کاهش ۱۰۰ درصدی تصادفات فوتی و ۱۱ درصدی وقوع جرائم در ایام نوروز حادثه خیز ترین محدوده در جاده های نیشابور کجاست؟

 

IMAGE11445334929312فرمانده انتظامی شهرستان نیشابور در جلسه کمیسیون تجزیه و تحلیل جرائم و رخدادهای نوروزی از کاهش ۱۰۰ درصدی تصادفات فوتی و ۱۱ درصد کاهش  وقوع جرائم در ایام تعطیلات نوروز امسال خبر داد.

سرهنگ حسینی  ضمن تقدیر از همکاری های گسترده مردم  با پلیس و تلاش های ارزنده اصحاب رسانه گفت :شهرستان نیشابور یک شهر بزرگ تاریخی، گردشگری و با پیشینه و سابقه کهن به شمار می آید که همه ساله پذیرای جمع کثیری از مسافران و گردشگران از سراسر جهان و کشور می باشد و همه وظیفه داریم در راه ارتقاء احساس امنیت تلاش نماییم.

وی در ادامه خاطر نشان کرد : همزمان با آغاز طرح نوروزی پلیس از ۲۷ اسفندماه سال ۱۳۹۴ در سطح شهرستان، اقدامات و فعالیت های پلیس برای برقراری نظم و امنیت ترافیکی ،با شعار سراسری «پلیس ومردم، نظم و قانون مداری، نشاط بهاری» در دستور کار قرار گرفت.

وی تصریح کرد : قرارگاه نوروزی امام علی (ع) پلیس در شهرستان همزمان با طرح با هدف پیشگیری اجتماعی و جلب مشارکت حداکثری مردم در تامین امنیت به صورت فعال کار خود را آغازکرد و از مهم ترین اقدامات در زمینه فرهنگی «اطلاع رسانی گسترده فعالیت های نوروزی و هشدارهای پلیس با کمک خبرنگاران محترم ،تهیه و توزیع هشت نمونه بروشور در زمینه های مختلف انتظامی ،اجتماعی ،ترافیکی و .. راه اندازی و فعالیت شبانه روزی سه ایستگاه مشاوره رایگان برای مسافرین نوروزی ،احداث دو ایستگاه پلیس در اماکن تفریحی و تاریخی»  بوده است.

وی افزود: در زمینه انتظامی نیز گشت های محسوس و نامحسوس با کمک از پلیس های افتخاری در سطح شهرستان افزایش یافت که دستاورد این اقدامات که با همکاری خوب مردم صورت گرفت، کاهش ۱۰۰ درصدی (و به عبارتی صفر شدن) تصادفات فوتی درون شهری و کاهش ۱۱ درصدی وقوع جرائم در ایام عید نووز نسبت به مدت مشابه سال قبل است.

فرمانده انتظامی شهرستان نیشابور تاکید کرد: بی شک مشارکت مردم در برقراری امنیت یک اصل مهم و حیاتی برای پلیس و  همچنین مهمترین سرمایه و پشتوانه برای توفیق هر چه بیشتر در ماموریت های محوله در سال جاری محسوب خواهد شد.

در همین حال مدیر حوادث و فوریت های پزشکی دانشکده از کاهش ۳۲ درصدی فوتی تصادفات محدوده نیشابور (درون و برون شهری) در طرح امداد نوروزی امسال نسبت به سال گذشته خبر داد.

دکتر شوروزی در گفتگو با خبر نگاران اظهار داشت: در طرح امداد نوروزی امسال ۱۳۸ مورد تصادف شهری و ۶۳ مورد تصادف برون شهری داشته ایم و درمجموع  ۳۰۸ مصدوم تصادفی به بیمارستان های نیشابور منتقل شده اند.

وی ادامه داد : علی رغم این که تعداد مصدومین تصادفی  منتقل شده  به بیمارستان ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته تغییر محسوسی نداشته، ولی تعداد کل تصادفات ۱۹ درصد و تعداد فوتی های ناشی از تصادفات ۳۲ درصد کاهش یافته است.

شوروزی افزود : امسال خوشبختانه  فوتی در صحنه تصادف نداشته ایم ولی سه نفر بدلیل شدت جراحات در بیمارستان فوت نموده اند.

مدیر مرکزحوادث و فوریت های پزشکی در پایان بیان داشت : با توجه به بررسی آمار تصادفات ، محدوده ۱۰ کیلومتر قبل و بعد از حسن آباد (جاده نیشابور به سبزوار) امسال نیز همانند سال گذشته پر خطر ترین منطقه از نظر تعداد تصادفات و مصدومین بوده است.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.