چگونه مصرف سوخت خودرو را مدیریت کنیم!

چگونه مصرف سوخت خودرو را مدیریت کنیم!

مصرف سوخت همیشه یکی از مهم ترین معضلات خودرو سازان در طراحی یک محصول ایده آل می باشد که تولید کننده با توجه به موارد مصرف خودرو در بازار این مورد مهم را مد نظر قرار می دهد.

پس می توان گفت که تولید کننده گان اولین مدیریت کننده مصرف سوخت خودرو های ما هستند اما وظیفه مشتریان و یا دارندگان خودرو ها در مورد مدیریت مصرف:

۱-تنظیم باد تایر ها تاثیر بسیار زیادی در مصرف سوخت دارد و برای هر خودرو متناسب با طراحی میزان فشار باد استاندارد تایر ها مشخص گردیده که حتما باید رعایت شود.

۲-تمیز بودن فیلتر هوا هم در مصرف سوخت موثر است چون کثیف شدن فیلتر باعث می شود هوای ورودی موتور به طور کامل تامین نشود و موتور به ناچار سوخت بیشتری برای جایگزین کردن هوا مصرف می کند.

۳- شمع و وایرها ویا به طور کامل سیستم برقی با ید در سرویس ها مورد بررسی قرار بگیرد چون در صورت خرابی آنها به دلیل افت توان خروجی موتور راننده با گاز دادن بیشتر اقدام به فشار آوردن به موتور می کند و موتور برای تامین قدرت مورد نظر راننده سوخت بیشتری را مصرف می کند.

۴-سعی کنید در رانندگی بخصوص در سرعت های بالا حتی المقدور شیشه های خودرو را بسته نگه دارید و در صورت گرم بودن هوا از تهویه مطبوع استفاده کنید

۵- مهم ترین نکته فرهنگ و شیوه رانندگی است تاثیر گاز دادن های بی مورد حتی از تنظیم نبودن باد تایر ها نیزبیشتر است که باید از سنین پایین به رانندگان آینده نحوه صحیح و فرهنگ رانندگی داده شود.

موارد متعدد دیگری نیز در مدیریت مصرف سوخت دخیل هستند که در آینده به آنها اشاره خواهیم کرد و به امید اینکه با مصرف بهینه سوخت این امانت را به نسل های آینده هم انتقال دهیم.

نویسنده :امیر باری

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.