کشتارگاه دام نیشابور به بخش خصوصی واگذار شد

با تصویب شورای شهر نیشابور

رئیس شورای شهر نیشابور گفت: شورای نیشابور با اکثریت آراء، واگذاری کشتارگاه دام نیشابور به بخش خصوصی را تصویب کرد.

محمد صالح‌آبادی در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: در کشتارگاه نیمه‌صنعتی نیشابور ۵۰ نفر به صورت مستقیم مشغول به کار هستند و حداقل کشتار در روز بین ۳۵۰ دام سبک و ۱۲ تا ۱۵ عدد دام سنگین است.

رئیس شورای شهر نیشابور افزود: کشتارگاه نیمه صنعتی شهرداری نیشابور در سال ۱۳۷۶ در جنوب نیشابور فعالیت خود را آغاز کرد و تا به امروز از مشکلات گوناگون بهداشتی رنج می‌برد.

وی، آفت اساسی کشتارگاه نیشابور را عدم ثبات مدیریت شهرداری دانست و گفت: در این مجموعه متاسفانه مدیریت چندگانه داریم و فقط به اسم، کشتارگاه مال شهرداری است و سلاخی که سال‌هاست آنجا کار می‌کند اصلا طرف قرارداد شهرداری نیست به همین منظور تصمیم گرفتیم تا حداقل خط کشتار را به بخش خصوصی واگذار کنیم تا ساماندهی شود.

صالح آبادی خاطرنشان کرد: با توجه به بحث سلامت مردم نیشابور اعضای شورای اسلامی شهر نیشابور با اکثریت آراء با پیشنهاد شهرداری مبنی بر واگذاری کشتارگاه دام به بخش خصوصی موافقت کردند.

وی افزود: شهرداری برای تعیین قیمت پایه مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان در سال و به صـورت یـک قـرارداد سه ساله و در صورت رضایت شهرداری، قرارداد تا دو سال دیگر را که با تصویب شورای شهر تمدید شود را ارائه کرد که در نهایت پیمانکار با پیشنهاد ۵۶۱ میلیون تومان برنده مناقصه شناخته شد.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.