کاهش ۷۰ درصدی برداشت زعفران در نیشابور

کاهش ۷۰ درصدی برداشت زعفران در نیشابور

رئیس اداره هواشناسی نیشابور با بیان اینکه یکی از محصولات کشاورزی مورد تحقیق و پژوهش در بخش هواشناسی کشاورزی نیشابور، زعفران است، اظهار داشت: بر اساس نظر کارشناسان ما در این مرکز، گرمای بی سابقه ماه‌های تیر، مرداد و شهریور امسال با زمان بیدار شدن پیاز زعفران در شهرستان مقارن شد.

وی ادامه داد: به‌طوری که در این ایام دمای حداکثر مطلق نسبت به سال قبل و میانگین داراز مدت ۲۴ ساله، ۳درجه سانتیگراد افزایش یافت و دوام این گرما به مدت قریب به یک ماه به پیازهای زعفران به‌ویژه پیازهایی که در سطوح نزدیکتر به سطح زمین کاشته شدند، آسیب رساند. بهترین کار در هنگام وقوع چنین گرمایی، آبیاری زعفران در نیمه دوم مرداد است تا از خسارت تنش گرمایی جلوگیری شود.

مهدی بلوکی تصریح کرد: عامل اقلیمی بعدی خسارت آفرین امسال البته با اهمیت کمتر، وقوع بارش برف و باران در فاصله زمانی پنجم تا پانزدهم آبان ماه و یخ زدگی سطحی زمین بود که سبب کاهش برداشت زعفران شد.

وی افزود به مدت یک هفته در سطح شهرستان بارندگی رخ نمی‌دهد و دمای حداقل بالای صفر است لذا بهترین زمان برای برداشت زعفران است.

رئیس اداره هواشناسی نیشابور یادآور شد: کشاورزان می‌توانند با مراجعه به صندوق بیمه محصولات کشاورزی شهرستان و ثبت‌نام برای ارسال پیامک هواشناسی کشاورزی از پیش بینی کوتاه‌مدت و بلندمدت هوای نیشابور و توصیه‌های ترویجی این مرکز برای تمام محصولات کشاورزی استفاده کنند.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.