کتاب همکار «خیام نامه» در فهرست پرفروش های هفته قرار گرفت

rezadostکتاب «قصه غریب آمد و گوینده هم»، نوشته سعید رضادوست، نویسنده همشهری مان و از یادداشت نویس های همیشگی و همکار هفته نامه «خیام نامه» در فهرست پرفروش های هفته فروشگاه «شهر کتاب مرکزی» در تهران قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) فهرست پرفروش‌های این فروشگاه در هفته گذشته را کتاب‌هایی در حوزه ادبیات، تاریخی و اجتماعی تشکیل داده‌اند. بر این اساس «سرگذشت آقای زومر» نوشته پاتریک زوسکینت که از کتاب‌های تازه وارد به جمع پرفروش‌ها بوده، با استقبال خریداران کتاب مواجه شد و با فروش ۱۶ جلدی در صدر این فهرست قرار گرفت و پس از آن   «ما ایرانیان» با ۸ جلد فروش رده دوم را به خود اختصاص داد. همچنین «بیشعوری» و  «قصه غریب آمد و گوینده هم» که دیگر کتاب تازه وارد به جمع پرفروش‌ها بوده، هر یک با ۶ جلد فروش در این فهرست جای گرفتند و در نهایت دنیای سوفی نیز با ۵ جلد فروش در انتهای این فهرست قرار گرفت.

به این ترتیب اثر سعید رضا دوست که یک پژوهش در آثار کلاسیک ادبیات ایران است، توانست در نخستین هفته های حضور خود در بازار کتاب، سومین کتاب پرفروش شهر کتاب مرکزی در هفته گذشته باشد و استقبال مخاطبان از این اثر ، امید موفقیت این کار را بالا برده است.

«قصه غریب آمد و گوینده هم» کاری پژوهشی در خصوص آثار مولانا جلال الدین بلخی (مولوی) است که در آن سعید رضادوست به بررسی داستان های تک بیتی در مثنوی پرداخته است. این کتاب را نشر «مشکی» با قیمت ۴۰۰۰تومان راهی بازار کتاب کرده است.

با توجه به حجم کتاب‌های منتشر شده در کشور، یکی از موضوعاتی که علاقه‌مندان به کتاب همواره به آن توجه دارند، انتخاب کتاب مناسب برای مطالعه است. ارائه گزارش هفتگی پرفروش‌ترین کتاب‌های بازار کتاب، ضمن آنکه نمایانگر ذائقه مطالعاتی اهالی فرهنگ است، می‌تواند راهنمای خوبی برای مخاطبان کتاب و مطالعه نیز باشد.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.