کاهش ۳۲ میلیاردی بودجه شهرداری مسکوت ماند. بررسی نامه معروف شهردار در مورد کارکنانش با بازنشستگی زودهنگام موافقت شد، تسویه حساب کارگران ممنوع

 

logo-baseداود فرهادی – شهردار نیشابور با توجه به احتمال عدم تحقق پیش بینی های بودجه از شورای شهر خواست بودجه این نهاد عمومی را تا ۳۲ میلیارد تومان کاهش دهد.

یکصدو سی و دومین جلسه شورای شهر، سه شنبه گذشته در حالی برگزار شد که عمده مباحث جلسه مذکور به بحث پیرامون درخواست شهرداری برای کاهش بودجه پیشنهادی قابل تحقق و تغییر ۳۲ میلیاردی آن اختصاص یافت.

در ابتدای این جلسه که با حضور ۹ نفری اعضا رسمیت پیدا کرد و برخی از شورانشینان با تاخیرهای نسبتا طولانی به جلسه وارد شدند، احمد همت‌ آبادی رئیس شورای اسلامی شهر نیشابور، ضمن تبریک به مناسبت اعیاد ماه شعبان، از امامان معصوم یاری و کمک برای همگان را خواستار شد.

مخالفت با واگذاری املاک شهرداری

در ابتدای دستور جلسه، مصوبات کمیسیون عمران توسط مظاهر اقبالی قرائت گردید. از جمله مباحث کمیسیون عمران، که به صحن علنی آمده بود، پیشنهاد پرداخت بدهی ۶۵۰ میلیون تومانی شهرداری به پیمانکار تقاطع غیرهمسطح باغرود از محل فروش آپارتمان های شارستان متعلق به شهرداری بود که پس از مباحث جدلی بین پارسا و هوشمند بر سر این موضوع، قرار شد که مزایده ای برگزار شود و کسی که بالاترین قیمت را پیشنهاد داد آپارتمان ها را بخرد و پولش به پیمانکار داده شود. پارسا در مخالفت با این لایحه عقیده داشت اگر چنین چیزی اتفاق بیافتد تمام پیمانکارانی که طلب دارند از این به بعد به دنبال همین راهکار خواهند رفت. مظاهر اقبالی هم مزایده را با توجه به رکود حاضر به ضرر شهرداری دانست.

موضوع دیگر در باب اهدای زمین از طرف شهرداری برای منزل احداثی امام جمعه بود که لایحه مورد نظر شهرداری از طرف کمیسیون عمران مطرح گردید که در نهایت با توجه به نامه اداره کل شهرسازی مبنی بر اهدای زمین های شهرداری تنها از طریق مزایده مقرر گردید فعلا این موضوع از دستور کار خارج و مسکوت بماند. البته در ادامه صالح آبادی اعتقاد داشت هر توافقی که شهردار در این زمینه انجام دهد با توجه به مصوبه قبلی خلاف قانون است. در ادامه لوایح دیگر کمیسیون عمران با نظر اکثریت شورا به تصویب رسیدند.

بودجه محقق نمی شود

صادقی که ریاست کمیسیون مالی را برعهده دارد با بیان اینکه شهرداری قصد دارد ۱۵ تا ۲۰ درصد بودجه پیشنهادی خود را کاهش دهد درخواست تصمیم گیری در مورد آن را در شورا داد. این بخش از جلسه شورا بیشترین وقت را به خودش گرفت و با حواشی زیادی از طرف پارسا و هوشمند روبرو گردید. پارسا معتقد بود که شهردار شورا را سرکار گذاشته است و پس از چند ماه می گویند بودجه را از ۱۳۶ میلیارد تومان به ۱۰۴ میلیارد کاهش دهید چون قابل تحقق نیست. هوشمند که معتقد بود اولین کسی بوده که با کلیات بودجه شهرداری به مخالفت برخاسته است، عنوان داشت دلیل کسر بودجه فضای اقتصادی جامعه است و اینکه یک سری تعریف پروژه جدید داشتیم. ۱۵ میلیارد بودجه جدید در بحث افلاک نما پیش بینی شده است و چه ضرورتی دارد که تمام این پروژها به اتمام برسد؟

شریعتمداری نیز گفت: باتوجه به وضعیت اقتصادی کشور، چنین کسری بودجه ای طبیعی است و ۹۰ درصد شهرداری های کشور با این کمبود روبرو هستند. در نهایت با توجه به این که شهرداری درخواست کتبی برای تصویب کاهش بودجه از شورا نکرده بود با اصرار همت آبادی که می‌خواست جلسه را به آرامش برساند مقرر گردید که فعلا این بحث مسکوت بماند تا نامه کتبی شهرداری وصول شود.

توقف کمک به بخش درمان؟

موضوع دیگری که صادقی در جلسه مطرح کرد مربوط به اهدای زمین شهرداری حدفاصل باغ ملی و بیمارستان برای احداث مرکز فوریت های پزشکی بود که با نظر مخالف کمیسیون مالی روبرو و تصویب نشد. اعضای شورا عقیده داشتند که تاکنون کمک های زیادی به بخش درمان شده  از جمله اینکه مقرر شده است در ایستگاه های آتش نشانی نیز ۱۱۵ مستقر باشد.

درخواست اهدای زمینی در فضای سبز جنب بهزیستی که از طرف ارشاد برای ساخت پژوهشکده فرهنگ و هنر پیشنهاد شده بود هم با مخالفت اعضا روبرو شد. شریعتمدار عقیده داشت ما با کمبود فضای سبز مواجه هستیم حال چگونه فضای سبز را در حالی که افزایش نداده‌ایم کاهش دهیم؟!

در بحث بعدی نامه درالقرآن در باب نگرفتن حق تجاری ۵۰ متر مغازه برای هزینه های این موسسه مطرح که مصوب شد شهرداری با اوقاف بررسی نمایند اگر دارالقرآن جزء مساجد محسوب می شوند پول تجاری آن گرفته نشود.

طرح نامه جنجالی شهردار در مورد کارکنان شهرداری

با بازنشستگی زودهنگام موافقت شد، تسویه حساب کارگران ممنوع

در آخرین بخش از دستور جلسه شورا،  نامه شهردار به شورا، که چند روز  پیش و قبل از رسیدن به شورا در فضای مجازی انتشار یافته بود، در صحن شورا و توسط کمیسیون مالی مطرح شد اعضا با بندهای ۱ و ۲  آن مبنی با بازنشستگی همکاران با ۳۰ و ۲۸ سال خدمت، موافقت کردند و بندهای ۳ (خاتمه کار نیروهایی با عدم توانایی جسمی کافی) و ۴ (تسویه حساب با کارگرانی که نمی توانند با توجه به عدم بودجه کافی شهرداری و پرداخت حقوق آنها تا ۳ ماه آینده، کار کنند) و ۵ (انتقال به خدمت از سایر سازمانها به شهرداری ممنوع و تمدید فعالیت این نیروها منوط به پرداخت حقوق از طرف سازمان مامور کنند) به تصویب نرسید.  بند ۶ نامه مذکور نیز (ممنوعیت به کارگیری هرگونه نیروی شرکتی، پیمانی و قراردادی در شهرداری) و بند ۷ نامه به تصویب رسید. سایر مباحث و لوایح رسیده به دلیل طولانی شدن جلسه مقرر گردید در جلسات بعد مطرح و بررسی شود.

در این جلسه همچنین مقرر شد مبلغ ۲۷۰ هزار تومان پاداش به پورقلی شاعر نیشابوری که در برنامه قند پهلو موفق به کسب عنوان اول شده بود از طرف شورا اهدا گردد.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.