کانگورو در نیشابور

جشنی بین المللی برای ریاضی

سید باقر میرعلمدار- با اهتمام «خانه ریاضیات نیشابور» دهمین جشنواره بین المللی ریاضی کانگورو با حضور دانش آموزان مقاطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم در نیشابور برگزار گردید.

مسئول برگزاری دهمین جشنواره بین المللی ریاضی کانگورو در نیشابور اظهار کرد: نمایندگی برگزاری دهمین دوره جشنواره بین المللی ریاضیات، که یکی از بزرگترین برنامه های بین المللی دانش آموزی است و با هدف ترویج وعلاقه مند کردن دانش آموزان به ریاضیات و توجه به رشد خلاقیت و ارتقای آموزش ریاضی با رویکرد حل مسئله برگزار می شود، به خانه ریاضیات نیشابور واگذار شده است.

محمد طلایی افزود: روز ریاضیات کانگورو، در حقیقت روز جشن گرفتن برای ریاضیات است و ریاضیات کانگورو یکی از بزرگترین برنامه های ترویج ریاضیات در دنیاست.

طلایی افزود: این مسابقات علمی باهدف ارتقای درک ریاضی دانش آموزان و رشد توانمندی آنان برای لذت بردن از فعالیت های هوشمندانه ریاضی در بیش از ۸۰ کشور جهان برگزار می شود.

وی خاطرنشان کرد: مساله های این مسابقه فقط برای سنجش آموخته های ریاضی دانش آموزان طراحی نشده اند، بلکه هدف اصلی آن ها به کارگیری توانمندی دانش آموزان در حل خلاقانه مسئله است، در حقیقت دانش آموزان در روز ریاضیات کانگورو مسئله هایی را حل می کنند که جای شان در کلاس های ریاضی مدرسه خالی است؛ مسئله هایی که دانش آموزان با حل آنها به قدرت تفکر و خلاقیت خود پی می برند و از به کارگیری توانمندی های خود شادمان می شوند.

طلایی یادآورشد: هدف جشنواره بین المللی ریاضی کانگورو ایجاد فضایی شاد و علاقه مند کردن دانش آموزان به ریاضیات و ارتقای درک ریاضی دانش آموزان است و رشد توانمندی آنان برای لذت بردن از فعالیت های هوشمندانه ریاضی، همگانی کردن فعالیت هایی که به ترویج ریاضیات بین دانش آموزان و معلمان کمک می کند، تقویت اعتمادبه‌نفس دانش آموزان در یادگیری ریاضی و افزایش مهارت حل مسئله، کمک به درک کاربرد ریاضیات در زندگی را پیگیری می کند.

گفتنی است، در اوایل دهه ۹۰ میلادی دو معلم فرانسوی به نامهای «آندره دُلُدیک» و «ژان پیِر بودن» به‌پاس خدمات ریاضیدان استرالیایی«پیتر اُ. هولوران»، مسابقه «ریاضیات کانگورو» را در فرانسه بنیان نهادند و در حال حاضر این مسابقه در بیش از ۸۰ کشور جهان برگزار می شود. ایران از سال ۲۰۰۸ به عضویت «انجمن کانگورو بدون مرز» درآمد.

به گفته طلایی، مسابقه ریاضیات کانگورو از سال ۲۰۰۹ تاکنون هرسال در ایران برگزارشده است.

مسئول برگزاری دهمین جشنواره بین المللی ریاضی کانگورو در نیشابور ابراز کرد: این مسابقات امسال در نیشابور با حضور  بیش از ۷۰۰ نفر  از دانش آموزان مقاطع ابتدایی و متوسطه اول ودوم  و همزمان در ۱۳ مرکز شهرستان برگزار گردید که به تمام شرکت کنندگان لوح تقدیر وکارنامه حضور اهدا می گردد.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.