کشتارگاه‌های شهر را به طور ضربتی ساماندهی می کنیم

شهردار نیشابور خبر داد

کشتارگاههای شهر را به طور ضربتی ساماندهی می کنیم

شهردار نیشابور از آغاز طرح ضربتی ساماندهی کشتارگاه‌های نیشابور خبر داد.

زرندی در گفت‌وگو با فارس با بیان اینکه داشتن شهری سالم در گرو حفظ و ارتقای شاخص‌های بهداشتی سطح شهر و خانواده است، اظهار داشت: با هدف نظارت و حفظ سلامت شهروندان طرح ضربتی ساماندهی کشتارگاه‌های نیشابور اجرا می‌شود.

وی با بیان این مطلب که کشتارگاه نیشابور در گذشته به صورت سنتی اداره می‌شد، گفت: در گذشته کشتارگاه مشکلات فراوانی داشت و حتی اداره بهداشت نسبت به پلمپ این کشتارگاه اقدام کرده بود.

زرندی ادامه داد: لایحه کشتارگاه صنعتی به شورا تقدیم شده و ما پیگیر احداث این کشتارگاه هستیم چون اگر خط صنعتی ایجاد شود می‌توان مراقبت بهداشتی انجام داد.

شهردار نیشابور از اجرای طرح نشانه‌گذاری لاشه دام در کشتارگاه نیشابور خبر داد و گفت: نشانه‌گذاری توسط شهرداری و درج اطلاعاتی همچون نام کشتارگاه، تاریخ تولید، تاریخ انقضا، شرایط نگهداری، نوع دام و … پس از نگهداری در سردخانه به قصابی‌های سطح شهرستان برای عرضه تحویل داده می‌شود.

شهردار نیشابور عنوان کرد: با اجرا شدن این طرح علاوه بر کنترل لاشه و پیشگیری از هر گونه کشتار خارج از سیستم کشتارگاه شهروندان با خیال راحت می‌توانند به خرید گوشت مورد نیاز خود را از قصابی‌های مجاز اقدام کنند.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.