چرا هیلاری کلینتون گزینه مناسبی نیست؟(طنز)

چرا هیلاری کلینتون گزینه مناسبی نیست؟

قانون: آیدین سیار سریع: با کاندیداتوری هیلاری کلینتون مخالفت کرده و دلایلی برای مخالفت خود برشمرده از جمله: دموکرات ها مدتی است که برای رای آوردن دست به خرق عادت می زنند و این روش کم کم دارد به یک مسئله نگران کننده تبدیل می شود. آنها دوره قبل باراک اوباما را آوردند و گفتند بیایید برای اولین بار رئیس جمهور سیاه پوست داشته باشیم. این دوره هم احتمالا هیلاری کلینتون را رو می کنند و می گویند: حالا بیایید برای اولین بار رئیس جمهور زن داشته باشیم! اگر این روش این بار هم نتایج مثبتی به همراه داشته باشد من نگرانم که دموکرات ها برای دوره های بعدی مجبور شوند از هیلاری داف (به عنوان اولین رئیس جمهور داف در تاریخ آمریکا)، استفاده کنند که این امر برای ما مطلوب نیست. تصور کنید برویم در خیابان و بگوییم مرگ بر …! یا از آن ور هیلاری داف به عنوان رئیس جمهور آمریکا بگوید مواضع ما روشن است. در آن صورت دیگر کسی دلش نمی آید غرب ستیزی کند و با یک سری انسان وارفته مواجه یم که جلوی تلویزیون نشسته اند و می گویند: آخی! ببین تو رو خدا … دلت میاد؟

علت دیگر مخالفت طنزنویس با حضور هیلاری کلینتون در انتخابات این است که مناظره های قبل از انتخابات می تواند زمینه ساز بداخلاقی های سیاسی شود. جب بوش کاندیدای احتمالی جمهوری خواهان روبه روی هیلاری قرار می گیرد و می گوید: من اینجا پرونده ای دارم از یک آقایی، شما می شناسیدش… این آقا که همسر شماست در زمان وزارت شما مبالغ هنگفتی را از طریق بنیاد خیریه کلینتون دریافت کرده است. هجمه ها علیه من بسیار است خانم کلینتون. پسران آقای ناطق، آقای هاشمی، نوه آقای برژینسکی طراحی های گسترده علیه بنده رو آغاز کرده اند … من به شما علاقه مندم خانم هیلاری!

 

بزک نمیر بهار میاد، کمبوزه با خیار میاد!

قانون: آیدین سیارسریع: شرح ضرب المثل: شما فردی هستید که در دوران سازندگی ازدواج کردید و نتوانستید صاحب مسکن شوید. در دوران اصلاحات سه تا فرزند آوردید و نتوانستید صاحب مسکن شوید. در دوران مهرورزی بازنشست شدید و باز هم نتوانستید صاحب مسکن شوید. در دوران اعتدال دیگر خسته شدید و دراز به دراز افتادید و گفتید: اگه مسکن نمیدین، من بمیرم. در این لحظه مسئولین به شما می گویند: بزک نمیر! شما که احساس می کنید بعد از این همه سال کار و تلاش تبدیل به یک بزک شده اید با ناامیدی می پرسید: به چه امیدی نمیرم؟ مسئولین پاسخ می دهند: چون بهار میاد، کمبوزه با خیار میاد. شما با تعجب مسئولین را نگاه می کنید، مسئولین پخ می زنند زیر خنده و از صحنه خارج می شوند. متاسفانه ضرب المثل بطور دقیق مشخص نمی کند که آیا همراه با بهار و کمبوزه و خیار آیا مرد بهاری هم می آید یا نه. در اینجا مصلحت سنجی سازنده ضرب المثل قابل ستایش است چون اگر می گفت بزک نمیر بهار میاد، کمبوزه به همراه خیار و مرد بهاری می آیند مسلما بزک همانجا یا از افسردگی می مرد یا بطریق دیگر خودکشی می کرد، ولی همین ابتر ماندن ضرب المثل به بزک کمک می کند تا چند صباحی زنده بماند. لذا بنده بطور کلی تشکر می کنم و از بزک های توی خونه خواهش می کنم همچنان زنده بمانند.

 

 

عمرا به کمتر از نابودی رضایت بدهیم.

قانون: آیدین سیار سریع: به مسئله آزار و اذیت جنسی به دو نوجوان ایرانی در عربستان و در مورد کسانی که به کمتر از نابودی عربستان رضایت نمی دهند، نوشته: اگر به این دسته بگویید با این حساب برزیل هم باید ایران را به خاطر آزار جنسی شهروندش توسط آقای متفاوت فرهنگی نابود می کرد، در عرض پنج دقیقه ثابت می کنند که شما ایرانی نیستید و نسب تان به اطراف گینه بیسائو یا جزایر فاکلند بر می گردد. به هرحال باید به این گروه از آریایی ها هم حق داد. چون اگر یک ایرانی خدای نکرده مرتکب چنین عملی شود حتما حکمتی در آن نهفته است ولی کار اجانب علی القاعده از روی بی حکمتی، کینه توزی و عداوت است. البته گروه دیگر کسانی هستند که از جا به جایی شیر آب گرم و سرد توالت های عمومی بین راهی هم بهره برداری سیاسی می کنند، مسئله آزار و اذیت جنسی و عربستان در حکم باقلوا محسوب می شود.

حالا شما فرض کنید اشخاص قربانی این واقعه بعد از آن حادثه تلخ و دلخراش به میهن عزیز برگشته اند و به محض ورود با موج نژادپرستی، فحاشی، جوک وایبری و بهره برداری سیاسی در قالب حمایت از آنها مواجه می شوند. خب این قربانی یا خانواده قربانی حق ندارد کله خود را به دیوار بکوبد؟ به طورکلی اگر کسی در خارج از مرزها از دست بیگانگان متخاصم بتواند جان سالم به در ببرد، در داخل کشور ما عمرا بگذاریم زنده بماند!

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.