرایط سخت بهداشتی و درمانی درنیشابورکه نیازمند توجه ویژه مسئولان است گفت: وضعیت تعداد تخت‌های بیمارستانی نیشابور بحرانی است تا جایی که مطابق استانداردها حداقل سه برابر دیگر باید افزایش یابد.

نماینده عالی دولت درنیشابور با اشاره به توجه ویژه دولت تدبیر وامید به موضوع سلامت تصریح کرد: دردیداری که با مسئولان از جمله وزیر کشور و وزیر بهداشت داشته ام بارها عنوان شده که  نیازهای توسعه ای شهرستان نیشابور به لحاظ تقسیمات جغرافیایی با داشتن چندین بخش هم وزن دیگر شهرستان ها مغفول مانده که نیازمند توجهی ویژه است.

وی براهمیت نقش خیران وضروت تأمین و فراهم کردن فرصت های حضور ومشارکت این ظرفیت ها تأکید وادامه داد: امروز مطالبه مردم درحوزه سلامت بالاست. خیران برای حل مشکلات درمانی پیش قدم هستند اما دولت نباید وظیفه خودش را برای ایجاد زیرساخت‌های درمانی در این شهرستان فراموش کند.

رئیس کارگروه سلامت وامنیت غذایی شهرستان خاطرنشان کرد: کمترین کاری که آقای دکتر عظیمی نژاد انجام داده آگاه کردن ما از کمبودها و مشکلات بهداشت و درمان نیشابور بوده است، پنهان کردن کمبودها کار درستی نیست.

رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور نیزدر ابتدای این جلسه گفت: وضعیت مناسبی به لحاظ دسترسی به اماکن بهداشتی درمانی در جنوب شهر نیشابور نداریم ودراینجا از تمامی خیران می خواهیم که برای رفع کمبودها پیش قدم شوند.

دکترعظیمی‌نژاد با اشاره به شروع ساخت فاز اول بیمارستان سوم دولتی نیشابور اظهار کرد: با پیگیری مسئولان شهرستان شاهد ساخت کلینیک‌های تخصصی در بیمارستان حکیم و خیابان سیدجمال (ارگ) جنوبی هستیم.

گفتنی است زمین این بنا توسط خیّر محترم حاج مصیب لطفی با مبلغ یک میلیارد ریال خریداری و ساخت آن به مبلغ ۵/۷ میلیارد ریال توسط ایشان تعهد شده است که به نام همسر مرحومش حاجیه خانم فضه  شمس ساخته خواهدشد. «حاج مصیب لطفی» تاکنون سه باب مدرسه را تحویل دولت داده است و مهم‌ترین کار خیر ایشان کارآفرینی است که خود منشا رونق اقتصادی و معیشت در نیشابور بوده است. لذا تلاش می‌کنیم علاوه بر نیازهای نیشابور شهرستان‌های اطراف را هم پوشش دهیم.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.