چشمه اوشک (Aveshk) زیبا؛ زیر سایه هراس رگبار گلوله!

از مسیر دربهشت به سمت چشمه اوشک صعود کردم. در راه این صعود باید از کنار میدان تیر عبور کنی! دقیقا از فاصله ۱۰۰ متری نوجوانان دبیرستانی که اسلحه به دست نشسته اند تا به فرمان مربی خود مسلسل هایشان را شلیک کنند!

وقتی من گذشتم هنوز خبری از تیر اندازی نبود. اما به بالای یال که رسیدم صدای رگبار گلوله در کوه پیچید! صدایی که به فاصله هر ۱۵ دقیقه یکبار برمی خاست و تمام آرامش کوه و چشمه اوشک زیبای آن را مانند اژدهایی می بلعید!

مسیر چشمه اوشک یکی از پر تردد ترین مسیرهای ییلاقی و کوهنوردی نیشابور است. همین امروز بیش از صد نفر را در این مسیر دیدم که برای طبیعت گردی و کوهنوردی راه می پیمودند.

گذشته از به هم خوردن آرامش بی بدیل این چشمه زیبا و دره های رنگارنگ اطرافش، من به عنوان کسی که با این اسلحه ها آشنا هستم و با توجه به برد گلوله هایی که از آنها شلیک می شوند به شدت نگرانم که هر لحظه حادثه ای دلخراش و جبران ناشدنی برای مردم نیشابور اتفاق بیفتد.

از همین جا از همه دلسوزان طبیعت نیشابور و نیز کسانی که نسبت به سلامت مردم مسئولیت دارند می خواهم که این میدان تیر به منطقه ای دور دست و خالی از تردد مردم منتقل شود.

  این یادداشت را حدود سه سال قبل نوشتم و به یکی از اعضای محترم شورای شهر نیشابور دادم برای پیگیری. خوشبختانه پس از آن تا همین امروز دیگر شاهد فعالیت این میدان تیر نبودم. امروز مجددا مشاهده کردم که دوباره فعالیت آن از سر گرفته شده و صدای تک تیر و رگبار را در تمام سه ساعت کوهپیمایی خود می شنیدم. امیدوارم مسئولین محترم نیشابور به خصوص فرمانده محترم نظامی شهرستان به این موضوع مهم رسیدگی بفرمایند.

به اشتراک بگذارید:


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.